امتیازدهی به : post

جستجوی صفر کلیک گوگل چیست؟ و چه تاثیری در سئو سایت دارد؟

جستجوی صفر کلیک گوگل چیست؟ و چه تاثیری در سئو سایت دارد؟ یکی از پرتکرار ترین سوالاتی که اکثر کاربران از ما می پرسند همین سوال است.

اگر شما هم به دنبال پاسخ آن هستید و می خواهید بهترین نتیجه را از سئو سایت به دست بیاورید؛ تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید تا به بررسی دقیق این تکنیک مهم در گوگل بپردازیم.

جستجوی صفر کلیک گوگل چیست؟

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که به دنبال یک کلمه کلیدی خاص آن را وارد کادو جستجوی گوگل می کنید تا بتوانید اطلاعات مناسبی راجع به آن به دست بیاورید. جهت کسب اطلاعات مختلف صفحات متعددی برای شما به نمایش در می آیند.

بنابراین می توانید از میان آنها به انتخاب بهترین سایت بپردازید. اما امروزه یک تکنیک جدید در گوگل به وجود آمده است و به شما کمک می کند تا بتوانید بدون کلیک کردن بر روی لینک یک وب سایت مشخص اطلاعات مورد نیاز خود را به دست بیاورید.

جستجوی صفر کلیک گوگل چیست؟ و چه تاثیری در سئو سایت دارد؟

به طور کلی این اطلاعات به صورت مختصر در کادر ابتدایی نتایج جستجو برای شما به نمایش در می آیند.

برای مثال هنگامی که می خواهید پایتخت یک کشور را پیدا کنید به جستجوی این عبارت در گوگل در کادر مخصوص اطلاعاتی در اختیارتان قرار می گیرد که می‌توانید به واسطه این اطلاعات دیگر نیازی به جستجو کلیک بر روی وبسایت های مختلف ندارید.

بسیاری از افراد می‌خواهند بدانند که جستجوی صفر کلیک گوگل چیست؟ و چه تاثیری در سئو سایت دارد؟ اگر شما هم به دنبال پاسخ این سوال هستید در قسمت های بعدی با ما همراه باشید.

مزایای جستجوی صفر کلید گوگل چیست؟

جستجوی صفر کلیک گوگل مزایای متعددی دارد اما یکی از مهمترین آنها نمایش بهترین و سریع ترین نتیجه برای کاربران گوگل است. به طور کلی امروزه الگوریتم های گوگل به سمتی حرکت می کنند تا بتوانند نیاز کاربران خود را بهتر و سریع تر از قبل برآورده کنند.

از این رو عوامل متعددی که می توانند باعث سهولت دستیابی آنها به نتیجه مناسب در گوگل شوند؛ نسبت به سایر فاکتورها از امتیاز بیشتری برخوردار هستند.

از نظر متخصصین سئو جستجوی صفر کلیک نمی تواند کمک زیادی به ارتقا سئو وب سایت های مختلف کند. دلیل آن هم این است که هنگامی که کاربران می‌توانند اطلاعات مورد نیاز خود را به راحتی و بدون کلیک کردن بر روی وب سایت های مختلف به دست بیاورند دیگر نیازی به جستجو در میان صفحات مختلف یک وب سایت ندارند.

این امر می‌تواند باعث کاهش نرخ بازدید و به دنبال آن از دست دادن خیل عظیمی از مشتریان شود! جالب است که بدانید ۵۰ درصد جستجوهای کاربران صفر کلیک است! این به معنای وجود یک بحران  بزرگ برای فروشگاههای اینترنتی یا به وبسایت های مختلف است.

جستجوی صفر کلیک و ارتباط آن با کاربر

همانطور که جستجوی صفر کلیک می‌تواند برای گوگل اهمیت زیادی داشته باشد؛ از نظر کاربران نیز یک امر مطلوب محسوب می شود.

