بک لینک چه چیزی است

لینک سازی را می توان به گفته مقاله بک لینک تهران عنوان ساز ترین موضوع در سئو دانست و دید ها ضد و نقیض خیلی زیادی در مورد اثرگذاری بک لینک بر سئو و استراتژی اجرای آن موجود است. در این مقاله سعی می کنیم اول متوجه شویم که بک لینک چیست و بعد از آن بررسی کنیم چه اثری بر سئو سایت ما خواهد داشت.

لینک سازی یا بدست آوردن بک لینک پردازش گرفتن لینک از دیگر سایت های آنلاین برای سایت خودمان است. مفهوم ما در مقاله بک لینک تهران از لینک متن یا عکس هایی هستند که با کلیک بر روی آن ها کاربر به بخش دیگری در اینترنت انتقال می یابد. ربات های گوگل وقت وارسی یک صفحه لینک های وجود داشته در آن را همچنین وارسی کرده.

و به این صفحات لینک شده رجوع می کنند. به همین صورت راه حرکتی ربات گوگل در اینترنت صورت می گیرد.لینک مدل هایی متفاوتی دارد و به لیک لینک فالو و نوفالو و لینک داخلی و خارجی بخش بندی می شود. در این قسمت از مقاله بک لینک تهران اول می فهمیم که بک لینک چیست بعد اثر آن ها بر سئو را شناخت پیدا می کنیم.

وارسی بک لینک های وجود داشته در یک صفحه یکی از راه های اساسی گوگل برای پیدا کردن و ایندکس کردن صفحات بروز در اینترنت است. علاوه بر این اندازه و کیفیت بک لینک ها بر رنک بندی نتایج گوگل اثر مستقیم دارد. به گونه دیگر در مقاله بک لینک تهران آمده ربات گوگل صفحه را وارسی کرده و بر اصول لینک های وجود داشته در آن ارزش و اعتبار صفحات لینک شده را معین می کنند.

اختلاف لینک سازی داخلی و خارجی

موضوع لینک سازی به دو قسمت اساسی که در مقاله بک لینک تهران ذکر شده است لینک سازی داخلی و خارجی بخش بندی می شود که اختلاف های پر اهمیتی با هم دارند. لینک سازی داخلی به معنی بوجود آوردن بک لینک بین صفحات یک سایت. به این معنی که اگر برگه ای از سایت شما به برگه ای دیگر از سایت شما لینک داده باشد لینک داخلی بوجود آمده است.

اما اگر لینک از سایت دیگری به یکی از برگه های سایت شما بوجود آمده باشد یک لینک خارجی یا بک لینک برای شما بوجود آمده است.در این مقاله اکثرا به مفاهیم لینک سازی خارجی پرداخته ایم اما با مطالعه مقاله بک لینک تهران چه چیزی است می توانید با معنا و روش های مربوط با آن بیشتر آشنا شوید.

اختلاف بک لینک فالو و نوفالو

لینک ها را می توان از معنای دیگر همچنین دسته بندی نمود. هر لینک به طور پیش فرض Dofollow به شمار می رود مگر آنکه در کد HTML آن از خصوصیت Nofollow به کار برده شده باشد. وقتی که ربات گوگل یک بک لینک نوفالو را تماشا می کند ارزش و اعتباری به برگه مقصود انتقال نمی یابد.

گوگل در سال ۱۹۹۰ معنای پیج رنک را معرفی کرد و در آن وقت اندازه بک لینک های یک وبسایت اثر خیلی زیادی بر رنک بندی آن در نتایج گوگل داشت. حرفه ای ها سئو و مدیران وب سایت ها از این مورد کاربرد دارند و با روش هایی مثل تبادل لینک یا خرید بک لینک سعی کردند تا جایگاه خود در نتیجه جستجو را بهتر کنند.

