درباره بک لینک عادی

بک لینک عادی به پیوندهای اطلاق میشود که از سایتهای دیگر به سایت شما منتقل شده و دروازه ای از سایت خود برای شما باز می کنند ، موقعی که از سایت خود به سایت دیگر پیوند می نمایید، سایت مقابل از سایت شما بک لینک به دست آورده است . در طراحی سایت در حال حاضر موضوع بک لینک عادی به دنبال سئو از اصلی ترین مسائل در دنیای اینترنت به شمار می رود.

همچنین راهی خوب برای بازاریابی اینترنتی در موضوع بیزنس الکترونیک است. ویرایشگران ویکی‌پدیا بیان می کنند که بک ‌لینک عادی یک لینک خروجی از یک صفحه به صفحه دیگر می باشد.

هر اندازه بک ‌لینک زیادتری به سایت شما داده شود٬ سایتتان محبوب‌تر خواهد بود.  گوگل به بک لینک ها بر طبق مقدار محبوبیت و تعداد اهمیت می دهد هر شکل بک لینک عادی به صفحات شما در سایت‌ها و صفحات دیگر که به وسیله موتور‌های جستجو یافت خواهد شد بک لینک عادی است. سایت هایی که بک لینک غیر مصنوعی و خریدنی ،زیاد دارند و همچنین محتوای جدید و منظم هر روز بارگزاری می کنند رتبه خوبی دارند.

 به این نکته توجه کنید که بک لینک عادی را نمی توان از سایتهای با پیج رنک بالا جذب و دریافت کرد به دلیل این که گوگل و سایر موتورهای جستجو پر قدرت به سادگی سایتهایی که برای کسب رتبه مناسب در جستجو اقدام به خرید لینک میکنند را پیدا نموده و از رتبه آنها کم خواهد کرد. البته لازم به ذکر است اگر تایل دارید در یک سایت تبلیغات متنی بدهید، با Nofollow سازی لینک خواهید توانست دیگر نگران رخ دادن مشکلی برای سایت خود نباشید. در طراحی سایت تولید محتوا جدید و مفید کاربران را به قرار دادن لینک های شما در سایر وبلاگ ها و وب سایت ها می کند در این مسیبر می توانید از شبکه های اجتماعی برای بک لینک عادی سالم استفاده کنید. از مشخصه های لینک بد می توان به موارد زیر اشاره نمود:
لینک شدن لغت پر اهمیت کلیدی سایت:

برای مثال اگر سایت در ضمینه سئو  می باشد، در همه جا به کلمه سئو لینک خواهد شد، این لینک غیره واقعی و بد به حساب می آید، به دلیل اینکه کاربران به طور معمول چنین کاری نخواهند کرد مگر اینکه پولی دریافت کرده باشند.
لینک شدن سایت به شکل پنهانی:

لینکها را می گذارند تا کاربران مشاهده نمایند و از آن بهره برداری کنند، ولی موقعی که لینک پنهان باشد و قابل نمایش نباشد، Backlink غیره طبیعی می باشد. تبادل لینک برای زیاد شدن بک لینک عادی اگر به شکل Nofollow نباشد، امکان رخ دادن مشکل به احتمال قوی است اما اگر طرفین لینکها را به صورت نوفالو  عوض کنند مشکلی از این بابت برایتان به وجود نخواهد آمد.

جذب بک لینک از سایتهای کپی بردار و بی کیفیت:

به همان شکل که سایتهایی بی کیفیت خودشان کیفیت زیادی ندارند، لینکهایی که از آنها به سایت شما جذب میشود خوب نیست و اگر آن سایتها اسپم باشند حتی امکان دارد در شرایطی به رتبه سایت شما آسیب برساند.

لینک شدن سایت شما در سایت نامرتبط به موضوع سایت:

به طور معمول مخاطبان در سایت خود لینکهایی را  می گذارند که با موضوع وبلاگشان در ارتباط باشد، اگر موضوع سایت شما در زمینه بهینه سازی سایت باشد و در آن سایت اسب فروشی را لینک نمائید، طبیعی ست که بک لینک عادی بد است.

