بک لینک سود آور

بک لینک سود آور یا Backlink به لینک‌هایی اطلاق می‌شود که در سایت‌های دیگر به سایت شما لینک می دهند. برای مثال سایت «الف» به سایت «ب» بک لینک سود آور ایجاد می‌کند. این لینک به طور لفظی یک بک‌لینک از سایت «الف» نامیده می‌شود.

بک‌ لینک اکثرا در هنگام کار های سئو مورد توجه قرار می‌گیرد. هر اندازه کیفیت و تعداد سایت‌هایی که به صورت طبیعی به سایت شما لینک یا پیوند داده اند بیشتر باشد، نشانه‌ای از کیفیت خوب تر سایت شما خواهد بود.

موتورهای جستجو در صدر آن ها گوگل، برای رتبه‌بندی سایت‌ها، از موارد زیادی بهره می برند که یکی از آن‌ها بک‌لینک می باشد. البته به علت سوء استفاده‌هایی که از این مبحث شده ، گوگل تلاش می‌ نماید تا بک‌لینک‌های حقیقی را از بک‌لینک‌های غیرواقعی شناسایی کند و سایت‌هایی که به خرید و فروش بک‌لینک اقدام کرده‌اند، پنالتی کند.

انواع بک لینک سود آور

بک لینک سود آور می‌تواند در انواع زیر باشند:

  1. بک لینک سود آور follow
  2. بک لینک سود آور nofollow

بک لینک سود آور follow شکل ساده‌ی بک‌لینک می باشد که پارامترهای اضافی ندارد. این شکل لینک برای گوگل پر ارزش می باشد و باعث انتقال قسمتی از اعتبار سایت مبدا به سایت مقصد خواهد شد.

بک لینک سود آور nofollow دارای مشخصه های اضافی rel=”nofollow”‎ می‌باشد. این مشخصه در سایت مبدا به گوگل بیان می‌کند که سایت مقصد از طرف ما مورد تایید نیست و این لینک با اهداف دیگر به طور مثال تبلیغاتی در سایت درج شده است.

بک لینک سود آور

اعتبار مبدا بک لینک سود آود

هر اندازه مبدا بک‌لینک پر اعتبار تر باشد و موضوع فعالیت آن به موضوع سایت شما ارتباط داشته باشد، ارزش و اعتبار آن از عقیده گوگل زیادتر خواهد بود. لینک از سایت‌هایی که کیفیت کمی دارا می باشند یا نشانه‌هایی از فروختن بک‌لینک در آن‌ها وجود دارد، می‌تواند حتی اثرات منفی روی جایگاه سایت مقصد برجای بگذارد.

بک لینک سود آود چیست؟

به کارهایی که صاحبان سایت‌ها یا مجری پروژه های سئو در جهت ایجاد بک لینک سود آور به سایت انجام می‌دهند، Link Building گفته می‌شود. لینک بیلدینگ یا تولید پیوند بین دو سایت، با راه های متعدد و خلاقانه‌ای خواهد توانست به انجام برسد. در روان ترین شکل ممکن، اشخاص به تالارهای گفتگو و سایت‌های با توانایی نظردهی مراجعه می‌ نمایند و سعی می‌ نمایند با کار های واقعی یا غیرواقعی، لینک به سایت خود را نیز در این گونه جا ها درج نمایند.

فعالیت حقیقی در تالارهای گفتگو و فروم ها و سایت‌های پرسش و پاسخ، خواهد توانست روشی موثر نه تنها برای بهبود رتبه سئو، بلکه در مسیر جذب مراجعه کننده از این محل‌ها به حساب بیاید.

از آغاز فعالیت موتورهای جستجو، تعداد، تنوع و کیفیت بک لینک سود آور خارجی به یک وبسایت منظره ای از کیفیت و اهمیت سایت‌های اینترنتی به حساب می آمده است. با سپری شدن زمان از طرفی توان تکنیکی موتورهای جستجو برای ثبت کردن کیفیت سایت‌ها با کمک راه های دیگر اضافه شده است و از جهتی حجم محتوای هرزنامه یا اسپم در اینترنت هم به شکل معجره اسایی زیاد شده است.

