بک لینک مخرب چیست؟

ایجاد بک لینک مخرب یا Link Building از جمله روش های سئو می باشد که امروزه بسیار مورد توجه بوده چرا که گوگل به بک لینک ها توجه بسیاری خواهد نمود. در تعریف بک لینک باید بیان کرد همان لینک هایی که از سایت های مختلف به سایت شما داده می شود.

زمانی که یک سایت در مقالات خود به شما لینک بدهد در حقیقت شما از او بک لینک به دست آورده اید. اگر بخواهیم واضح تر بیان نمائیم، هر لینکی که به صفحات شما از سایت ها و صفحات دیگر داده شود و موتور جستجو آن را مشاهده نماید، بک لینک به حساب می آید.

سایت هایی که به شکل واقعی بک لینک مخرب دارند و محتوای منظم و جدید منتشر می نمایند از رتبه های مناسبی در صفحه جستجو برخوردار بوده و در آینده هم خواهند داشت. این نکته را از فراموش نکنید که خرید بک لینک از صفحاتی که رنک بالا دارند می تواند تاثیر بسیار بد و خطرناکی روی رتبه سایت بگذارد، به این دلیل که گوگل به سرعت سایت های که به خاطر به دست آوردن رتبه بهتر بک لینک می خرند را شناسایی نموده و از رتبه شان کم خواهد کرد.

البته سایت ها برای لینک دهی توانایی به نام نو فالو دارند که شما می توانید با بهره برن از آن، تبلیغات قابل مشاهده در دیگر سایت ها بدهید.

بک لینک مخرب

لینک شدن کلمه اساسی کلیدی شما

به طور مثال سایتی دارید که درباره وردپرس می باشد، اگر در همه جا به کلمه وردپرس لینک شده باشد این بک لینک مخرب از نظر google خیلی غیر طبیعی و نا مطلوب شناسایی شده و امتیاز منفی خواهد داشت. شاید به خاطر این دلیل باشد که کاربران فقط حاضر هستند در ازای دریافت پول چنین کاری نمایند.

لینک شدن سایت در تمام صفحات سایت که مضر است

گوگل به این نوع انتقال لینک هم شک خواهد کرد، در نتیجه این نوع لینک دهی هم بد به حساب خواهد آمد. چرا که هیچ مدیر سایتی به جز در ازای گرفتن پول، حاضر نیست لینک سایتی را در تمام صفحات سایت خود بگذارد.

لینک شدن صفحه اصلی سایت که به مرور زمان یاعث افت شما خواهد شد

یکی دیگر از انواع بک لینک مخرب این است که سایت های دیگر به صفحه اصلی شما لینک بدهند ولی به مطالبتان بک لینک نداشته باشد.

لینک شدن در سایت هایی که موضوعشان به شما مرتبط نیست

عادی می باشد که گوگل به این شکل بک لینک ها شک نماید و با احتیاط بیشتری سایت شما را . تصور نمائید یک سایت درباره فروش میوه دارید و از یک سایت اسب فروشی بک لینک به دست آورده اید. این بک لینک ها بک لینک مخرب است. چرا که به طور یقین کاربران برای به دست آوردن اطلاعات درباره میوه ها به سایت اسب فروشی مراجعه نخواهند کرد.

لینک شدن پنهانی در سایت ها

لینک ها برای این در سایت گذاشته می شوند که کاربران آن ها را مشاهده نمایند و روی آن ها کلیک کنند. اما اگر آن ها را پنهان کنید غیر عادی خواهد بود و برای شما امتیاز بسیار بدی به حساب می آید.

البته این نکته را همیشه رعایت کنید که در مواردی که گفته شد اگر لینکتان Nofollow باشد امتیاز منفی به حساب نخواهد آمد و به رتبه شما آسیبی وارد نخواهد شد.

تاثیر بک لینک بر نتایج گوگل

اگر شما از یک سایت با اعتبار بالا یا یک صفحه با رنک بالا بک لینک دریافت کنید قطعا روی سئو سایتتان بسیار موثر تر خواهد بود. این امر موجب خواهد شد سایت های پر قدرت بک لینک بفروشند.

گوگل موضوع سایت را با خواندن کلماتی که اطراف لینک قرار می باشند شناسایی خواهد کرد. مثلا کلمه books برای سایت آمازون در جستجوی گوگل رتبه خیلی خوبی داشته است چرا که سایت های زیادی که به آمازون لینک داده اند از این کلمه بهره برداری لازم را انجام داده اند ولی کلمه Cars، کلمه کلیدی مناسبی برای سایت آمازون نبوده و نخواهد بود چرا که لینک ورودی از آن ندارد.

از این صحبت ها این نتیجه به وجود خواهد آمد که خرید بک لینک موقعی برای سایت شما پر فایده است که از سایت های مرتبط و با اعتبار بالا در زمینه کاری خودتان بک لینک دریافت نمایید.

همچنین کلمه ای که لینک می شود و کلمه های اطراف آن هم از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشند. تلاش نمائید بک لینک هایی که می گیرید در فواصل زمانی مختلف و جداگانه باشند، سعی کنید با واسطه های تبلیغاتی تماس حاصل نکنید و مستقیما با صاحب سایت در تماس باشید.

یکی دیگر از نکاتی که می تواند در کیفیت بک لینک بسیار تاثیر زیادی به همراه داشته باشد، استفاده از محتواهای مخصوص به جای تبلیغات در فوتر و سایدبار سایت ها است.

با سئو تهران به بهترین ها برسید….

بیشتر بخوانید: مزیت بک لینک

شما می توانید ما را در شبکه های اجتماعی Facebook ،Telegram و instagram دنبال کنید