تفاوت لینک  فالو و نوفالو

اگر به دنبال بهینه سازی سایت خود هستید و این که می خواهید به فاکتورهایی توجه کنید که برای موتورهای جستجو گوگل ضرورت دارند، حتما باید با لینک های فالو و نوفالو آشنا شوید. تمامی وبسایت ها و سایت ها  با یک روش خاص و یا به وسیله لینک های متعدد با یکدیگر ارتباط پیدا می کنند.

دلیل اصلی موفقیت یک وبسایت ساخت بک لینک است، که می توانیم آن را در دسته سئو خارجی قرار دهیم. اما هدف اصلی ما در این مقاله برسی لینک های فالو و نوفالو است که در ادامه به توضیح آنها می پردازیم.

هنگامی که شما به اضافه کردن یک پست یا صفحه جدید می پردازید، ربات های گوگل صفحه مورد نظر را کراول می کنند. فرض کنید که در حال نوشتن یک متن برای قرار دادن آن در صفحه سایت خود هستید و همزمان به اضافه کردن لینک های خارجی سایر وبسایت ها به سایت خود نیز می پردازید. در همین زمان گوگل علاوه بر پست جدید، مجموعه لینک های خارجی که به متن اضافه کرده اید را نیز دنبال می کند.

هنگامی که یک لینک فالو باشد، به این معنا است که محتوای آن از نظر شما با ارزش است. اگر به صورت پیش فرض تمامی لینک ها را فالو بدانیم، گوگل نیز به ردیابی این لینک ها خواهد پرداخت.

زمانی که شما به اضافه کردن لینک های داخلی و خارجی به پست خود می پردازید. ولی به جای لینک فالو از یک لینک نوفالو استفاده می کنید، نتیجه ی کار عدم پیگیری و دنبال کردن آن لینک توسط گوگل است.

با این کار تنها کاربرانی که از سایت شما بازدید می کنند لینک ها را دنبال می کنند، در صورتی که این لینک ها توسط گوگل دنبال نمی شوند. در واقع این لینک ها نوفالو هستند و مورد تایید گوگل قرار نمی گیرند.

پس به طور کلی لینک های فالو، مجموعه تگ هایی هستند که توسط ما در پست یا صفحه جدید قرار میگیرد، این لینک ها هم مورد تایید ما هستند و هم گوگل این لینک ها را دنبال می کند. اما لینک نوفالو لینک هایی هستند نه توسط ما و نه توسط گوگل کراول می شوند. و تنها کاربران این لینک ها را دنبال می کنند.

تاثیر لینک فالو در سئو چیست؟

موتور های جستجو گوگل همواره در پی رتبه بندی صفحات وبسایت شما هستند‌. و می خواهند بهترین و کاربردی ترین پست را انتخاب کنند و در اولویت رتبه بندی قرار دهند.

همه ی کسانی که دارای سایت هستند، تلاش می کنند که تمامی اصولی را که برای گوگل اهمیت دارد رعایت کنند تا بدین وسیله مورد تایید و شایسته قرار گیری در رتبه های بالاتر باشند.

همان طور که قبلا هم بیان کردیم سئو سایت اهمیت بالایی دارد، پس همواره باید تلاش کنید که تمامی اصول آن را رعایت کنید. یکی از مهم ترین عواملی که بر سئو و بهینه سازی سایت شما تاثیر می گذارد، لینک فالوو و قرار دادن آن در پست های جدید است.

گوگل همیشه به لینک های فالو به عنوان یک امتیاز مثبت برای هر وبسایت نگاه می کند. و اگر بخواهد بین دو پست یکسان که هردوی آن ها راجع به یک موضوع تولید محتوا کرده اند و هر دو از محتواهای یونیک و جدید استفاده کرده اند یکی را انتخاب کند و به آن رتبه بالا تر بدهد.

به قطع می توان گفت که گوگل به پستی که بیشترین لینک دهی را دارد رتبه بالاتری می دهد. هرچه یک پست از لینک های خارجی سایت های دیگر، به عبارتی لینک های فالو استفاده بیشتری کرده باشد.

از دید موتورهای جستجو گوگل این سایت اعتبار بیشتری دارد و باید رتبه بالاتری برای آن در نظر گرفت. حتی اگر پست مشابه مطالب مفیدتری داشته باشد به دلیل اینکه از لینک های کمتری استفاده کرده است در رتبه پایین تری قرار می گیرد.

لینک های فالو بر خلاف لینک های نوفالو بسیار معتبر هستند و در افزایش رنک صفحه تاثیر زیادی دارند. جالب است بدانید تمامی لینک ها به صورت پیش فرض فالو هستند و در صورتی که از تگ نوفالو در آن ها استفاده نشود. به صورت خودکار لینک فالو در نظر گرفته می شوند.

در واقع  طبق اصول سئو لینک های فالو از قدرتمند ترین لینک ها به شمار می روند و می توانند به صورت قابل توجهی به بهینه سازی سایت شما کمک کنند.

چه زمانی باید از لینک های فالو و نوفالو استفاده کنیم؟

زمانی که شما یک پست جدید را می نویسید و لینک های خارجی سایت های معتبر را به آن اضافه می کنید در واقع به افزایش رتبه سایت خود کمک کرده اید، زیرا گوگل اهمیت بالایی برای وبسایت هایی که از لینک های خارجی سایت های معتبر استفاده می کنند قائل است.

همان طور که بیان کردیم همه لینک ها به صورت پیش فرض لینک فالو هستند و اگر از یک سایت معتبر باشند بهتر است که همان فالو باقی بمانند. اما زمانی شما دچار مشکل می شوید که به جای اینکه استفاده از لینک های سایت های معتبر از لینک های سایت های رده پایین و نا معتبر استفاده می کنید.

در صورتی که شما لینک های سایت های نا معتبر را به پست خود اضافه کنید و اجاره دهید که فالو باقی بمانند، باعث می شوید که نه تنها اعتبار دامنه بلکه اعتبار سایت شما به صورت قابل توجهی کاهش پیدا کند.

در صورتی که گوگل وبسایت هایی که شما به پست خود اضافه کرده اید را به خاطر محتوای بی کیفیت و رده پایین جریمه کند، احتمال اینکه وبسایت شما را به خاطر استفاده از لینک های نامعتبر جریمه کند زیاد است. بنابراین باید دقت و توجه کافی داشته باشید که کدام لینک فالو و کدام نوفالو است.

نکته مهمی که وجود دارد این است که گوگل به شما اجازه می دهد که از هر دو لینک فالو و نوفالو در وبسایت خود استفاده کنید، لینک های فالو در سئو سایت تاثیر زیادی دارند، اما این به معنای این نیست که گوگل شما را در استفاده از لینک های نوفالو منع می کند، بلکه این شما هستید که باید بدانید چه موقع از لینک فالوو و چه موقع از لینک نوفالو استفاده کنید. با تشکر از همراهی شما با مقاله تفاوت لینک  فالو و نوفالو .

بیشتر بخوانید : طراحی سایت اقساطی

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

09218495036

instagram-seotehran  Telegram-seotehran  whatsapp-seotehran