بک لینک دهنده چیست؟

زمانی که یک وب سایت به، وب سایت دیگری بک لینک دهنده می دهد اصطلاحا به آن بک لینک اطلاق می شود. برای اینکه موتورهای جستجو قابلیت این را داشته باشند آن سایت را بعنوان بک لینک دهنده بشناسند باید لینک قابل کلیک باشد.

به طور مثال لینک ttmweb, https://ttmweb.ir بعنوان بک لینک شناسایی نخواهد شد، بلکه https://ttmweb.ir حقیقت می باشد. بک لینک دهنده که کیفیت زیادی دارند به سایت شما  کمک خواهند نمود که جایگاه خود را در نتایج موتور جستجو بهتر کنند.

بک لینک دهنده باید در سایت هایی باشند که در ارتباط با هم باشند. علاوه بر کیفیت باید سایت های با اعتبار بالایی باشند که رتبه عالی دارند. هر اندازه از لینک دهنده های با کیفیتی از سایت های متفاوت برخوردار باشید، رتبه شما نیز بهتر خواهد شد به همان شکل که در مقالات پیش در مورد نحوه تولید بک لینک توضیح دادیم، اکنون قصد این داریم تاثیر بک لینک در وب سایت را برای شما عرض کنیم.

بک لینک دهنده

تاثیر بک لینک دهنده در وب سایت چیست ؟

     ۱. فهمیدن / مواجهه با برند مد نظر

زمانی که شخصی بصورت آنلاین مقاله را میخواند، اول بک لینک دهنده ها را متوجه می شود. اگر وب سایت شما به شکل مداوم دیده شود به شکل خودکار برند شما در تصور آن شخص با آن موضوع ارتباط برقرار خواهد نمود. نحوه شناختن موتورهای جستجو پیوندها در سایت شما و بیانگر اینکه سایت شما دارای اطلاعات بسیار پر فایده ای است، مراجعه کنندگان نیز چنین چیزی را مشاهده خواهند نمود و این بیانگر این است که آنها به برند شما علاقه مند می شوند.

     ۲. سرب / ایجاد روابط تازه

دارا بودن بک لینک های زیادی می تواند شما را برای مراجعه کنندگان تازه، رهبری و حفظ ارتباط با مصرف کنندگان خود هدایت کند. زمانی که کسی یک مطلب خوب را مطالعه می کند و یک بک لینک را به عنوان منبع اشاره می نماید، شانس مناسبی وجود دارد که آنها روی لینک کلیک نمایند تا اطلاعات زیادتری درباره وب سایت شما به دست بیاورند . اگر آن شخص حقیقتا از پست شما لذت می برد ، امکان دارد در رسانه های اجتماعی شما را دنبال نماید. یک پیوند ساده خواهد توانست بدون کمک گرفتن از رتبه بندی موتورهای جستجو، مشتری ها را به وب سایت شما برساند.

     ۳. ترویج بک لینک

بک لینک دهنده مسیری برای تبلیغ وب سایت یا محصولات شما از روش بیان نظر در سایت های با اعتبار بالا و اشتراک گذاری در رسانه های اجتماعی است. اگر پیج هایی که قصد آن دارید رتبه بندی کنید، محتوای ضعیف دارا نمی باشند، تلاش خواهید کرد که در موتورهای جستجو رتبه بهتری داشته باشید.

     ۴. ترافیک مراجعه کنندگان

اگرچه اکثر مقدار ترافیک مربوط به موتورهای جستجو می باشد، اما بعضی از آنها از مراجعه ارجاع می شوند. ترافیک مراجعه کنندگان به این معنی می باشد که اشخاص روی پیوندهای درون محتوا کلیک می نمایند و به محتوای مرتبط انتقال داده می شوند. اکثر زمان ها، ترافیک ارجاع هدفمند بوده و نرخ گزاف گویی زیاد نیست.

     ۵. رتبه بندی طبیعی

نتایج سرچ طبیعی نتایجی هستند که دارای کلمات کلیدی در ارتباط با اصطلاح اصلی جستجو هستند. برعکس نتایج غیر طبیعی که تبلیغات کلیکی هستند. بک لینک به رتبه بندی موتورهای جستجو کمک خواهند نمود. اگر پست شما از وب سایت های دیگر پیوند دارد، در موتورهای جستجو رتبه بهتری خواهد داشت.

لغت های مرتبط

Juice Link

این واژه برای اشاره به اندازه یک لینک به یک وب سایت یا صفحه مخصوص استفاده خواهد شد. زمانی که یک وب سایت پست خود را به سایت شما بک لینک می دهد، “Juice Link” را منتقل می نماید که به شما در رتبه بندی موتورهای جستجو کمک خواهد نمود. به عنوان مثال، اگر صفحه A به Twinword پیوند دارد، Juice Link را به Twinword منتقل می نماید و به آن کمک می کند در موتورهای جستجو جایگاه مناسب تری داشته باشد. هرچه کیفیت پیوند بالاتر باشد، Juice Link از آن اضافه تر می شود.

  بک لینک دهنده بدون پیگیری

این بک لینک دهنده هیچ گونه لینک به وب سایت / صفحه نخواهد داد و به ترتیب در رتبه بندی موتورهای جستجو قرار نخواهند گرفت. اگر قصد این را دارید وب سایت که به آن مراجعه نموده اید، رتبه خود را افزایش دهد، از لینک بدون پیگیری بهره ببرید. نمونه ای از پیوند بدون پیگیری می باشد.

بک لینک دهنده زیر را دنبال کنید

همه بک لینک ها به طور پیش فرض صورت خواهد پذیرفت، به این معنی که آب پیوند را منتقل خواهد نمود تا موقعی که آن را به یک لینک بدون دنبال تبدیل نمائید.

  Anchor Text

این نوشته متنی با رنگ آبی با توانایی کلیک در یک لینک است. زمنی که کار می کنید می توانید در کلمات کلیدی مخصوصی رتبه بندی نمائید، خوب کار می کنند. به جای پیوندی که بیان می کنند “اینجا را کلیک نمائید”، باید آن را با نام صفحه ای که به آن حاصل خواهد شد یا کلمات کلیدی را نشان می دهد تعویض نمائید (برای مثال “۱۸ استراتژی برای قویتر شدن اینستاگرام“). برای پیداکردن صفحه مرتبط با آن ، کمی تحقیق در زمینه کلید واژه انجام دهید.

بک لینک دادن دامنه های Root

این به تعداد بک لینک هایی اشاره دارد که از همان دامنه به وب سایت شما دروازه ورودی دارند. حتی اگر سایت شما پشت سر هم در یک دامنه خاص ذکر شده باشد، موتور جستجو فقط تعداد کمی از آنها را به حساب خواهد آورد.

 بک لینک های درونی

بک لینک دهنده هایی که از یک صفحه به صفحه دیگر در همان وب سایت تعویض می شوند به عنوان بک لینک داخلی یا بهم پیوسته اطلاق می شوند.

با سئو تهران به بهترین ها برسید….

بیشتر بخوانید: بک لینک سود آور

“شما می توانید ما را در شبکه های اجتماعی Facebook ،Telegram و instagram دنبال کنید”