بک لینک و سئو

بک لینک و سئو هر دو در رابطه مستقیم بایکدیگر می باشند، هرگاه شما بیشترین توجه را به ایجاد بک لینک های معتبر و واقعی کنید قطعاً به نتایج خوبی دست خواهید یافت.

البته قابل ذکر است که محتوا همچنان پیشتاز در بهینه سازی می باشد و درکنار آن وبسایت شما به بک لینک طبیعی نیاز دارد.

پس ما به شما توصیه میکنیم در کنار تولید محتوای با کیفیت روزانه، بک لینک های معتبر و واقعی برای وبسایت خود ایجاد کنید تا در آینده ای نچندان دور در رده برترین های گوگل قرار بگیرید.

شما برای ایجاد بک لینک معتبر و واقعی برای وب سایتتان دو راه پیش روی خود دارید:

  1. خودتان بک لینک ایجاد کنید
  2. یک تیم یا یک فرد حرفه ای این کار را برای سایت شما انجام دهند.

اگر قرار است از روش اول استفاده کنید که بسیار عالی است زیرا این کار برای شما از لحاظ هزینه رایگان خواهد بود اما قطعا زمان زیادی را از دست خواهید داد.

همچنین تجربه ای که یک فرد یا یک تیم حرفه ای در ایجاد بک لینک دارد شما ندارید! پس امکان این که موفق نشوید نیز وجود دارد.

به هر حال ما قصد داریم در ادامه درباره بک لینک برای شما دوستان توضیحاتی ارائه دهیم، اگر خواندن این مطلب درباره بک لینک برای شما کافی نبود نگران نباشید در سئو تهران مطالب بسیار خوبی درباره بک لینک و نحوه ایجاد آن وجود دارد با یک سرچ ساده به خواسته خود برسید.

بک لینک جیست؟

بک لینک و سئو

لینک سازی را میتوان پربحث ترین موضوع در سئو دانست و نظرات ضد و نقیض بسیاری در مورد تاثیر بک لینک بر سئو و استراتژی اجرای آن وجود دارد.

در این مقاله تلاش میکنیم ابتدا دریابیم بک لینک چیست و پس از آن بررسی کنیم چه تاثیری بر سئو سایت ما خواهد داشت.

لینک سازی یا کسب بک لینک فرآیند دریافت لینک از سایر سایت های اینترنتی برای سایت خودمان است. منظور ما از لینک متن یا تصاویری هستند که با کلیک بر روی آنها کاربر به صفحه دیگری در اینترنت منتقل می شود.

ربات های گوگل زمان بررسی یک صفحه لینک های موجود در آن را نیز بررسی کرده و به این صفحات لینک شده مراجعه میکنند، به همین شکل مسیر حرکتی ربات google در اینترنت شکل میگیرد.

بک لینک ها به دو دسته تقسیم می شوند:

  • بک لینک فالو
  • بک لینک نوفالو

بهترین نوع بک لینک، بک لینک فالو می باشد زیرا اگر شما از یک سایت معتبر بک لینک فالو دریافت کنید به این معنی است که شما تایید شده یک رده برتر گوگل هستید.

اما بهتر است وبسایت شما بک لینک نوفالو نیز داشته باشد، تا گوگل روی وب سایت شما حساسیت زیادی بخرج ندهد.

تفاوت بک لینک فالو و نوفالو

هر لینک به صورت پیش فرض Dofollow محسوب میشود مگر آنکه در کد HTML آن از ویژگی Nofollow استفاده شده باشد.

زمانی که ربات گوگل یک بک لینک نوفالو را مشاهده میکند ارزش و اعتباری به صفحه هدف منتقل نمیکند.

گوگل در سال ۱۹۹۰ مفهوم پیج رنک را معرفی کرد و در آن زمان تعداد بک لینک های یک وبسایت تاثیر بسیار زیادی بر رتبه بندی آن در نتایج گوگل داشت.

متخصصین سئو و مدیران وب سایت ها از این نکته استفاده کردند و با تکنیک هایی مانندن تبادل لینک یا خرید بک لینک تلاش کردند تا جایگاه خود در نتایج جستجو را بهبود دهند.

با زیاد شدن معاملات بک لینک گوگل الگوریتم های خود را آپدیت کرد و الگوریتم پنگوئن را برای شناسایی و جریمه سایت هایی که از این روش های لینک سازی استفاده میکردند معرفی کرد.

همچنین در ادامه پیج رنک را به کلی حذف کرده و تلاش کرد تا وابستگی رتبه بندی نتایج به لینک سازی را تا حد امکان کاهش دهد.

ایجاد بک لینک توسط تیم سئو تهران

همان طور که در ابتدا گفتیم یکی از راه های ایجاد بک لینک معتبر برای وبسایت شما، سپردن این کار به یک فرد یا تیم حرفه ای مانند تیم سئو تهران می باشد.

شما با خیال راحت و در زمان مناسب به کار های روزمره خود رسیدگی می کنید و تیم سئو تهران برای وبسایت شما بک لینک های معتبر و واقعی ایجاد می کند.

پس این روش دو مزیت مهم نسبت به روش ایجاد بک لینک توسط خود شما دارد، اگر مایل باشید می توانید این کار را به تیم سئو تهران واگذار نمایید.

سئو تهران، کارشناسان زبده ای در بخش تولید بک لینک های معتبر و واقعی دارد که بسرعت باعث بهبود رتبه شما در گوگل خواهد شد.

بیشتر بخوانید: طراحی لوگو نوین تهران

شما می توانید ما را در شبکه های اجتماعی Facebook ،Telegram و instagram دنبال کنید