ساخت بک لینک نو چه چیزی است؟

بک لینک نو یکی از اصلی ترین اقدامات در مراحل مختلف سئو سایت می باشد. شروع کردن این کار تا اندازه ای پیچیده و در عین حال پر ریسک می باشد. در این محتوا قصد داریم تا مفهوم بک لینک نو را به طور کامل توضیح دهیم و اهمیت انجام آن را در رشد چشم گیر رتبه سایت بیان کنیم.

با ارائه الگوریتم پنگوئن به وسیله موتور جست و جو گوگل، نظارت بر بک لینک سازی بسیار با فعالیت زیادی همراه شد و با وب سایت هایی که اقدام به خرید بک لینک نو  تعداد زیاد از وب سایت های بی کیفیت می کردند، مقابله به مثل خواهد شد.

در مقاله های قبل تر سئو کلاه سفید و سئو کلاه سیاه تلاش نمودیم تا دلایل جریمه شدن یک سایت را بیان کنیم و روش های مناسب برای سئو  را خدمت شما عرض نمائیم.

بک لینک نو در واقع لینک هایی می باشند که از صفحات مقابل وب سایت ها به صفحاتی از دامنه ما ارتباط پیدا خواهند کرد. این لینک ها خواهند توانست به یک متن و یا به یک تصویر ارتباط جدید پیدا کرده باشند و کاربر را با کلیک بر روی آن به یکی از صفحات وب سایت ما وارد نمایند.

بک لینک نو

انواع بک لینک نو

بیان موضوع ساخت بک لینک نو شامل دو قسمت لینک سازی داخلی و لینک سازی خارجی می باشد که هر یک دارای اهمیت و ویژگی های به خصوص بسیار مفیدی در زمینه های مختلف می باشند. لینک سازی درونی در واقع قرار دادن لینک یک صفحه از وب سایت شما بر روی محتوای تولید شده و یا پرتره ای در صفحات دیگر سایتتان می باشد. تاثیر تولید بک لینک نو داخلی از آنجایی اضافه می گردد که سعی کنیم احتیاج خواننده را شناسایی نموده و آن را به صورت لینک در دسترس قرار دهیم.

برای نمونه، من به سراغ اطلاعاتی درزمینه «لینک سازی»، اقدام به جست و جو نمودم و اقدام به خواندن مقاله ای درباره این موضوع در یکی از وب سایت ها می نمایم. حال با لینکی مواجه خواهیم شد که درباره «آموزش ساخت بک لینک نو به شکل حرفه ای» است. در نهایت ترقیب می شوم تا روی آن لینک کلیک نموده و آن محتوا را نیز بخوانم.

این فعالیت باعث کاهش Bounce rate (ضریب بازگشت) سایت شده و آن را به عنوان وب سایتی بسیار معتبر و مفید به google معرفی می کند.

تولید بک لینک نو خارجی همان لینک هایی می باشند که از سایت های متقابل به صفحات وب سایت ما داده شده اند. اما چالش اصلی تولید بک لینک، لینک سازی خارجی می باشد و کسب اطلاعات مناسب برای اجرای آن مورد احتیاج می باشد، زیرا کم ترین اشتباه در این راه امکان دارد منجر به جریمه شدن سایت شود.

لینک ها بر طبق فالو و نوفالو بودن نیز دسته بندی خواهند شد. لینک صفحات وب سایت به شکل طبیعی فالو می باشند. اما در موقعیتی که اطلاعات یک صفحه را چندان دارای ارزش ندانسته اید می توانید در کد نویسی HTML سایت تغییر مد نظر خود را به وجود بیاورید و به جای follow  از Nofollow در لینک دهی صفحه مورد بهره برداری قرار دهید. با این کار به ربات های گوگل می فهمانید که اطلاعات این صفحه را ایندکس نکنند.

گوگل برای پیدا کردن وب سایت ها و صفحات غیر قدیمی در فضای اینترنت خواهد توانست از بک لینک ها استفاده نمود و آن ها ایندکس کند. به همین علت، در دنیای سئو توصیه می شود تا بک لینک ها را از وب سایت هایی دریافت کنید که موضوع آن ها با موضوع اصلی سایت شما در ارتباط بوده و موضوعات آن سایت با شما غیر مرتبط نباشند.

علاوه بر آن، وجود لینک سایت شما در سایت های دیگر بیانگر اعتبار سایت شما و محتوای دورن صفحه می باشد. در نهایت گوگل تلاش می کند تا آن صفحه را در نتایج بالاتر آورده و به کاربر نمایان کند.

برترین نوع بک لینک ها

یکی از نکات بسیار اساسی در بک لینک سازی، لینک دادن به مقالاتی (Anchor Text) است که در ارتباط با موضوع صفحه و یا وب سایت باشد. در سال های گذشته بسیاری از سایت ها به عباراتی همچون «کلیک کنید» لینک داده بودند، اما امروزه این نوشته ها نه تنها به سئو سایت کمکی نخواهد کرد بلکه امکان دارد به ضرر وب سایت باشد.

درحال حاضر گوگل به متنی که لینک کرده اید توجه می نماید و بر طبق آن، صفحه را به کابر نمایش خواهد داد. برای نمونه، اگر وب سایتی در بخش طراحی سایت داشته باشید خوب تر می باشد به عبارت «آموزش طراحی سایت حرفه ای» بدهید.

اتوریتی دامنه ای که به شما بک لینک نموده است اهمیت بسیار بالایی در تولید بک لینک نو دارد. کیفیت یک دامنه بر طبق عمر آن دامنه، لینک های به دست آمده سایت، لینک های خارجی، مدت زمان حضور مخاطبین در سایت، فعالیت در شبکه های اجتماعی و عوامل دیگر بستگی دارد.

یکی از دیگر مواردی که در تولید بک لینک نو سازی اهمیت ویژ] ای دارا می باشد، مکان قرار گیری لینک در سایت است. هر پیجی از وب سایت شامل هدر، فوتر، سایدبار و بدنه صفحه است. لینک هایی که در بدنه محتوا ها قرار می گیرند بیشترین تاثیر را دارند.

گذاشتن بک لینک نو در بخش دیدگاه های یک سایت نیز خواهد توانست بدون هیچ هزینه ای برای سایت شما لینک بیلدینگ کند. اما برخی از وب سایت ها دسترسی به لینک سازی در قسمت نظرات خود را بسته اند و این امکان در آن ها وجود ندارد.

با سئو تهران به بهترین ها برسید….

بیشتر بخوانید: بک لینک زیاد

شما می توانید ما را در شبکه های اجتماعی Facebook ،Telegram و instagram دنبال کنید