راهکار بک لینک

لینک ها در جریان مقاله بک لینک مطمئن نقش اساسی در الگوریتم موتور های جستجو کار می کنند اگر جهان وب را یک تار عنکبوت و خزنده موتور جستجو را عنکبوت تارها اساس لینک را کارایی می کنند، اگر تاری (لینک) نباشد عنکبوت توانا به خزیدن بر روی تار (ایندکس وب) نخواهد بود.

البته این قضیه را از زوایای دیگر همچنین می توان دید تصور کنید محمد یک بلاگر هست که درباره مناسب ترین اتفاق های ورزشی مقاله ای انتشار کرده از جهتی مریم که یکی از شرکت کنندگان همین اتفاق ها بوده از وبلاگ خود به نوشته محمد لینکی می دهد.

و مقاله محمد را مناسب ترین مرجع برای انتخاب اتفاق های ورزشی بیان می کند در اینجا به صورت مستقیم صحبتی بین این دو وب سایت صورت داده شده است.با ما در بک لینک مطمئن همراه باشید.

مدل های بک لینک

به صورت اساسی دو مدل بک لینک موجود است که یکی از دیگری از معیار و اعتبار زیاد تری دارا است خوب است نگاهی زود به این عنوان بیاندازیم:

۱- بک لینک مطمئن (Nofollow) که بواسطه موتور های جستجو چشم پوشی کرده می شود از معیار و اعتبار زیادی برای سئو دارا نیست ولی می تواند به صورت طبیعی جلوه دادن بک لینک پروفایل سایت یاری کند.

۲- بک لینک مطمئن (Dofollow) لینکی که بواسطه موتور جستجو دنبال شده و به صورت مستقیم بر رتبه بندی نتایج جستجو اثر گذار هست اگر لینکی نوفالو نباشد به طور پیش فالو در جریان گرفته می شود لذا احتیاجی به جای دادن کد فالو در تگ <a> نیست.

موردی که در خصوص لینک های فالو باید اطلاع داشته باشید این است که این لینک ها می توانند سبب بالا بردن یا رتبه سایت شما در نتایج جستجو شوند اگر بک لینکی از سایت های بی کیفیت و اسپم دارید سفارش می کنیم تا آن ها را Disavow کنید.

درست کردن بک لینک

ممکن است غول پایانی سئو درست کردن بک لینک برای سایتمان باشد به دلیل اینکه ما کنترلی بر آن نداریم و باید با درست کردن محتوای درست دیگر وب سایت ها را تشویق به دادن لینک به خودمان کنیم که عنوان خیلی زمان بر و پر زحمت می باشد ولی استرس نداشته باشید  و ۱۲ شیوه راحت برای آغاز لینک سازی به شما در مقاله بک لینک مطمئن معرفی می کنیم:

 1. لینک وب سایت خود را در صفحه فضا های اجتماعی جای دهید.
 2. از مقالاتی که رتبه مناسبی در نتایج جستجو دارند به صفحات بروز خود لینک داخلی دهید.
 3. از ضمیر هایی مثل: چگونه، کجا، مناسب ترین، ارزان ترین و … به کار ببرید این مقالات شانس زیاد تری برای لینک شدن دارند.
 4. اساسی ترین مقاله را درست کنید، دیدی به مقالات رقبا بی اندازید و نوشته ای اساسی تر که درخور کاربر باشد درسا کنید.
 5. با پست مهمان در سایت های مربوط با حیطه فعالیت خودتان لینک بگیرید.
 6. با اشخاص فعال در صنعت خود ارتباط ایمیلی در جریان قرار دهید و از آن ها خواستار باشید تا به شما لینک کنند.
 7. با اشخاص معروف حیطه کار خودتان مصاحبه صورت دهید.
 8. با به کار بردن از ابزار های ارزیابی بک لینک مثل Ahrefs رقبای خود را دنبال کنید و از سایتی که آن ها لینک دارند لینک قرار دهید.
 9. با کمی قیمت از سایت های بزرگ خبری ایران رپورتاژ خبری بخرید.
 10. با مقایسه کالا ها یا فعالیت دیگر سایت ها شانس تماشا شدن خود در گوگل را زیاد کنید.
 11. در انجمن های آنلاین عضو شوید و با کاربران مرتبط بر قرار کنید.
 12. در سایت های پرسش و جواب کار کنید و پرسش های کاربرن جواب دهید.