با این حساب کاربران اینترنتی هم برای به دست آوردن اطلاعات مورد نیاز خود یا جستجوی سوالات ساده دیگر نیازی به کلیک کردن روی صفحات وب سایت های مختلف را ندارند. بنابراین می توانیم بگوییم نمایش اطلاعات مختصر و پاسخ به سوالات ساده می تواند در زمان کاربران صرفه جویی کند.

فیچر اسنیپت و جستجوی صفر کلیک

فیچر اسنیپت ها مهمترین بخش جستجوی صفر کلیک محسوب می شوند. در واقع پس از جستجوی سوال یا یک عبارت خاص توسط کاربران اینترنتی در گوگل؛ این توانایی را خواهید داشت تا با رعایت این فاکتور در سایت خود اطلاعات مورد نیاز را به سایر کاربران نمایش بدهید.

جستجوی صفر کلیک گوگل چیست؟ و چه تاثیری در سئو سایت دارد؟

علاوه بر این نمایش برخی از قسمت‌های محتوای سایت شما به کاربران برای گوگل اهمیت زیادی دارد بنابراین باید فاکتورهای مربوط به فیچر اسپینت را در سایت خود را رعایت کنید. ۴ نوع فیچر اسنیپت شامل:

  • List Snippet:در این فیچر اسنیپت، نتایج جستجو به شکل لیست های شماره یا بولت گذاری شده ظاهر خواهند شد
  • Table Snippet: در این نوع فیچر اسنیپت، نتایج جستجو به شکل جدول نمایش داده می شود.
  • Video Snippet: در این مدل نیز نتایج جستجو به صورت ویدیو نمایش داده می شوند.
  • Image Snippet: و در این فیچر اسنیپت نیز نتایج جستجو به شکل تصاویر مختلف نمایش داده می شوند.

سئو در جستجوی صفر کلیک

سئو یا بهینه سازی موتورهای جستجو یکی از مهمترین فاکتورهایی است که می‌تواند بازدیدکنندگان را راهی وب سایت شما کند. اما متاسفانه گاهی اوقات به دلیل عدم رعایت یک سری از فاکتورهای مهم و ضروری بسیاری از افراد توانایی استفاده از قوانین مختلف سئو را برای افزایش بازدیدکنندگان سایت خود ندارند!

یکی از مهمترین عواملی که امروزه تاثیر زیادی در کاهش نرخ بازدید و کلیک وبسایت های مختلف و حتی ویکی پدیا داشته است. جستجوی صفر کلیک است.

 همانطور که اشاره کردیم با استفاده از جستجوی صفر کلیک کاربران و گوگل نیازی به بررسی کلیه صفحات وب سایت شما برای بدست آوردن اطلاعات مورد نظر خود را ندارند‌.

بنابراین این امر می‌تواند باعث کاهش نرخ کلیک و از دست دادن خیل عظیمی از کاربران شود. پس می توانیم بگوییم که تنها زمانی می‌توانید با استفاده از جستجوی صفر کلیک وبسایت خود را ارتقاء ببخشید که فاکتور فیچر اسنیپت را در سایت خود به درستی رعایت کنید تا بتوانید در کادر جستجو اطلاعات خود را به نمایش بگذارید.

بهینه سازی سایت برای جستجوی صفر کلیک

جستجوی صفر کلیک گوگل چیست؟ و چه تاثیری در سئو سایت دارد؟ جهت بهینه سازی وب سایت خود را برای جستجوی صفر کلیک باید برخی از موارد زیر را رعایت کنید.

  • بر روی پرسش تمرکز کنید
  • محتواهای باکیفیت بسازید
  • ساختاربندی وب سایت خود را به درستی چیدمان کنید
  • از تصاویر و محتوای بصری استفاده کنید
  • از واقعیت ها و آمار استفاده کنید
  • سوالات متداول در متن محتوا بگنجانید

بیشتر بخوانید : طراحی سایت فوری

با سئو تهران همراه باشید ….

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

02144030236

(دفتر)

09367511706

instagram-seotehran  Telegram-seotehran  whatsapp-seotehran