امتیازدهی به : post

خلاقیت در استفاده از آیکون‌ها در طراحی سایت

تاثیر آیکون‌ها در طراحی سایت بستگی به خلاقیت طراح سایت دارد. آیکون‌ها در واقع به نوعی ویترین سایت شما محسوب می‌شوند و باعث جلب نظر مخاطب می‌گردند، در نتیجه با انتخاب درست و اصولی از آن‌ها می‌توانید بازدید سایت خود را به بهترین نحو ممکن افزایش دهید.

استفاده از آیکون‌ها در سایت نوعی تنوع ایجاد کرده و در نهایت منجر به بهبود تعامل کاربران با سایت می‌گردد و دلیل این تاثیر، خسته کننده و یکنواخت نبودن سایت شماست که در نتیجه‌ی استفاده از آیکون‌ها شکل گرفته است.

در ادامه نحوه به کارگیری اصولی آیکون‌ها را که در افزایش بازدید سایت موثر خواهند بود عنوان می‌کنیم.

ایجاد تمایز در سایت از طریق تاثیر آیکون‌ها در طراحی سایت

به دلیل گستردگی کسب و کارهای اینترنتی، صاحبان مشاغل در طراحی سایت و استفاده درست و به جا از آیکون‌ها بایستی کاملا اصولی و حرفه‌ای عمل کنند تا در رقابت با سایر هم صنفی‌های خود در فضای مجازی بتوانند موفق عمل نمایند و در واقع کاربر را تا نهایی کردن خرید و دریافت خدمات در سایت خود نگه دارند.

حال مسئله‌ای که وجود دارد این است که تاثیر آیکون‌ها در طراحی سایت به قدری مشهود بوده و از اهمیت برخوردار است که بایستی چند نکته در به کارگیری آن لحاظ شود. این نکات عبارتند از:

  • عدم استفاده از آیکون‌های تکراری
  • توجه به سایت از زاویه دیدهای مختلف؛ یعنی از نظر کلیه کاربران

در نهایت باید بگوییم در طراحی سایت، با استفاده درست از آیکون‌ها شما می‌توانید کاربر را به عمق سایت هدایت کنید.

تاثیر آیکون‌ها در طراحی سایت در رابطه با فهرست وب سایت

عموما با مراجعه به وبسایت‌ها فهرست‌های یکسان و مشابهی را مشاهده می‌کنید که منجر به خسته کننده شدن محتوای سایت و مشابه بودن آن‌ها با یکدیگر می‌شود، حال برخی از طراحان سایت ایده خلاقانه‌ای در این زمینه به خرج می‌دهند و در فهرست بندی از آیکون‌ها استفاده می‌کنند و به این ترتیب در سایت خود تنوع ایجاد می‌کنند تا حتی شده برای لحظاتی بیشتر کاربر را درون سایت نگه دارند و نظر او را جلب کنند.

در واقع تاثیر آیکون‌ها در طراحی سایت باعث وجه تمایز بازاریابی وبسایت شما در مقایسه با سایر وبسایت‌های فعال در این زمینه می‌گردد.

نکته دیگری که در طراحی سایت می‌تواند بر جذابیت و گیرایی سایت شما بیافزاید و آن را کاربر پسند کند استفاده درست و بهینه از انیمیشن‌های متحرک است که امروزه بسیار رایج شده، این در حالی است که در گذشته تنها از تصاویر ثابت در سایت‌ها استفاده می‌شد. توجه داشته باشید که استفاده بیش از حد از انیمیشن‌ها در جذب مخاطب می‌تواند نتیجه عکس دهد.

تاثیر آیکون‌ها در طراحی سایت در بخش منو

ایجاد یک منوی جذاب یکی از قابلیت‌های سایت است که می‌تواند در جلب نظر کاربران موثر واقع شود، حال این تاثیر چگونه و از چه طریقی اعمال خواهد شد؟

طراحان سایت در صورتی می‌توانند یک طرح ایده آل برای طراحی منو ایجاد کنند که به یک تلفیق منحصر به فرد از طرح‌ها، رنگ‌ها و فرم‌ها دست یابند.

