امتیازدهی به : post

حذف بک لینک مخرب چیست؟ و تاثیر آن در سئو سایت

حذف بک لینک مخرب چیست؟ و تاثیر آن در سئو سایت چگونه است.  به دنبال پاسخ این سوال هستید و می خواهید بدانید که پس از حذف بک لینک مخرب، وضعیت وب سایت شما به چه صورت خواهد بود. تا انتهای این مطلب با ما باشید.

یکی از مهمترین مشکلاتی که بسیاری از افراد پس از طراحی سایت با آن مواجه می شوند ساخت بک لینک اسپم به دست خودشان است‌. این بک لینک ها به جای اینکه تاثیر مثبتی در سئو سایت شما داشته باشند باعث می‌شوند که تا حد زیادی رتبه و جایگاه سایت شما در گوگل کاهش پیدا کند.

بنابراین اگر سئو سایت برای شما اهمیت دارد باید سعی کنید که به حذف بک لینک های اسپم یا مخرب بپردازید. با استفاده از ابزارهایی که گوگل به صورت رایگان در اختیار شما قرار داده است می‌توانید بک لینک های مخرب خود را حذف کنید. در ادامه با ما باشید تا به بررسی این موضوع بپردازیم.

افت رتبه سایت با بک لینک مخرب

استفاده از بک لینک های مخرب در سایت شما به عنوان یک ضربه مهلک باعث می‌شود که به مرور زمان و به صورت تدریجی رتبه سایت شما کاهش پیدا کند. این افت شدید و تدریجی رتبه سایت اصلا برای جایگاه شما مناسب نیست.

حذف بک لینک مخرب چیست؟ و تاثیر آن در سئو سایت

بنابراین باید به این موضوع توجه داشته باشید که تمامی عناصر آسیب‌زننده را شناسایی و برطرف کنید علاوه بر وجود بک لینک های مخرب ممکن است سایر عوامل نیز به سئو سایت شما آسیب برساند از این رو کاری که باید انجام بدهید این است که آموزش‌های لازم راجع به حذف عوامل آسیب زننده به وب سایت را بگذرانید.

به دست آوردن اطلاعات لازم در این زمینه به شما کمک می کند که همواره در زمینه سئو و بهینه سازی موتورهای جستجوی گوگل عملکرد مناسبی داشته باشید و مشتریان را راضی نگه دارید.

اگر یک بک لینک موضوع یا مخرب در سایت شما وجود داشته باشد، به مرور زمان شاهد تاثیرات زیانبار آن در سئو و رتبه بندی و سایت خود خواهید بود. بنابراین اگر نمی دانید که حذف بک لینک مخرب چیست؟ و تاثیر آن در سئو سایت چگونه است. تا انتهای این مطلب با ما باشید.

بک لینک مخرب چیست؟

 بک لینک مخرب چیست؟ و تاثیر آن در سئو سایت چگونه است؟ در قسمت قبل هم  این سوال را مطرح کردیم‌ در حال حاضر  هم باید به این موضوع اشاره کنیم که بک لینک مخرب نوعی بازخورد به وب سایت شما از طریق سایر وب سایت های معتبر است.

اگر به درستی صورت نگیرد این احتمال وجود دارد که نتوانید از طریق آن به کسب رتبه و جایگاه مناسب در موتورهای جستجو بپردازید. از زمانی که الگوریتم های گوگل به سمت هوشمند شدن پیش رفته‌اند دیگر افراد نمی توانند با استفاده از بک لینک های اسپم یا سئو کلاه سیاه رتبه سایت خود را به صورت کاذب افزایش بدهند.

اگر هم افزایش رتبه صورت بگیرد پس از گذشت مدت زمان مشخص موتورهای جستجو متوجه آن می شوند. اینجا است که با جریمه سایت و کاهش قابل توجه رنکینگ مواجه خواهید شد.