به همین علت اثرگذاری بک لینک سود آور خارجی در مقایسه با شروع به کار موتورهای جستجو کم تر شده است. با این وجود لینک‌های خارجی یکی از منابع به دست آوردن اعتبار برای بهینه‌سازی موتورهای جستجو به حساب می آید.

در پروسه طبیعی فعالیت یک وبسایت، چنانچه کیفیت محتوای منتشر شده توسط شما برای مخاطبان جذب کننده باشد، این پیوندها به وجود آمده و افزایش پیدا می‌کنند. وبلاگ‌ها و سایت‌های شخصی و سایت‌های سازمان‌ها و ارگان ها، شرکت‌ها و سایر مراکز مختلف امکان دارد بسته به ارتباط موضوعی، پیوندهایی به سایت شما را در معرض مشاهده مخاطبان خود و موتورهای جستجو قرار دهند.

همچنین فعالیت مخاطبان در شبکه‌های اجتماعی خواهد توانست شامل معرفی سایت شما یا مطالب مفید شما به دوستان و دنبال‌کنندگانشان باشد.

بک لینک سود آور پولی یا بک لینک غیر رایگان

از جهت موتورهای جستجو  هر بک لینک سود آور اشاره کننده به یک وبسایت مجاز و پر ارزش مساوی با سایر لینک‌ها نمی باشد. بک لینک سود آور که با گرفتن وجه در سایتی قرار بگیرند یا لینک در سایت‌هایی با محتوای غیر حقیقی و اسپم، همچنین لینک در سایت‌هایی با مبحث نامرتبط از منظر موتور جستجو بی ارزش، کمم محتوا و یا حتی دارای اثر منفی می باشند.

سایت‌هایی که با گرفتن پول لینک سایت‌های دیگر را در سایت خود می گذارند نیز علاوه بر سایتی که پولرا پرداخت کرده اند، در وضعیت شناسایی به وسیله گوگل مورد جریمه قرار می‌گیرند.

گوگل بدون وقفه در تلاش می باشد تا مناسب ترین نتایج را برای هر کاربر به نمایش بگذارد و به همین علت اشخاصی که با روش‌های مختلف تلاش در فریب موتور جستجو داشته باشند را پنالتی خواهد کرد تا ریسک تقلب برای عوض شدن رتبه‌بندی‌های گوگل افزایش پیدا کند.

با اعتبارترین بک لینک سود آور خارجی

بک لینک سود آور قرار گرفته در سایت‌های دانشگاهی و آکادمیک و تحصیلی، سایت‌های دولتی، سایت‌هایی با بازدید کننده زیاد و سایت‌های مجموعه‌های اداره شونده توسط مردم و غیرانتفاعی دارای بیشترین انتقال ارزش می باشند.

پیدا کردن این گونه سایت‌ها باراه های مختلفی از جمله نوع دامنه مانند ac و gov همچنین با چک کردن محتوای موجود در سایت و کیفیت و تعداد بک لینک سود آور خارجی به این سایت‌ها ممکن می باشد.

برای مثال سایتی مثل ویکی‌پدیا که دارای حافظه بسیار عظیمی از محتوای مفید و دارای بک لینک سود آور از هزاران سایت اینترنتی است، اعتباربالایی دارد.

انواع بک لینک سود آور از نظر انتقال اعتبار

بک لینک سود آور خارجی به شکل عادی منتقل کننده اعتبار می باشند. چنانچه صاحب سایت‌ها در هنگام به وجود آوردن لینک عبارت rel=nofollow را در تعریف لینک قرار دهند، موتورهای جستجو، این لینک را به عنوان تبلیغات یا فقط معرفی در نظر خواهند گرفت و اعتبار سایت مبدا را به سایت مقصد منتقل نخواهند کرد.

با سئو تهران به بهترین ها برسید….

بیشتر بخوانید: قیمت طراحی لوگو وب سایت

شما می توانید ما را در شبکه های اجتماعی Facebook ،Telegram و instagram دنبال کنید