تهیه بک لینک چیست؟

مجموعه دیجیتال مارکتینگ سئو تهران ، ارائه دهنده خدماتت تخصصی تهیه بک لینک با کیفیت ، فالو و ارزان قیمت به صورت فوری برای صعود سایت شما بر فراز موتور های جست و جو ، همینطور برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان ، با کارشناسان سئو تهران با استفاده از راه های ارتباطی که پایین همین مقاله قرار دارد می توانید در ارتباط باشید…

یکی از مهم ترین موضوع در سئو لینک سازی می باشد.

بک لینک یک فرآیندی است که ما از سایت های اینترنتی برای خودمان لینک دریافت می کنیم و ربات های گوگل زمان این لینک ها را بررسی می کنند و به این صفحات مراجعه می کنند.

بک لینک ها به انواع مختلفی تقسیم می شوند: فالو، نوفالو، داخلی و خارجی

تفاوت لینک سازی داخلی و خارجی

لینک سازی داخلی ایجاد بک لینک میان صفحات سایت می باشد یعنی اگر یک صفحه از سایت شما به صفحه دیگری از سایت شما لینک داده شود لینک سازی داخلی اتفاق افتاده است و اگر به صفحه ای از سایت دیگر لینک داده شود یعنی لینک داخلی اتفاق افتاده است.

تعیین ارزش بکلینک توسط گوگل

یکسری بک لینک هایی از سایت های دیگر برای شما ایجاد می شود که ارزش و اعتباری از دید گوگل ندارد. گوگل سعی می کند تا موارد دیگری را برای تعیین ارزش بک لینک پیدا کند که مهم ترین آن:

اعتبار دامنه: مواردی برای تعیین ارزش دامنه شما مهم ات از جمله: عمر دامنه، نوع دامنه، تعداد بک لینک های دریافتی، تعداد لینک های خروجی، فعالیت در شبکه های اجتماعی و…. هرچه قدر اعتبار دامنه ای که به شما لینک داده شده بیشتر باشد ارزش بک لینک و تاثیر آن بر جایگاه شما بیشتر خواهد بود.

اعتبار صفحه: اعتبار یک صفحه بسیار شبیه به اعتبار دامنه می باشد. میزان اعتبار یک صفحه بر اساس لینک سازی داخل سایت و بک لینک هایی که مستقیما از آن صفحه ایجاد شده است تعیین می گردد.

تعداد لینک های خروجی:هر دامنه ای که به شما لینک داده به سایت های دیگر نیز لینک داده است. تعداد سایت هایی که در یک صفحه یا در کل دامنه، هرچه قدر تعداد لینک های آن بیشتر باشد ارزش و اعتباری که به هر یک از آن ها می رسد کاهش خواهد یافت.

محل قرار گیری بک لینک

تهیه بک لینک چیست؟

هر زمان که یک وبسایت دیگر به شما لینک می دهد در حقیقت یک بک لینک برای شما به وجود می آید، به همین علت اکثر مردم به آن تهیه بک لینک خارجی و به پروسه آن لینک بیلدینگ یا لینک سازی هم می گویند.

اگر رتبه بندی وب سایت را به عنوان یک هزار توی عظیم در نظر بگیریم، تهیه بک لینک ها را یک قطعه عظیم از این هزار تو باید به حساب آورد. پیش از اینکه به شکل گسترده اقدام به تهیه بک لینک نمایید باید وب سایت خود را به شکل کامل آماده برای به دست آوردن بک لینک کنید، در حقیقت تهیه بک لینک یکی از متد های تاثیرگذار در سئو خارجی به حساب می آید که باید و نبایدهای آن برطبق آپدیت الگوریتم پنگوئن سخت تر خواهد شد.

به چه شکلی با تهیه بک لینک کمتر نتایج بهتری را به دست آوریم؟

تهیه بک لینک و لینک سازی همواره با یک واقعیت تلخ همراه می باشد! و آن هم پر هزینه بودن و طولانی بودن تهیه بک لینک است. برای تقابل با این موضوع شما همواره باید واقف باشید که به چه شکلی بیشترین نتایج امکان پذیر را از هر کدام از بک لینک های خود جذب کنید. با دنبال کردن این موارد می توان به این مقصود دست پیدا کرد :

 • دارا بودن یک سایت تخصصی و سئو شده
 • دارا بودن یک معماری سایت پر قدرت
 • دارا بودن محتوای با ارزش بالا

در ادامه نکاتی تاثیرگذار وجود دارد که شما باید پیش از تهیه بک لینک به آنها توجه نمائید و مرتبط با سئو داخلی می باشد :

پاک کردن کلیه ارور های تکنیکی

ارور های تکنیکی به تجربه کاربری وبسایت شما آسیب می رسانند، هنگامی که شما به تجربه کاربری آسیب می رسانید گوگل واقف به این موضوع خواهد شد و تلاش می کند تا ترافیک ارگانیک شما را محدود کند. (ترافیک ارگانیک به مفهوم ترافیکی می باشد که از موتورهای جستجو جذب خواهید کرد.)