 اما الان سوال اصلی که مطرح می شود این است که حذف بک لینک مخرب چیست؟ و تاثیر آن در سئو سایت چگونه است. بک لینک های مخرب شامل موارد زیر می باشد:

  • بک لینک های خریداری شده
  • بک لینک های مزرعه لینک یا link farm
  • بک لینک‌های موجود در bpn
  • بک لینک های سایت های بی ارزش و بی کیفیت
  • اسپم اسکور بسیار بالا

تمامی بک لینک هایی که نام بردیم جز لینک های بی کیفیت و مخرب محسوب می‌شوند بنابراین به کار بردن بیش از اندازه آنها در وبسایت می‌تواند باعث پیامد های منفی مانند جریمه توسط موتورهای جستجوی گوگل شود. پس تا جایی که امکان دارد سعی کنید از به کار بردن این نوع از لینک ها در وبسایت خود جلوگیری کنید.

چگونه بک لینک مخرب را حذف کنیم؟

حذف بک لینک مخرب چیست؟ و تاثیر آن در سئو سایت چگونه است. همانطور که در قسمت‌های قبلی اشاره کردیم عوامل متعددی در سئو سایت شما موثر هستند.

بنابراین باید آنها را به اندازه کافی جدی بگیرید و از به کار بردن عناصر منفی و آسیب زننده مانند بک لینک‌های اسپم و مخرب در وبسایت خود پرهیز کنید. اما اگر می خواهید با نحوه حذف بک لینک های اسپم در سایت خود آشنا شوید. حتما تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

حذفبک لینک اسپم چگونه است؟

برای حذف بک لینک اسپم ابتدا وارد سرچ گوگل کنسول شوید و با استفاده از ابزارDisavow Links اقدامات لازم جهت حذف و لینک های نامناسب و مخرب وب سایت خود را انجام دهید. گوگل سرچ کن کنسول یک پنل مناسب برای انجام عملیات های مختلف است اما اگر هنوز سایت خود را در آن ثبت نام نکرده اید در اولین مرحله ابتدا باید در آن ثبت نام کنید.

حذف بک لینک مخرب چیست؟ و تاثیر آن در سئو سایت

 پس از این که از ثبت نام خود مطمئن شدید مجددا وارد شوید و عبارت google disavow links را سرچ و روی ابزار Google Disavow Tool  کلیک کنید. این یکی از مهمترین ابزار هایی است که گوگل با استفاده از آن به ما این امکان را میدهد تا لینک های مان را Disavow کنیم.

Disavow به این معنا است که ما تمایلی برای نگه داشتن لینک های اسپم و مخرب در سایت خود نداریم. در واقع با استفاده از آن می توانید مشخص کنید که چه لینک هایی را می‌خواهید نگهداری کنید و قصد حذف چه نوع لینک هایی را دارید.

برای Disavow کردن باید چکار کرد؟

برای Disavow کردن اولین و مهمترین کاری که باید انجام دهید این است که به انتخاب پراپرتی بپردازید.

حالا اگر پراپرتی خود را به‌صورت URL prefix ثبت کردید کافی است که در این قسمت که در تصویر زیر مشخص‌شده آن را انتخاب کنید و صفحه را یک بار رفرش کنید تا URL prefix اضافه شود. توجه کنید که حتما پراپرتی را به صورت URL Prefix ثبت کنید.

حالا باید برای Disavow کردن لینک‌ها روی گزینه Upload Disavow list کلیک کنید. در این قسمت به ما می‌گوید یک فایل با فرمت txt ایجاد کنید و پس از آم لینک‌هایی که می‌خواهید Disavow کنید را داخل آن بنویسید. امیدوارم که توانسته باشیم پاسخ سوال حذف بک لینک مخرب چیست؟ و تاثیر آن در سئو سایت را به درستی داده باشیم.

بیشتر بخوانید : طراحی سایت فوری

با سئو تهران همراه باشید ….

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

02144030236

(دفتر)

09367511706

instagram-seotehran  Telegram-seotehran  whatsapp-seotehran