در شرایطی که شما هم در زمینه های وب سایت و یا بیزنیس الکترونیک زمینه هایی دارید قطعا بعضی از روش ها از مباحث شاخه سئو را ملاحظه کرده اید و برایتان جای سوال می باشد که معنی حقیقی آنها چه چیزی است چه تاثیری دارد و یا نحوه استفاده درست از آنها به چه صورتی میباشد.

تعریف بک لینک زیاد

در تعاریفی که از معنای لغوی و روز مره BackLink در سئو موجود است بصورت خلاصه خوهیم توانست بیان کنیم که بک لینک عبارت است از لینک خارج شده از یک سایت به سایت و یا سایتهای دیگر که روی سایت مد نظر نمی باشند. به عبارت دیگر بک لینک زیاد یعنی لینک هایی که سایتهای دیگر به سایت شما ارتباط داده اند.

در سالهای پیش یکی از فاکتورهای امتیاز بالا در نتایج جستو مقدار بک لینک های زیاد بود اما بخاطر بسیاری از سایتهای غیر مجاز که حتی از این روش کسب و کار هم راه اندازی نموده بودند، این امتیاز مثبت به طور تقریبی بسیار از حد مجاز فاصله گرفته است و تعداد بک لینک ها به طور عملی تاثیری بسیار اندکی در نتایج دارد.

البته علت بر این نیست که به هیچ عنوان تاثیری نداشته باشد و کاملا حذف شده است، بلکه بک لینک زیاد به وسیله موتورهای جستجو بسیار با دقت بررسی می شوند و بک لینک های متقلب حذف و در برخی از مورد ها حتی حاصل به حذف سایت از نتایج موتورهای جستجو google نیز خواهند شد.

بک لینک زیاد میتواند به چند روش و طی استراتژی های مختلف به وجود آورد که ما در سئو تهران از بهترین روش های تولید بک لینک استفاده می کنیم و با توجه به کیفیت آنها و مطالب مرتبط یا غیر مرتبط میتواند موثر بودن آن نیز عوض شود و به عبارتی بک لینک خواهد توانست بک لینک خوب یا مفید و یا بلک لینک بد و مضر باشد.

بک لینک های خوب و مفید و تاثیر گذار بک لینک هایی هستند که به وسیله مدیر، نویسنده و یا ویرایشگر وب سایت با نوشته مناسب به وب سایت شما ایجاد شده اند. البته نبایست از ید ببریم که منظور از مدیر یا نویسنده سایت، هر سایتی نبوده و سایت در صورتی که اسپمر باشد بک لینک زیاد به حساب نمی آید و در برخی موارد باعث ضرر به سایت شما هم خواهد شد.

بک لینک زیاد

چه بک لینک هایی را می توان خوب نامید؟

به همان شکل که اشاره نمودیم بک لینک های طبیعی یکی از برترین بک لینک ها هستند که تاثیر بسیار بالایی در سئو سایت شما میتواند داشته باشد ولی موارد مورد اشاره را نیز در دریافت بک لینک زیاد فراموش نکنید:

 • بک لینک به وجود آمده بایستی با متن درست در سایت قرار گیرد، منظور از متن درست متنی هست که به موضوع سایت شما ارتباط داشته باشد و کاربر را دچار سردرگمی نکند و به اصطلاح تقلب ننمائید!
 • سایتهای اسپمر را به هیچ وجه برای دریافت بک لینک انتخاب ننمائید
 • سایتهایی که خروجی بک لینک بسیار زیادی دارند نخواهند توانست خیلی خوب و مفید برای سایت شما داشته باشد.
 • اعتبار و ارزش سایت و بازدید کننده های آن تاثیر بسیار مفیدی در جایگاه بک لینک شما خواهد داشت.
 • موضوع سایت و یا موضوع سایتی که بک لینک جذب خواهید نمود اگر مرتبط با سایت شما باشد بسیار بهتر خواهد بود.
 • بک لینک را تلاش کنید از سایتهای با آی پی کشور سایت خود و زبان متناسب جذب کرده تا مفید باشند.
 • از فاکتور های بسیار پر اهمیت یک بک لینک زیاد Domain Authority و Page Authority هستند، به این مورد بسیار دقت نمائید. Domain Authority و Page Authority که به طور عمده به وسیله موسسه Moz مورد بررسی قرار گرفته و ارائه میگردد بر طبق یکسری فاکتور ها مثل سن دامنه ، کیفیت لینک ها، فعالیت وب سایت ، لینک های وارد شده و خارج شده وب سایت یا صفحه همه دارای امتیاز هستند و این میزان با افزایش آن خواهد توانست یک بک لینک بسیار مفید برای سایت شما باشد.

چه بک لینک هایی مضر هستند؟

همان گونه که بیان شده اعتبار یک سایت نقش بسیار عظیمی در بک لینک زیاد دارد. در حالتی که بک لینک های شما دارای مواردی که بیان نمودیم نباشد نه تنها بک لینک به حساب نمی آید ، بلکه باعث ضرر های بسیار خطرناکی برای سایت شما خواهد شد. علاوه بر موارد مفید در بک لینک مفید موارد زیر نیز میتواند به ضرر شما باشد

 • تعداد بک لینک های بسیار زیاد اسپم و عدم رعایت تناسب لینک های فالو و No Follow در بک لینک زدن
 • پیج رنک پایین و نا مناسب در سایت بک لینک دهنده به شما
 • ارتباط نداشتن انکرتکست های موجود در محتوا یا صفحه بک لینک دهنده
 • بک لینک هایی که کلمه کلیدی مورد نظر مخاطبتان فقط در صفحه مدنظر لینک شده اند خواهند توانست به ضرر شما باشند.
 • بک لینک های دریافت شده از آی پی های اسپم شده و خارج از منطقه فعالیت شما نیز خواهند توانست بسیار بک لینک خطرناکی باشد.

به اضافه موارد بالا اشتباهات بسیار زیادی به وسیله وب مسترها یا اشخاصی که روی سئو سایت فعالیت می نمایند نیز صورت می پذیرد که به عنوان مثال اشخاصی که بک لینک را با تبلیغات متنی اشتباه میگیرند! همان متخصصانی می باشند که فاکتورهای منفی را زیاد جدی نگرفته اند و یا وب مسترهایی که به تعداد زیاد بک لینک اعتقاد دارند! فراموش ننمائید که تعداد بک لینک اهمیتی ندارد.

به همان شکل که در بالا بیان کردیم کیفیت بک لینک مهمتر از کمیت آن است. اشخاصی که این مورد را در زندگی شخصی رعایت کرده اند  و به کیفیت ارزش میدهند بهتر میتوانند روی این موضوع تمرکز نموده و با بک لینک خوب کیفیت سئو سایت را بالا نگه دارند.

همچنین لینک های درونی در مقالات و محتوای به وجود آمده را دست کم نگیرید. این لینک های درونی علاوه بر اینکه از تمام محتوای سایت شما یک Map ابه وجود می آورند بلکه تاثیر زیادی در سئو و بک لینک های دریافتی نیز دارد.

با سئو تهران به بهترین ها برسید….

بیشتر بخوانید: بک لینک مخرب

شما می توانید ما را در شبکه های اجتماعی Facebook ،Telegram و instagram دنبال کنید