بک لینک رمز موفقیت در معماری سئو سایت !

بک لینک در سئو سایت و یا لینک سازی لغتی است که به طور قطق هر کسی که ، اولین گام سئو را بردارد به آن برخورد خواهد نمود و در طول مسیر آموزش سئو بارها و بارها با این کلمه مواجه خواهد شد .

در نوشته ها  سئو چیست ؟ و سئو خارجی چه چیزی است ؟ بسیار کوتاه در مورد بک لینک در سئو سایت صحبت کردیم و در این مقاله میخواهیم به شکل کامل این مبحث را باز کنیم تا به خوبی با آن آشنا شویم .

در سال ۲۰۱8 هنوز که هنوزه می توان این این موضوع را گفت بک لینک در کسب و کارهایی که رقابت سختی دارند یکی از پر نقش ترین و مهم ترین موارد رسیدن به رتبه های خوب در جستجو google است اما…

در ادامه به شما علت این اما را خواهم گفت و کلیه نکات و ویژگی های بک لینک سازی و یا جذب بک لینک ارزان و با کیفیت را توضیح خواهم داد .

پس توصیه می نمایم اگر قصد دارید از این فوت کوزه گری در سئو که تصمیم گرفته ام به شکل رایگان در اختیار شما عزیزان بگذارم  را یاد بگیرید با دقت این مقاله را مطالعه نمائید و هر جا که احساس نمودید مشکل دارید در قسمت نظران همین مطلب ذکر بفرمائیید تا بیشتر در مورد آن بحث کنیم.

بک لینک در سئو سایت

مشخصه های بک لینک بد

بک لینک در سئو سایت هایی که بصورت زیاد و یکجا جذب شوند در سال 2018 بسیار میتونه برای سایت شما غیر مفید باشه و ریسک پنالتی شدن سایت شما رو زیاد کنه . به هیچ وجه از سایت های زیادی در یک زمان مخصوص بک لینک جذب نکنید .

به شکل کلی از لینک گرفتن از سایت های بی ارزش خود داری نمائید ! از سایت هایی که لینک در بخش فوتر ( پایینی ) یا قسمت ساید بار ( کناری ) قرار میدن , لینک جذب نکنید به دلیل اینکه با آپدیت الگوریتم پنگوئن 4 این لینک ها امکان داره به شکل اسپم شناسایی بشن و امتیاز منفی به سایت شما تعلق بگیره.

حقیقته که به شکل کامل در پست های مختلف به ویژگی های بک لینک و سایت ها اشاره نمودیم ولی میخوام بصورت جزئی این چیز ها رو با هم در این پست هم چک کنیم !

Page Authority یا اعتبار صفحه

پس از اینکه پیج رنک به شکل کلی از بین رفت و دیگر آپدیت نشد شرکت moz.com یک مشخصه دیگر برای پیدا کردن سایت ها و قدرت آنها از یکدیگر رونمایی نمود که به آن پیج آتوریتی یا اعتبار پیج میگویند , در حقیقت امتیاز آن صفحه به حساب می آید که در زمینه لینک های ورودی و کیفیت آنها چک میشود.

Domain Authority یا اعتبار دامنه

این قسمت هم به وسیله شرکت moz طراحی و آپدیت شده که علاوه بر چک کردن لینک های ورودی و کیفیت برگه اصلی به مواردی همچون سن دامنه بستگی دارد.

Anchor Text

در حقیقت انکر تکست همون عبارت یا متنی می باشد که شما در نوشته یا شکل جداگانه همراه با لینک استفاده  می نمائید , این مورد اصلی ترین موضوع برای سیگنال دهی موضوعی می باشد .

در مجموع اگر قصد دارید با یک کلمه کلیدی بالا بیاید باید بک لینک هایی که جذب می کنید با انکر تکست های تفاوت داشته باشه, اگر دقیقآ روی یک مورد تمرکز نمائید محتمل است که جریمه بشید. پس باز هم خدمتتون عرض می کنم که با کلمات متفاوت برای صفحات مختلف لینک بیلدینگ انجام بدین.

Page Ranke

در سال های بعد از 2010 برای چک کردن قدرت یک سایت بجای پیج آتوریتی و دامین آتوریتی جدید,یک مشخصه وجود داشت به نام پیج رنک که به طور تقریبی 1 سال هست دیگه آپدیت نمیشه به این علت که باگ در این موضوع زیاد وجود داشت و به این شکل که میتونستید با ریدایرکت 301 در کمتر از دو  روز رنک سایت قدیم رو به سایت جدید انتقال بدید و دو سایت به یک پیج رنک داشته باشید.

تعداد لینک های خارج شده از صفحه : در این مورد باید خدمت شما عزیزان بیا کنم که هرچی لینک های خارج شده از یک صفحه کمتر باشه , اهمیت لینک هایی که به شکل محدود خروج پیدا میکنند از پیج بسیار زیاد تر میشه و کیفیت لینک ها افزایش پیدا می کند. اگر از یک صفحه 50 لینک خارج بشه به طور یقین قدرت لینک ها کمتر از صفحه ای هست که4 لینک خارج میشه. ( اگر توانایی هر دو سایت یکی باشه )

لینک Follow (فالو)

لینک دادن به پیج بر دو شکل است که یکی از آنها بصورت فالو ( قابل تایید سایت میزبان ) است یعنی اینکه من بصورت کامل و مستقیم این سایت رو تایید می کنم و بهش اشاره میکنم. ( کیفیت این نوع لینک بالاتر از نوع نوفالو می باشد )

لینک Nofollow (نوفالو)

نوع دیگر لینک دادن به شکل غیر مستقیم به سایتی اشاره می کند و از اهمیت و درجه کمتری برخوردار هست که البته باید به این بخش هم توجه کنیم که علاوه بر لینک های فالو,گوگل به شکل مجموع به این توجه داره که لینک نو فالو هم داشته باشید.

با سئو تهران به بهترین ها برسید….

بیشتر بخوانید: بک لینک قوی

شما می توانید ما را در شبکه های اجتماعی Facebook ،Telegram و instagram دنبال کنید