3 مدل محتوای اصلی برای بلاگ

در این مقاله تولید مقاله یا بلاگینگ 3 مدل محتوا برای بلاگ معرفی می ‌کنیم. البته احتمال دارد  مدل های دیگری از محتوا هم موجود باشد که از قلم افتاده است و احتیاج است با یادآوری شما به این فهرست اضافه کنیم. همینطور ممکن است انواع دیگری از محتوا از ترکیب این 3 محتوا به وجود بیاید.احتمال دارد.3 مدل اصلی محتوا برای بلاگ را برای شما لیست کرده‌ایم و درباره‌ی هرکدام تشریحاتی خواهیم داد.

آشنایی مدل های محتوا به شما یاری می‌ کند که بتوانید با دقت به مخاطب و هدف‌تان از انتشار محتوا، مناسب ترین مدل را انتخاب کنید و در استراتژی محتوای بلاگ‌تان بگنجانید.در نتیجه این مقاله تولید مقاله یا بلاگینگ برای تولیدکنندگان، مدیران و استراتژیست ‌های محتوا خیلی مناسبی خواهد بود.

۱- مقاله / پست وبلاگ

همین محتوایی که در این مقاله تولید مقاله یا بلاگینگ می ‌خوانید یک مقاله است؛ یک محتوای متنی که به طور یک پست بلاگ انتشار می‌ یابد. اخبار شرکت، آگاهی های درباره‎ی کالا های فروشگاه، داستان یا مقالاتی علمی دارای همین مدل محتوا هستند. مانند یک روزنامه یا مجله‌ی سنتی که مقالاتی را انتشار می دهد، شما هم می‌ توانید مقاله انتشار دهید و از فواید آن برای سایت‌تان استفاده کنید .

البته احتمال دارد  بعضی میان مقاله و پست وبلاگ اختلافاتی قائل باشند. زمانی که از آن ها سوال می شود پست وبلاگ را تعریف کنید بیان می کنند :محتوای وبلاگ می‌ تواند قالب ‌های متفاوتی داشته باشد و همواره برای آموزش مشتریان جستجوگر پر فایده است. پست ‌های وبلاگ ها همواره کمتر ۱۵۰۰ کلمه دارند و به مخاطبان شما یاری می ‌کنند تا اشکالان را حل کنند و آن ها را به انجام کارهایی سوق می دهد.

پر اهمیت ترین سود مقالات  از نظر مقاله تولید مقاله یا بلاگینگ بعد سئویی آن است. مقالات شما می‌ توانند با لغات کلیدی خاصی در موتور های جستجو به نمایش گذاشته شوند و ترافیک بیشتری را به سایت شما روانه کنند.غلط های مخالفی که نباید انجام دهید :

الف) انتشار نا مرتب: ارسال نا مرتب پست سبب می‌ شود شما یا گروهتان به این کار عادت نکنید و خوانندگان زیادتر یا وفادار را از دست بدهید. همینطور، فراموش نکنید که همیشه پست‌ هایی را که در موتور جستجو رتبه دارند جدید نگه دارید.

ب) عدم به کار بردن بهینه‌ سازی وبلاگ برای فروش یا خلق مشتری: همواره CTA داشته باشید؛ به این معنی طبق نظر مقاله تولید مقاله یا بلاگینگ که از خوانندگان بخواهید کاری انجام دهند. مانند برنامه ای را دانلود کنند، داخل صفحه‌ی دیگری شوند یا کالا شما را بخرند و … . خلاصه مطالب شما باید برای قصدی نوشته شده باشد که در پایان برای شما به درآمد پایان یابد.

ج) نداشتن لینک: برخی وبلاگ ‌ها می ‌خواهند کاربران را به مشتری تغییر بدهند . بیشتر زمان ها این پردازش زمان می ‌برد. در نتیجه از لینک‌سازی درونی میان برگه‌ های سایت‌تان به کار ببرید  تا کاربران را برای تغییر یافتن به مشتری آماده کنید.

