مدل های متفاوت بک لینک

بک لینک ارزان اساسی مدل های متفاوتی دارد و به لیک لینک فالو و نوفالو و لینک داخلی و خارجی بخش بندی می شود. در این قسمت از این مقاله اول درمیابیم بک لینک چیست بعد اثر آن ها بر سئو را می شناسیم.ارزیابی بک لینک های وجود داشته در یک صفحه یکی از روش های اصلی گوگل برای پیدا کردن و ایندکس کردن صفحات تازه در اینترنت است.

اضافه بر این تعداد و کیفیت بک لینک ها بر رنک بندی نتایج گوگل اثر مستقیم دارد. به عبارت دیگر ربات گوگل صفحه را ارزیابی کرده و براساس لینک های وجود داشته در آن اهمیت و اعتبار صفحات لینک شده را معین می کند.هر اندازه سایت های زیاد تر و معتبرتری به صفحات شما لینک داده باشند شانس شما برای بدست آوردن جایگاه در نتایج گوگل زیاد تر خواهد شد.

اگر همچنان با معنای سئو شناختی ندارید در این مقاله بک لینک ارزان اساسی پیشنهاد می کنیم تعدادی مقالات ما را مطالعه فرمایید.درمجوعه سئو تهران سعی می شود اساس و مبانی سئو به راحت ترین زبان احتمالی و به طور کامل در اختیار کاربران سایت قرار داده شود. این گروه آموزشی با بیان راحت تهیه شده است و برای اشخاصی که در حوزه سئو مبتدی هستند پیشنهاد می شود.

فرق لینک سازی داخلی و خارجی

مطلب لینک سازی به دو قسمت اصلی لینک سازی داخلی و خارجی بخش بندی می شود که فرق های پر اهمیتی با هم دارند. لینک سازی داخلی به این معنی که بوجود آوردن بک لینک بین صفحات یک سایت. مفهومش آن است در مقاله بک لینک ارزان اساسی که اگر صفحه ای از سایت شما به صفحه ای دیگر از سایت شما لینک داده باشد لینک داخلی بوجود آمده است.

اما اگر لینک از سایت دیگری به یکی از صفحات سایت شما بوجود آمده باشد یک لینک خارجی یا بک لینک برای شما بوجود آورده است.در این مقاله بک لینک ارزان اساسی بیشتر به معانی لینک سازی خارجی می پردازیم و با مطالعه این مقاله می توانید با معانی و روش های مربوط با آن بیشتر آشنا شوید.

فرق بک لینک فالو و نوفالو

لینک ها را می توان از دیدی دیگر همچنین دسته بندی نمود. هر لینک به طور پیش فرض دوفالو به شمار می رود مگر آنکه در کد HTML آن از خصوصیت نوفالو استفاده شده باشد. وقتی که ربات گوگل یک بک لینک نوفالو را مشاهده می کند اهمیت و اعتباری به صفحه مقصود انتقال نمی دهد.

گوگل در سال ۱۹۹۰ معنای پیج رنک را بیان کرد و در آن وقت تعداد بک لینک های یک وبسایت اثر خیلی بیشتری بر رنک بندی آن در نتایج گوگل داشت. حرفه ای های سئو و مدیران وب سایت ها از این مورد استفاده کردند و با روش هایی مثل تبادل لینک یا خرید بک لینک سعی کردند تا جایگاه خود در نتایج سرچ بهتر کنند.

با بیشتر شدن معاملات بک لینک گوگل الگوریتم های خود را بروزرسانی کرد و الگوریتم پنگوئن را برای شناخت و جریمه سایت هایی که از این شیوه های لینک سازی به کار نی برند معرفی کرد. همینطور در ادامه پیج رنک را به اصولی حذف کرده و سعی کرد تا وابستگی رنک بندی نتایج به لینک سازی را تا اندازه ممکن کمتر کند.سایت هایی که بک لینک غیرطبیعی دارا هستند بواسطه الگوریتم پنگوئن جریمه می شوند.

متن لینک شده یا Anchor Text

متن لینک شده به این مفهوم است که لینک بر روی چه جملاتی قرار داده شده است. بعنوان نمونه در گذشته معروف بود که می گفتند “برای داخل شدن به سایت اینجا کلیک کنید” و لینک را بر روی لغت اینجا قرار می دادند. در عمل کلمه “اینجا” متن لینک شده یا همان Anchor Text به شمار می رود.با ما در مقاله ی بک لینک ارزان اساسی همراه باشید.

وقتی که گوگل یک بک لینک به سایت شما را تماشا می کند به انکر تکست اهمیت بیشتری داشته و اساسا ارزش و اعتبار انتقال داده به سایت شما در این کلمه خواهد بود. اگر سایت شما با کلمه “کتاب” لینک شده باشد جایگاه شما وقتی که یک مخاطب در گوگل کلمه کتاب را سرچ می کند خوب خواهد شد اما اگر این لینک با کلمه “موبایل” بوجود آمده باشد جایگاه شما در کلمه “موبایل” بهبود خواهد یافت.

شیوه استفاده از anchortext در بک لینک

همین اهمیت گوگل به Anchor Text سبب شد تا مدیران وب سایت ها همه بک لینک های خود را با عبارات مقصود بوجود آورند. با آپدیت الگوریتم های گوگل، به کار بردن غیرطبیعی از یک کلمه به صورت Anchor Text همچنین به روشی که در مقاله بک لینک ارزان اساسی ذکر شده برای شناخت سایت های اسپم و جریمه آن ها تبدیل شد.

بیشتر بخوانید : طراحی سایت فوری

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

09218495036

instagram-seotehran  Telegram-seotehran  whatsapp-seotehran