تعریف بک لینک چیست

دیدگاه مختلف و گاه ضد و نقیضی در ارتباط با اثر گذاری بک لینک بر سئو سایت و برنامه اجرای آن وجود دارد. در حقیقت در مقاله بک لینک ارزان همیشگی باید بیان کرد که یکی از پر بحث ترین عناوین در سئو و استفاده بهینه وب سایت بحث لینک سازی می باشد. ما به بیانی از بک لینک خواهیم رسید و بعد از آن در پایان ارزیابی خواهیم کرد که این مورد چه اثری بر سئو سایت ما خواهد گذاشت.

بدست آوردن بک لینک یا لینک سازی به پردازشی بیان می شود که از دیگر سایت های آنلاین برای سایت خودمان لینک می گیریم . لینک در حقیقت به تصویر یا متنی بیان می شود که با کلیک بر روی آن مخاطب به صفحه دیگری در اینترنت انتقال داده می شود.

زمان ارزیابی یک صفحه، ربات های گوگل لینک های وجود داشته در آن را همچنین ارزیابی می کند، و به این صورت به این صفحات لینک شده رجوع می نمایند.با ما در مقاله بک لینک ارزان همیشگی همراه باشید.

بک لینک ارزان همیشگی

انواع بک لینک

بک لینک ها به بک لینک فالو و بک لینک نوفالو و لینک داخلی و خارجی بخش بندی می شوند.یکی از روش های اساسی گوگل برای ایندکس کردن و پیدا کردن صفحات جدید در اینترنت، ارزیابی بک لینک های وجود داشته در یک صفحه می باشد. علاوه بر این ربات گوگل با ارزیابی صفحه و براصول لینک های وجود داشته در آن، اهمیت و اعتبار صفحات لینک شده را معین می کند. به بیانی دیگر مقاله بک لینک ارزان همیشگی باید بیان کرد که تعداد و کیفیت بک لینک ها بر رنک بندی نتایج گوگل اثر مستقیم دارد.

ساخت لینک داخلی و خارجی:در قسمت ساخت لینک در مقاله بک لینک ارزان همیشگی دو قسمت اصلی با عنوان های لینک سازی داخلی و خارجی داریم که این دو قسمت مختلف های مهم و اصولی با هم دارند.

به بوجود آوردن بک لینک بین صفحات یک سایت ساخت لینک داخلی بیان می کنند. به این مفهوم که زمانی صفحه ای از سایت شما به صفحه ای دیگر از همان سایت لینک انتقال داده شود، لینک داخلی بوجود آمده است. در صورتی که اگر لینکی از سایت دیگری به یکی از صفحات سایت شما بوجود آید، در حقیقت مقاله بک لینک ارزان همیشگی یک لینک خارجی یا بک لینک بوجود آمده است.

بک لینک فالو و بک لینک نوفالو

یک گروه بندی دیگر برای لینک ها فالو و یا نوفالو بودن آن ها است. هر لینکی به طور پیش فرض دوفالو به شمار می رود، ولی این امکان موجود است که در کد HTML آن از خصوصیت نوفالو به کار نمود. ربات گوگل در زمان دیدن یک بک لینک نوفالو به صفحه هدف اهمیت و اعتباری انتقال نمی دهد.

در سال ۱۹۹۰ گوگل پیج رنک را بیان کرد. اندازه بک لینک های یک وب سایت در آن وقت اثر خیلی زیادی بر رنک بندی آن در نتایج گوگل داشت. مدیران وب سایت ها و افراد حرفه ای سئو با به کار بردن از این مورد و همچنین روش هایی مانند خرید بک لینک و یا تبادل لینک برای توسعه و بهبود جایگاه خود در نتایج سرچ سعی کردند.

گوگل با بالا بردن معاملات لینک ها ، به بروزرسانی الگوریتم های خود پرداخت. گوگل در این جهت مقاله بک لینک ارزان همیشگی به معرفی الگوریتم پنگوئن پرداخت و به یاری آن دست به شناسایی و جریمه سایت هایی زد که از این شیوه های ساخت لینک به کار می برند. گوگل از آن بعد پیج رنک را به طور اساسی پاک کرد و برای عدم وابستگی رنک بندی نتایج به ساخت لینک سعی کرد تا اندازه امکان آن را کم کند.

متن لینک شده (Anchor Text)

به این که لینک بر روی چه جملاتی قرار داده شده متن لینک شده بیان می شود. اگر خواستار باشیم نمونه ای برای این مقاله بک لینک ارزان همیشگی در این باره بزنیم، نمونه معروف «برای ورود به سایت اینجا کلیک کنید» خوب است. در این نمونه لینک را بر روی لغت اینجا قرار می دهند که باید بیان کردن در این قسمت عبارت اینجا متن لینک شده (Anchor Text) می باشد.

زمان دیدن یک لینک در سایت شما بواسطه گوگل، اهمیت زیاد به انکر تکست بواسطه گوگل وجود خواهد داشت، از این جهت اهمیت و اعتبار انتقال داده شده به سایت شما اساسا در این عبارت خواهد بود. در شرح دقیق تر باید در مقاله بک لینک ارزان همیشگی بیان کرد که وقتی که سایت شما با عبارتی مانند «تلفن» لینک شده باشد.

جایگاه سایت شما زمان سرچ عبارت «تلفن» بواسطه یک مخاطب در گوگل مناسب تر خواهد شد. اما اگرچه این لینک با عبارت «دفتر» بوجود آمده باشد، بهبود جایگاه سایت شما در عبارت دفتر رخ خواهد داد.

بیشتر بخوانید : لوگو خبر فوری

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

09218495036

instagram-seotehran  Telegram-seotehran  whatsapp-seotehran