تاثیر آیکون‌ها در طراحی سایت از طریق طراحی مناسب آن

استفاده از آیکون‌ها نباید تنها جنبه زیبایی داشته باشد بلکه باید به نوعی انتخاب و طراحی شوند که کاربردی نیز باشند و خوانایی محتوا را افزایش دهند.

مسئله بعدی در طراحی آیکون، استفاده از طرح‌های ساده است؛ زیرا اینگونه طرح‌ها باعث جلب توجه بیشتر کاربران می‌شوند.

همچنین قبل از طراحی آیکون، خدمات مورد نظری که قصد طراحی آیکون برای آن دارید را به دقت از همه زوایا مورد بررسی قرار دهید و از توجه به جزئیات آن نیز غافل نشوید.

نکته طلایی نهایی در خصوص طراحی آیکون در وب سایت

تاثیر آیکون‌ها در طراحی سایت زمانی به صورت آشکار بروز پیدا خواهد کرد که ضمن رعایت نکات گفته شده در بخش‌های قبلی، قسمت مناسبی جهت قرارگیری آیکون در سایت در نظر گرفته باشیم. در واقع نقطه پایانی طراحی آیکون مربوط به محل قرارگیری آن در سایت است که نتیجه تلاش‌های شما را در خصوص طراحی آیکون به نمایش خواهد گذاشت. حال این محل قرارگیری می‌تواند در هدر، فوترو، ستون جانبی و یا در عناوین صفحه باشد.

لازم به ذکر است که انتخاب و طراحی آیکون تنها بخش کوتاه و کوچکی از طراحی یک وبسایت به صورت کامل است و شما نمی‌توانید از ایجاد یک تغییر جزئی در سایت به واسطه آیکون‌ها، توقع چندانی نسبت به افزایش بازدید سایت داشته باشید.

مزایا و تاثیر آیکون‌ها در طراحی سایت

استفاده از آیکون‌ها در طراحی سایت مزایای زیادی به همراه خواهد داشت که کلیه این مزایا در نهایت به جذب مخاطبان بیشتر منتهی می‌شوند و این مزایا به صورت خلاصه وار عبارتند از:

  • برندسازی و ایجاد یک نشان و لوگوی خاص برای کسب و کار شما
  • افزایش سرعت شناسایی صفحه وب سایت شما از طریق توجه کاربران به آیکون
  • ایجاد یک ظاهر حرفه‌ای برای سایت شما

آیکون یا همان مینی نماد

آیکون‌ها نوعی نماد هستند که به شکل تصاویر کوچک شده گرافیکی مورد استفاده قرار می‌گیرند. رنگ این نمادها، نحوه طراحی آن‌ها، زمان و موقعیت بکارگیری آن‌ها همه و همه نکاتی جزئی در طراحی سایت محسوب می‌شوند، اما اگر همین یک نماد کوچک در کنار رعایت سایر اصول طراحی سایت به درستی انتخاب شود شما شاهد هجوم خیل عظیم کاربران به صفحه موردنظرتان خواهید بود دقیقا در همین زمان است که تاثیر آیکون‌ها در طراحی سایت نمود عینی خواهد یافت.

نکات تکمیلی در طراحی آیکون‌ها

۱. آیکون‌ها بایستی در ابعاد و اندازه اصولی و متناسبی طراحی شوند تا کلیه کاربران بدون بزرگ کردن صفحه قادر به مشاهده آن باشند.

۲. انتخاب فونت مناسب برای طراحی متن آیکون

۳. ایجاد تناسب رنگی آیکون با بدنه اصلی سایت

۴. استفاده از متن ساده، روان و کوتاه در طراحی آیکون به نحوی که کاربر با مشاهده آن بتواند به راحتی آن را درک کند و متن نیاز به ترجمه و تفسیر نداشته باشد.

۵. پرهیز از بکار بردن لغات و اصطلاحات سخیف و توهین آمیز

۶. متن آیکون یا طرح آن جذابیت داشته باشد و کاربر را به انجام عملی تشویق و ترغیب کند.

۷. قرارگیری در زاویه دید مناسب و فراهم بودن امکان مشاهده آسان آن توسط کلیه کاربران

بیشتر بخوانید : طراحی سایت اقساطی

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

09218495036

instagram-seotehran  Telegram-seotehran  whatsapp-seotehran