بک لینک عادی

لینک شدن صفحه اصلی سایت

اگر همه به پیج اصلی شما لینک بدهند و به محتوا های سایت شما لینک ندهند جای نگرانی ندارد، به دلیل اینکه این مورد هم باعث میشود بک لینک به بک لینک بد تغییر شکل دهد.
لینک شدن سایت در کلیه صفحات سایت: این هم یکی از چیزهایی می باشد که باعث میشود بک لینک به بک لینک بد تغییر حالت دهد، به دلیل اینکه کمتر مدیر سایتی حاضر میشود لینک کسی را در تمامی صفحات سایت خود بگذارد مگر اینکه پولی گرفته باشد.

در نوشته ی لینک های nofollow   و dofollow خواهید توانست با nofollow و dofollow آشنا شوید.

لازم به ذکر است در طراحی سایت اگر در موارد ذکر شده لینک شما Nofollow باشد، هیچ مشکلی رتبه سایت شما نخواهد دید.اما این را در حافظه خود مرور کنید که موتورهای جستجو به راحتی ارتباط بین وب سایت شما و کلمات کلیدی و عبارت کلیدی منتخب شما را پیدا خواهند کرد و از این روش به وسیله لینک های با ارزش و مرتبط با پیج رنک بالایی که به شما پیوند می شوند،پشتیبانی خواهید شد.
چه بک ‌لینک هایی پر فایده هستند؟

اگر بخواهیم به سادگی بگوییم٬ بک ‌لینک هایی که به شکل طبیعی توسط نویسنده یا مدیر سایت به سایت شما با یک متن و عبارت مرتبط به سایت شما به وجود آمده باشند بک ‌لینک خوب گفته می‌شود. نباید تعداد لینک‌های خروجی آن سایت بسیار پر تعداد باشد ٬این بک ‌لینک ها نباید از سایت‌های اسپم جذب شوند٬ نباید از سایتی با اعتبار بسیار پایین که شبیه اسپم است به دست بیاید٬ نباید سایت لینک دهنده با سایت شما از جنبه ارتباط موضوعی خیلی نا مرتبط باشد و فاکتورهای دیگری که مهم‌ترین آنها موارد ذکر شده بود.

اشتباهات وبمستر ها در مورد بک ‌لینک

هرچه تعداد بیشتر باشد بهتر است!دیگر زمان آن که به کمیت فکر کنیم از بین رفته است و باید کیفیت عالی بک‌ لینک عادی را مد نظر خود بگذاریم. هرچه کیفیت یک لینک به دست آمده زیاد تر باشد٬ تاثیر آن بر روی رتبه سایت شما نیز بهتر خواهد شد.

امکان دارد با دریافت چند لینک خوب رتبه‌ای به دست بیارید که دیگر سایت‌ها با هزاران بک لینک نتوانند آن را جذب کنند!بک ‌لینک با تبلیغ محتوایی تفاوتی ندارد!

متاسفانه مساله ای که این روزها بسیار آن را مشاهده می کنیم٬ اشخاصی هستند که تصور می نمایند بک ‌لینک در همان تبلیغات متنی که اکثرا در سایت‌های ایرانی جا افتاده است خلاصه می‌شود و هر شخص که اسمی از بک ‌لینک به زبان می آورد٬ یعنی هر 30 روز چند هزار تومان بدهیم تا سایتی لینک مارا در بخش تبلیغات متنی خود قرار دهد!  این تعریف کاملا اشتباه است. تبلیغات متنی هم یکی از راه های خرید بک ‌لینک به حساب می‌ آید که از طرف گوگل کاملا مردود اعلام شده و باعث کاهش رتبه و پنالایز سایت شما نیز خواهد شد.

با سئو تهران به بهترین ها برسید….

بیشتر بخوانید: بک لینک دهنده

“شما می توانید ما را در شبکه های اجتماعی Facebook ،Telegram و instagram دنبال کنید”