مناسب تر است به سرعت در زمینه تهیه بک لینک اقدام نمائید و وبسایت خود را از ارور های تکنیکی پاک نمائید، در غیر اینصورت امکان دارد از رونق بیافتید.

به چه علتی تهیه بک لینک من تاثیرگذار نبوده است!؟

سئو سایت را مثل یک پازل پیچیده تصور کنید، شما نخواهید توانست بدون داشتن کلیه تکه های یک پازل آن را کامل کنید. تلاش کنید که وبسایت خود را از نظر فنی (سئو درونی) بهینه نمائید، که این یک بخش تاثیرگذار از پازل سئو می باشد.

بهینه سازی تکنیکی سایت شامل موارد زیر خواهد بود و در نظر گرفتن آنها بسیار پر اهمیت است :

 • میزان سرعت بارگزاری سایت
 • سازگاری با تلفن همراه و تبلت
 • مقاله تکراری
 • ریدایرکت های 506
 • ریدایرکت چاین ها
 • ارور های 404
 • مشکلات کانونیکال
 • تکرار مجدد متا دیتا
 • استفاده غیر صحیح از کد ها

شما می توانید برای یافتن بیشتر این موارد مانند ریدایرکت های 302، ریدایرکت چاین ها، خطاهای 404، خظاهای کانونیکال، تکرار متا دیتا و استفاده نادرست از دستورالعمل ها از ابزار Screaming Frog استفاده کنید.

دارا بودن یک معماری سایت پر قدرت

معماری سایت نحوه ی توزیع شدن صحیح تهیه بک لینک در سراسر سایت را نمایان می کند. هر چه معماری سایت شما مناسب تر و پر قدرت تر باشد، احتیاج شما به تهیه بک لینک کمتر خواهد شد.

تولید محتوای مناسب و درست

محتوا نخستین و پر اهمیت ترین بخش از این پازل پیچیده سئو سایت می باشد. استراتژی محتوای سئو شما می تواند باعث موفقیت یا شکست کمپین شما بشود.

اهمیت ندارد که چه اندازه تهیه بک لینک برای خود انجام داده اید و اهمیت ندارد که چه اندازه به شکل مناسبی سایت خود را بهینه سازی کرده اید، اگر شما به نحو جدی بر روی تولید محتوا فعالیت نکنید، پروسه سئو سایت شما در آخر شکست خواهد خورد. واقف باشید که محتواهای شما موفقیت کمپین سئو شما را تعیین خواهند نمود.

پذیرش ریسک در سئو

پیش از اینکه به موارد تخصصی تر توجه نمائیم، مورد نیاز است که شما اندازه ریسک پذیری خود را بررسی کنید. پرسش اصلی اینجاست که، آیا شما علاقه به استفاده از متد های ریسک دار و سئو کلاه سیاه دارید؟

یا اینکه شما از ریسک تنفر دارید و علاقه مند هستید همواره یک رویکرد واضح را پیش بگیرید که شانس پنالتی شدن (penalize) شدن شما را کم کند؟

ما به عنوان مشاور سئو شما در مجموعه دیجیتال مارکتینگ سئو تهران توصیه می نمائیم که رویکرد ثانویه را انتخاب نمائید. برترین عملکرد در سال 2020 این است که بر روی تهیه بک لینک های مرتبط از وب سایت های حقیقی تمرکز نمائیم.

این به شما کمک خواهد نمود که همواره از جریمه های خطرناک گوگل در امان باشید و در دراز مدت نتایجی که علاقه مندید را به دست آورید.

5 اصل تاثیرگذار برای تهیه بک لینک های با کیفیت

اگر شما این 5 قانون را برای ساخت بک لینک دنبال کنید، خواهید دید که ترافیک ارگانیک سایت شما هر ماه بالاتر می رود.

تهیه بک لینک های شما باید مرتبط با کار شما باشند

در ارتباط بودن ، یک شاخص بسیار پر اهمیت برای تهیه بک لینک است. امکان ندارد سایتی که دارای بک لینک های خوب و کاملا مرتبط است به وسیله گوگل جریمه شود.
این موتور جست و جوی بزرگ برای بررسی و تشخیص مرتبط بودن بک لینک بر سه اصل زیر استوار می باشد :

 • مفهوم کلی محتوای سایتی که به شما لینک داده است.
 • محتوای پیجی که به شما لینک داده است.
 • روابط بین تهیه بک لینک هایی که به یک صفحه داده شده اند.

با سایت های معتبر ارتباط برقرار کنید

سایت های پر قدرت نتایج مناسب تری برای شما خواهند داشت. ما به شما توصیه می نمائیم پتانسیل سایت هایی که می خواهید انتخاب نمائید را به خوبی بررسی نمایید.

متد های متعددی برای چک کردن اعتبار یک سایت موجود است.

بر روی وبسایت هایی با ترافیک حقیقی تمرکز نمائید

جذب کردن بک لینک های تاثیرگذار از سایت هایی با ترافیک حقیقی یک شیوه عالی برای حفظ کردن جایگاه بهتر شما در نتایج جستجو است. این شکل از تهیه بک لینک ها به سختی به دست می آیند اما برترین نتایج را برای شما به دنبال خواهند داشت.