با بیشتر شدن معاملات در نظر مقاله بک لینک تهران بک لینک گوگل الگوریتم های خود را بروز کرد و الگوریتم پنگوئن را برای شناخت و جریمه سایت هایی که از این شیوه های لینک سازی به کار می برند و معرفی کرد. همینطور در ادامه پیج رتبه را به طور اساسی حذف کرده و سعی کرد تا وابستگی رنک بندی نتایج به لینک سازی را تا اندازه امکان کم کند.

مطلب لینک شده یا Anchor Text

مطلب لینک شده به این مفهوم است که لینک بر روی چه جملاتی قرار داده شده است. بصورت نمونه در قبل معروف بود که بیان می کردند “برای ورود به سایت اینجا کلیک کنید” و لینک را بر روی لغت اینجا جای می دادند. در صورت کاربرد جملات “اینجا” متن لینک شده یا همان Anchor Text به شمار می رود.

وقتی که گوگل یک بک لینک به سایت شما را تماشا می کند به انکر تکست دقت بیشتری داشته و بطور عملی ارزش و اعتبار انتقال داده شده به سایت شما در این جملات خواهد بود. اگر سایت شما با جملات “کتاب” لینک شده باشد جایگاه شما وقتی که یک کاربر در گوگل جملات کتاب را دنبال می کند خوب خواهد شد.

اما اگر این لینک با جملات “موبایل” بوجود آورده است  جایگاه شما در جملات “موبایل” بهتر خواهد یافت.پیشنهاد می شود در مقاله بک لینک تهران که مطلب های لینک شده به سایت شما مخلوطی طبیعی از مدل های معروف در محیط اینترنت داشته باشند. پر اهمیت ترین ترکیبات معروف به توضیح زیر است:

  1. لغت یا جملات هدف برای سئو مثل “طراحی سایت”
  2. اسم برند شما مثل “وبسیما”
  3. ترکیبی از اسم برند و لغت هدف مثل “طراحی سایت سئو تهران”
  4. جملات عمومی مثل “صفحه” یا “منبع”
  5. جملات طولانی و راهنمایی کننده کاربر مثل “برای مطالعه مقاله اینجا کلیک کنید”

اگر توازن کافی بین این مدل لینک سازی ها برای سایت شما موجود نداشته باشد گوگل می تواند رفتار غیر عادی شما برای بدست آوردن بک لینک را شناخت پیدا کند. به همین علت برنامه های لینک سازی اساسا هدفمند و مرتب هستند به دلیل اینکه احتمال دارد  بیشتر برای شما اثر منفی دارا باشد تا مثبت.

اندازه ارتباط موضوعی سایت شما با سایت لینک دهنده

یکی از نکاتی که گوگل دقت بخصوصی به آن دارد و سعی می کند تا در ارزش های رتبه بندی نتایج جستجو از آن به کار ببرند ، ارتباط عناوینی بین صفحات لینک شده است. بطور نمونه اگر شما در حیطه تور های مسافرتی کار می کنید اما بک لینک های شما تماما از سایت های دانلود هستند معیار و اعتبار بیشتری برای شما بوجود نمی آورد.

اما اگر این بک لینک ها از سایت هایی با عنوان سفر، گردشگری، خرید بلیت و … برای شما بوجود آورده است می تواند تاثیرگذاری مناسب تری در جایگاه شما داشته باشد.به صورت حتم بدست آوردن بک لینک و استراتژی صحیح برای لینک سازی داخلی می تواند رتبه شما در نتایج گوگل را بهتر کند.

اما پیش از آغاز به کار باید روش های مناسب و استاندارد های گوگل را به درستی بشناسید به دلیل اینکه غلط در این فعالیت می تواند نتایج بطور کامل معکوس به دنبال داشته و سبب جریمه سایت شما بواسطه گوگل شود.

با ما در سئو تهران همراه باشید.

شماره تماس و ارتباط در تلگرام و واتساپ

09367511706

“شما می توانید ما را در شبکه های اجتماعی Facebook ،Telegram و instagram دنبال کنید“

پشتیبانی سایت

اداره پیج اینستاگرام

ادمین اینستاگرام