بهینه سازی فایل htaccess

قرار گرفتن در عصری به نام عصر ارتباطات بشر را ملزم ساخته است که پا به پای این پیشرفت روز افزون پیش برود. با ورود به دنیای پیچیده ارتباطات و آشنایی با ابعاد گوناگون آن، رقابت میان افراد برای داشتن عملکرد بهتر و دیده شدن در عرصه جهانی را بیشتر کرد.

به همین دلیل نیاز به مدیریت و برخورداری از دانش به روز برای دیده شدن و در صدر بودن، از جمله نیازهای مهم و اساسی است. در این مقاله قصد داریم این موضوع  را برسی کنیم که چگونه با بهینه سازی فایل htaccess  باعث افزایش عملکرد سایت خود شویم.

در حال حاضر در بسیاری از سیستم های تولید محتوا، مخصوصا ورد پرس با یک فایل مخفی به نام htaccess  رو به رو می شویم. در واقع این فایل بر روی شاخه اصلی هاست قرار دارد و جالب است بدانید که htaccess  یک پسوند است و نمی توانیم آن را اسم به حساب بیاوریم.

این پسوند مخفی که مخفف کلمهHyperText Access  است را در تمامی فولدرها می توانیم مشاهده کنیم. عملکرد این فایل به گونه ای است که توانایی تنظیم کارکرد سرورهای مرتبط با آن سایت و همچنین تنظیم عملکرد زیر شاخه هایش را دارد. فایل htaccess  یک فایل مخفی است و برای قابل مشاهده کردن آن می توانید در قسمت سی پنل پس از ورود به مدیریت فایل با کلیک بر روی قسمت نمایش فایل های پنهان، فایل های پنهان را مشاهده کنید.

باید این نکته را در نظر بگیرید که بهینه سازی فایل htaccess  بسیار مهم است و به شما این امکان را می دهد که از سرقت فایل ها جلوگیری کنید. در واقع با محدود سازی میزان دسترسی، از فایل ها محافظت کنید.

 افزایش عملکرد وب سایت با بهینه سازی فایل htaccess

شما می توانید با قرار دادن یک سری کد مخصوص در فایل htaccess وضعیت سئو سایت خود را در شرایط بهتری قرار دهید. همچنین با این کار نسبت به بهینه سازی فایل htaccess وب سایت خود اقدام کنید. برای مثال با قرار دادن کد aptions all_indexes در قسمت انتهایی فایل htaccess می توانید از سرقت اطلاعات خود که در هاست به صورت فایل زیپ یا فولدر قرار گرفته اند محافظت کنید.

به منظور کاهش پهنای باند و عمل فشرده سازی اطلاعات وب سایت و همچنین افزایش سرعت بارگذاری فایل ها نیز می توانید ماژول GZIP را بر روی سرور آپاچی خود نصب کنید. یکی دیگر از روش های افزایش سئو سایت و همچنین بهینه سازی فایل htaccess   ارسال صفحات با زبان یکسان توسط آپاچی است که این مورد با کد character set adddefaultcharset utf_h8 default  #passthe امکان پذیر است.

دانستن این مورد که سایت شما به چه صورت در گوگل ثبت شده است نیز در بهینه سازی و افزایش سئو سایت موثر است. برای برسی این موضوع، باید یک بار دامنه شخصی خود را وارد کنید و یک بار با www  این کار را انجام دهید.

با این کار متوجه خواهید شد که گوگل از چه نوع سایتی حمایت میکند. با دانستن این نکات می توانید نسبت به بهینه سازی فایل htaccess اقدام کنید و با این کار به بیشتر دیده شدن وب سایت خود کمک کنید.

کاربرد بهینه سازی فایل htaccess

تنظیم url_seo

تنظیم url_seo یکی از مهم ترین کارهایی است که با استفاده از فایل htaccess برای بهبود عملکرد صفحات سایت انجام می شود. این مورد در بهینه سازی آدرس سایت مورد نظر شما تاثیر به سزایی دارد.

قرار دادن اسلش یا حذف آن

یکی از نکات مهم در جستجو ادرس سایت این نکته است که باید تمامی ادرس های URL با اسلش یا بدون اسلش باشند. در صورتی که گاهی با اسلش و گاهی بدون اسلش ارائه شوند این ابهام را برای گوگل به وجود می آورد که محتوای شما تکراری است. به همین دلیل باید به وسیله htaccess  این مسئله را حل کنید.

حل کردن خطای ۴۰۴

شما می توانید  با اضافه کردن خط Error document 404/error.htmIدر فایل htaccess   کاربرانی که با صفحه خطا ۴۰۴ روبه رو می شوند را با قرار دادن یک صفحه پیش فرض راهنمایی کنید. جالب است بدانید که وجود چنین صفحه های از پیش تعریف شده، برای گوگل بسیار اهمیت دارد و این امر باعث بهینه سازی فایل htaccess  و بهبود عملکرد وبسایت شما می شود.

مدیریت دسترسی به فایل ها

این مورد یک فرایند پیچیده است که بر عهده فایل htaccess  می باشد. به عبارتی کنترل دسترسی کاربران به فایل ها یا پوشه های خاص در سایت تحت کنترل و مدیریت فایل htaccess  است و این یکی از مهم ترین موارد است که باعث بهینه سازی فایل htaccess می شود.

بیشتر بخوانید : طراحی سایت اقساطی

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

09218495036

instagram-seotehran  Telegram-seotehran  whatsapp-seotehran