شاید بدون دارا بودن اطلاعات مناسب و عدم بررسی خوب یک وب سایت این امکان وجود نداشته باشد در مورد ترافیک آن به خوبی با خبر گردید. پس مناسب تر است از ابزار SEM Rush برای این کار بهره ببرید.

آنکر تکست های خود را به شکل واقع بینانه ای تقسیم کنید

شما باید تلاش کنید تا از قسمت کردن بیش از اندازه آنکر تکست در یک پیج خودداری نمائید، به این دلیل که این مفهوم به شما آسیب خواهد رساند. پخش نمودن غیر صحیح و غیر اصولی آنکر تکست باعث خواهد شد که شما از رتبه بندی گوگل محروم شوید و حتی به وسیله گوگل جریمه گردید.

بهص ورت دائمی تلاش کنید که میزان تهیه بک لینک های آنکر تکست شما کمتر از 1% کلمات صفحه باشد. آنکر تکست های شما بیشتر باید کلمات مجموعه شما و یا کلمات کلیدی پر استفاده کسب و کار شما باشند.

برترین فضاها را برای بک لینک های خود انتخاب کنید

تلاش نمائید سایت هایی با استاندارد بالا را برای ساخت بک لینک های خود بیابید. از سایتی که به اشخاص کلاهبردار و سایت های غیر اخلاقی لینک داده است لینک به هیچ عنوان دریافت نکنید.

پیش از تهیه بک لینک، وبسایت ها را از موارد زیر مورد بررسی قرار دهید :

 • به کدام سایت ها لینک شده اند؟
 • آیا لینک های خارج شده سایت مرتبط با حوزه فعالیت سایت می باشند؟
 • آیا لینک ها به سایت های مجاز و معتبر داده شده اند؟

اگر در یک سایت لینک سایت های فروش فیلم های غیر اخلاقی، سایت های قمار و… مشاهده نمودید، بهتر است آن را کنار بگذارید.

چه نوع از بک لینک ها را نباید بهره ببریم؟

در این قسمت بک لینک هایی را برای شما نمایان خواهیم کرد که هرگز نباید به وبسایت شما دست درازی کنند. اگر شما قصد دارید از این نوع بک لینک ها بهره ببرید، پس بدانید که خطر جریمه شدن  را بسیار زیاد حواهید کرد. ما وب سایت های متعددی را مشاهده نموده ایم که به دلیل استفاده از این نوع بک لینک ها جریمه گردیده اند.

این مفهوم فقط حدس و گمان نمی باشد و این یک حقیقت است که این نوع بک لینک ها خواهند توانست شما را دچار یک جریمه دستی یا الگوریتمی موتورهای جستجو کنند.

بک لینک های بلا استفاده

مرحله اول برای تهیه بک لینک انتخاب یک سایت مرتبط با شما می باشد. ما به شما توصیه می نمائیم که همه لینک های شما باید مرتبط با بخش کاری شما باشند.

بک لینک شبکه های مردمی

شما می توانید از طریق فروم های سئو اقدام به تهیه بک لینک از شبکه های عمومی نمائید. این شبکه ها بیشتر خدمات خود را با عنوان شبکه های وبلاگ خصوصی (Private Blog Networks) تبلیغ می نمایند، اما این یک دروغ واضح می باشد!

این موتور جست و جو یعنی گوگل در طول تاریخ کوتاه مدت خود همواره در تکاپو برای از نابود کردن شبکه های عمومی بوده است، همچنین هر مجموعه وبی را که در حال بهره بردن از این شبکه است را نابود می کند.

گوگل به سادگی می تواند این نوع وبسایت ها را تشخیص دهد، به این دلیل که :

 • در صفحه نخست این سایت ها تعداد متعددی لینک های بیرونی وجود دارد (معمولا 35 تا 60 لینک خارجی و حتی زیاد تر). موجود بودن لینک های خروجی متعدد در صفحه نخست یک سایت بسیار غیر معمول می باشد.
 • لینک های خروجی این سایت ها کاملا غیر مرتبط با هم می باشند. در آن ها شاید لینک هایی به یک وب سایت فروشگاهی، سایت شرکت سئو، سایت مجله آموزشی بانوان یا سایت ورزشی و انواع مختلفی از سایت ها داده شود. این شیوه بک لینک دادن بسیار بدون مفهوم است.
 • محتوای پست ها اندک است (فقط 250 تا 300 کلمه). الگوریتم گوگل پاندا از محتواهای اندک بسیار متنفر است.

بک لینک های موجود در سایدبار و فوتر سایت

بک لینک های داخل ساید بار و فوتر به شکل مناسبی کار می کنند اما همراه با ریسک بالایی همراه هستند. این لینک ها شباهت بالایی به لینک های تهیه شده دارند و شما واقفید که گوگل به بک لینک های خریداری شده چه حس بدی دارد.

بیشتر بخوانید : طراحی سایت اقساطی

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

09218495036

instagram-seotehran  Telegram-seotehran  whatsapp-seotehran