یافتن بک لینک های سایت

برای درک خوب تر از لینک ها باید از وجود آن ها اطلاع باشید و خوشبختانه ابزار های زیادی برای این کار موجود هستند که مناسب ترین آن ها Google Search Console, Ahrefs و SEMRush هستند. یک وب مستری باید دید همیشگی به بک لینک پروفایل سایت خود دارا باشد.

 تا لینک های بی کیفیت و با کیفیت را از هم جدا کرده و به درد نخور ها را به دنبال Disavow سوق دهید.برای یافتن بک لینک های وب سایتتان باید از کار های مانیتورینگ لینک به کار ببرید، از مشهور ترین این کار ها می توان به Ahrefs, SEMRush و Google Search Console نام برد.

چگونه بفهمم اسپم هستند یا نه؟شاخصی برای این کار موجود است و در مقاله بک لینک مطمئن از آن نام برده شده اسا که به اسم Spam Score که بواسطه سایت MOZ ارائه می شود اگر شاخصه اسپم سایت لینک دهنده زیاد تر از ۵ باشد باید به تصور راه حلی برای از بین بردن آن باشید.

خب ارتباط قرار دادن با صاحبان سایت ها همواره امکان پذیر نیست لذا سفارش ما به کار بردن از ابزار Disavow Google برای این گروه از لینک ها می باشد.اگر پرسش یا انتقادی درباره این مقاله بک لینک مطمئن دارید حتما ما را از دید های خود آگاه کنید.

زنگ خطر ممکن در وقت ارزیابی پروفایل بک لینک

 1. نامربوط بودن :

کشور هایی که به شما مرتبط نیستند.بگذارید چند نمونه برای این مورد بگوییم. تصور کنیم شما روی سایت یک مشتری فعالیت می ‌کنید. اصول کار این مشتری برای آمریکا است و همه موقعیت های کاری آن‌ ها در آمریکا انجام داده شده است. همه مخاطبین آن‌ ها همچنین در آمریکا هستند.

ولی زمانی به لینک ‌های ورودی تماشایی می کنید (بطور نمونه در نرم افزار Link Explorer گزارشی از لینک های ورودی می ‌گیرید) می فهمید  که چند مدل دامنه به شما لینک شده اند که روی دامنه .ru و .pl هستند.

 1. انکر تکست :

دومین زنگ خطر پروفایل بک لینک مرتبط به انکرتکست است. گزارش مرتبط به انکرتکست را هم می ‌توانید در نرم افزار Moz Link Explorer بگیرید. می ‌توانید به این نرم افزار رجوع نموده و گزارش انکرتکست بگیرید. زمانی  خطا های لینک های دستکاری شده را می گیرید همواره می فهمیم اندازه زیادی از بک لینک های وجود داشته، انکرتکست بطور کامل یکسانی دارند.

و این انکرتکست هم همواره حقیقتا همان لغت واژه ای است که خواستارند برای آن رتبه بگیرند. دارا بودن چنین مسئله ای بطور کامل مشحص کننده آن است در مقاله بک لینک مطمئن که لینک سازی پر خطر می‌باشد.

با ما در سئو تهران همراه باشید.

پشتیبانی سایت

اداره پیج اینستاگرام

ادمین اینستاگرام

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

09218495036

                                                                                                                                 instagram-seotehran  Telegram-seotehran  whatsapp-seotehran