د) نادیده‌ گرفتن کلمات کلیدی: اگر علاقه دارید طبق نظر مقاله تولید مقاله یا بلاگینگ که سایت شما در موتور های جستجو نمایش داده شود کلمات کلیدی را فراموش نکنید . هر پست وبلاگ حتما دارای کلمات کلیدی باشد؛ کلمات کلیدی ‌ای که مخاطبان قصد شما را داخل سایت کند.

ادامه ی روش های بلاگینگ

۲- صوت یا محتوای صوتی

این روز ها پادکست هروزه در حال مورد علاقه تر شدن است و شما می ‌توانید با تولید کردن پادکست (یا در راحت ترین شکل نسخه‌ی صوتی مقاله ‌تان) اشخاص بیشتری به وبلاگ‌تان جذب کنید..

۳- بررسی موردی / Case Study

یک مطالعه که صورت بگیرد بطور موردی داستان احساس یا تجربه‌ی مشتری را زمان استفاده از کالا یا خدمات شما به اشتراک می ‌گذارد. مطالعات موردی وارسی های عمیقی هستند که یک سناریو یا مدل  ویژه را با دانش و تجربه بررسی و به نمایش می گذارد. بطور نمونه شما محتوا را به عنوان یک مدل موردی از دید سئو وارسی می‌ کنید و یافته‌هایتان را انتشار می دهید.

محتوا های این مدلی به علت های متفاوتی شگفت انگیز هستند: ویژه هستند و برخی کاربران سایت آن را می ‌خوانند و از آن ایده می‌ گیرند. این محتوا ها به بازدید کنندگانتان این حس را انتقال می دهد  که رهبر بازار هستید و نسبت به دیگر مدل های محتوا بالا ترین به‌اشتراک‌گذاری را دارند.این مدل از محتوا ها از نظر مقاله تولید مقاله یا بلاگینگ می ‌توانند در چندین قالب متفاوت مثل ویدیو، متن یا تصور داشته باشند.

معرفی شیوه های تولید محتوا برای وب

یکی از عناوینی که از نظر محتوا تولید مقاله یا بلاگینگ تصور مدیران وب سایت ‌ها را به خود جذب کرده است، چطور تولید محتواست. به این مفهوم که چه مدل محتوایی برای سایت مورد نظر خوب بوده و چطور می ‌توان با تولید محتوایی خوب، مخاطب را داخل سایت کرد. تلاش شده محتوا های درست شده را بخش بندی کنیم و شیوه های تولید محتوا برای وب بصورت کامل  برای شما عنوان کنیم .

به طور اساسی می ‌توان تولید محتوا را به دسته ‌های مختلف بخش بندی کرد:

۱. تولید محتوای متنی :

ممکن است روشن باشد مدل محتوا که در بیشتر سایت ‌ها مشاهده می ‌شود، محتوای متنی است. در واقع به گفته تولید مقاله یا بلاگینگ محتوای متنی گروهی از نوشته‌ هاست که با اهداف ویژه تولید می ‌شوند. این مدل محتوا باید شامل موضوع و عنوان مناسبی باشد تا مخاطب را مجبور به مطالعه محتوای تولید شده کند.

۲. تولید محتوای بصری :

از دید بیشتر اشخاص، تولید محتوای بصری کار دشواری به نظر می‌ رسد و اشخاص گرایش زیادتری به تولید محتوای متنی دارند. این در صورتی است از نظر تولید مقاله یا بلاگینگ که بیشتر اشخاص با شبکه ‌های اجتماعی شناخت دارند و به طور ناخودآگاه با منتشر کردن تصاویر و ویدئو در صفحات شخصی خود به انجام تولید محتوای بصری صورت می دهند. می ‌توان از شبکه ‌های اجتماعی همچنین در مسیر مارکتینگ و برندسازی به کار برد.

در این محتوای تولید مقاله یا بلاگینگ تهیه تساویر و ویدئو از بیزینس مورد نظر می ‌تواند خیلی اثرگذار واقع گردد. همینطور مشتریان شما می‌ توانند با کالا ها و خدماتی که تهیه کرده‌ا‌ند عکس ها و ویدئو هایی تهیه صورت دهند و ارسال کنند. این خوب است که با پیشرفت تکنولوژی مدل های گوشی و تبلت و … در دسترس اشخاص قرار دارد و می ‌توانند به سادگی به محتوای بصری بوجود آمده دسترسی داشته باشند.

در حیطه تولید محتوای بصری باید دقت ویژه ای به عکس العمل مشتریان و افراد داشت. ارائه جواب خوب در کوتاه‌ترین وقت احتمالی، همینطور تشکر از آن ها می ‌تواند سبب بوجود آمدن حس ارتباط مستقیم مخاطب با فردی که ارائه دهنده کالا و خدمات و بالا بردن تمایل آن‌ها به پیگیری زیادتر گردد.

۳. تولید محتوا به شیوه اسلایدشیر :

تولید محتوا به شیوه اسلایدشیر می ‌تواند برای مخاطب جالب باشد. وب سایت ‌های فارسی کمتر از این امکان به کار می برند . ترکیب تصاویر به همراه عبارت های کلیدی و کلمات تیتروار می ‌تواند در کمترین وقت احتمالی، زیادترین معنا را به مخاطب منتقل کند.

۴. تولید محتوای ویدئویی :

یکی دیگر از شیوه های تولید محتوا، بوجود آوردن محتوای ویدئویی یا ویدئو مارکتینگ می ‌باشد. همین طور این که از نام آن پیداست، تولید محتوای ویدئویی به مفهوم ضبط یک ویدئو با انجام دادن استاندارد های لازم برای گرفتن نتیجه خوبتری است. در تولید این مدل محتوا می ‌توان با رعایت موارد بالا، به بالا رفتن مقطع کیفی ویدئو ها یاری کرد.

  • سناریو داشته باشید.

پیش از تهیه ویدئو باید نقطه شروع و پایان را معین کرد. فیلم باید داستانی را توضیح دهد  که از نقطه شروع پرسشی را در ذهن مخاطب بوجود آورد  و در پایان آن، پرسش مخاطب جواب داده شود. ده ثانیه اول ویدئو خیلی پر اهمیت است. اگر مخاطب در گ ده ثانیه سناریوی شما را دوست داشت تا پایان ویدئو را مشاهده می‌ کند. در غیر این از تماشا آن دوری خواهد کرد.

  • درست کردن ویدئو بدون محتوای متنی کاری بی فایده است.

درست کردن یک محتوای ویدئویی به تنهایی فایده ندارد . در پیش از تولید محتوای ویدئویی، یک متن مختصر و جامع تهیه کنید که در آن از لغات کلیدی یه کار برده شود. این شیوه به موتور های جستجو سبب ثبت و پیدا کردن محتوای ویدئویی شما یاری می‌ کند.

۵. تولید محتوای صوتی یا پادکست :

با دقت به اختراع تلفن ‌های همراه هوشمند، گوش کردن به آهنگ ‌ها برای خیلی از مخاطبین پردازشی دلچسب به شمار می آید. همینطور با کم شدن گ سرانه مطالعه، تولید پادکست خوب می‌تواند در افزایش یافتن سطح علمی اشخاص خیلی اثرگذار باشد. تولید این طور محتوایی با دقت به عدم احتیاج به سرمایه گذاری زیاد راحت بوده و مخاطب را جلب خود می‌ کند.

از فواید محتوای صوتی، عمر پر فایده زیاد و همینطور دارای اشتراک گذاری می ‌باشد.با ما در تولید مقاله یا بلاگینگ همراه باشید.

۶. تولید محتوا به شیوه کپی رایتینگ :

در آغاز لازم است تعریفی مختصر از معنا کپی رایتینگ در تولید محتوا را توضیح دهیم . کپی رایتینگ در واقع به گفته محتوای تولید مقاله یا بلاگینگ هنر و دانش تولید محتوا در کسب و کار می ‌باشد.

با سئو تهران همراه باشید….

پشتیبانی سایت

پشتیبانی پیج اینستاگرام