امتیازدهی به : post

حذف لینک اسپم

حذف لینک اسپم یکی از مهمترین مواردی است که باید برای سئو سایت به آن توجه جدی داشته باشید. وجود این لینک ها هیچ گونه کمکی به ارتقاء رتبه سایت شما نمی کنند. بلکه ممکن است وب سایت شما را تا حد پنالتی شدن پیش ببرد.

این یک امر کاملاً طبیعی است که کلیه افراد فعال در زمینه وب مستری تمایل دارند که به ارتقاء رتبه وب سایت خود بپردازند. روش‌های مختلفی برای ارتقاء رتبه یک وب سایت وجود دارد که یکی از مهمترین آنها توجه به سئو سایت است.

سئو سایت شما کمک می کند تا بتوانید به صورت کاملاً حرفه ای و اصولی امتیازهای لازم را از موتورهای جستجوی گوگل دریافت کنید. موتورهای جستجو به هیچ عنوان امتیاز بی پشتوانه به شما نمی دهند. بنابراین اگر قصد دریافت امتیاز های بالا از طریق موتورهای جستجو و ربات های گوگل دارید باید توجه داشته باشید که هر چه وب سایت شما منطبق بر سئو و اصول مختلف آن باشد. احتمال موفقیت تان در زمینه کسب جایگاه مناسب در گوگل بیشتر خواهد شد.

همه افرادی که دارای وبسایت مشخصی هستند در زمینه خاصی به فعالیت می پردازند که افراد مختلفی به عنوان رقیب با آنها در ارتباط هستند. تمامی این وبسایت ها سعی می کنند که با استفاده از فنون سئو منفی، رتبه وب سایت های رقیب را کاهش دهند‌.

بنابراین اگر می‌خواهید به فعالیت حرفه ای در زمینه فروش اینترنتی بپردازید باید توجه داشته باشید که ممکن است وب سایت های مختلف با ساخت لینک اسپم باعث کاهش رتبه سایت شما بشوند. تکنیک های سئو منفی هنوز هم اگر به صورت اصولی به کار بروند می‌توانند ضربات زیادی به وب‌سایت شما وارد کنند.

یکی از شاخه های مهم و اساسی آسیب زننده به سئو سایت شما استفاده از لینک اسپم است. بنابراین باید تمام تلاش خود را بکنید که با استفاده از اصول و مهارتهای مشخص به حذف لینک اسپم بپردازید.

لینک اسپم چیست؟

اگر این سوال برای شما پیش آمده است که لینک اسپم چیست و با چه روش هایی می توان آن را حذف کرد باید به شما بگوییم که قدمت لینک اسپم به اندازه اینترنت است. این لینک ها لینک های بی کیفیتی هستند که هدفشان تنها کاهش رتبه سایت شما است.

در واقع این نوع از لینک ها هیچگونه مزایایی برای سایت شما ندارند و به دلیل نادیده گرفتن قواعد سئو باعث می‌شوند که رتبه سایت شما به صورت قابل توجهی کاهش پیدا کند. این بک لینک ها در جای جای وب سایت شما قرار می گیرند. محتوا های ضعیف، محتوای پست مهمان ضعیف، پست های وبلاگی، بوکمارک ها و فروم های شبکه های اجتماعی، کامنت های وبلاگ بستر مناسبی را برای لینک های اسپم فراهم می کنند.

در چند سال گذشته میزان دقت و هوشیاری گوگل افزایش پیدا کرده است و این عامل خود دلیلی بر نادیده گرفتن لینک های اسپم است. هیچ یک از این لینک های اسپم ارزش و اعتبار خاصی را منتقل نمی کنند.

تاثیر کیفیت وب سایت در خوب یا بد بودن بک لینک

کیفیت وب سایت شما تعیین کننده خوب یا بد بودن بک لینک است. گاهی اوقات شخیص بک لینک منفی و نامناسب در سایت کار راحتی است اما گاهی اوقات امکان تشخیص آن وجود ندارد بنابراین باید تمامی بک لینک هایی که در یک وبسایت وجود دارد را بررسی و به تشخیص لینک های اسپم پرداخت. در چنین مواقعی شما می‌توانید به حذف لینک اسپم بپردازید. روش های مختلفی برای تشخیص لینک اسپماس وجود دارد که در ادامه به آنها اشاره می کنیم.

در صورتی که یک وب سایت تازه تاسیس باشد و تعداد زیادی مقاله در آن وجود داشته باشد که فاقد ساختار و انسجام باشند. به احتمال زیاد هدف از تاسیس چنین وب‌سایت‌هایی بک لینک دادن است.

در صورتی که برای یک وب سایت وردپرسی هستید. در بسیاری از موارد از تم های پیش فرض استفاده می کنید. چنین سایت های معمولاً از وب سایت های دیگر لینک دریافت نمی‌کنند. به احتمال زیاد برخی از پیوندهایی هستند که جهت لینک دهی به سایت های بزرگتر ایجاد شده‌اند.

کامنت بک لینک

در صورتی که صاحب یک وب سایت هستید ممکن است که در بخش نظرات با کامنت های روبرو شده باشید که به تعریف و تمجید از وبسایت شما پرداخته اند ولی نکته هایی در آن درست کردند هوشیار باشید و بدانید که این کامنت ها تأثیر مثبتی در وب سایت شما نمی گذارند.

در واقع اینها لینک‌های اسپمی هستند که باید به حذف هرچه سریعتر آنها بپردازید. وجود لینک های اسپم در کامنت های وب سایت شما می تواند تاثیر بسیار منفی و مضری داشته باشد.

ابزارهای تشخیص و حذف لینک اسپم

برای تشخیص لینک های اسپم یکسری از ابزارهای سئو وجود دارند که به شما کمک می‌کند که هر چه سریعتر آنها را تشخیص داده و مشکلات به وجود آمده برای سایت خود را برطرف کنید. ابزار های نظیر moz، ahrefs، برای شناسایی بک لینک های اسپم ساخته شده اند.

لینک اسپم چیست؟

این ابزارها برای تشخیص چین لینک های به تحلیل دقیق وب سایت شما می پردازند و با تشخیص لینک های سمی به شما کمک میکنند که هر چه سریعتر ایرادات به وجود آمده برای وب سایت شما را برطرف کنند. هریک از این ابزارها معیارهای مشخصی برای تشخیص لینک های اسپم دارند.

وب سایت های زیر مجموعه

یکی دیگر از رایج ترین شیوه های تشخیص و حذف لینک اسپم وب سایت های زیر مجموعه هستند . این سایت ها تعداد زیادی لینک و کلمه کلیدی به وب سایت اصلی می دهند. انجام چنین فعالیتی از نظر موتورهای جستجوی گوگل بسیار مشکوک می باشد. بنابراین اگر شما هم جز افرادی هستید که از این روش استفاده می کنید بهتر است که به جای انکر تست اصلی کلمات کلیدی را به کار ببرید‌.

جمع بندی

حذف لینک اسپم یکی از مهمترین فعالیت هایی است که باید برای ارتقاء وبسایت خود انجام بدهید اگر در این زمینه به مشکل برخورده اید. می توانید از روش های مختلفی که به شما کمک می‌کنند تا به تشخیص هرچه سریعتر لینک های مضر بپردازید استفاده کنید. ابزارهای مختلفی وجود دارند که با معیارهای مشخص

  به بررسی و ارزیابی لینک های وب سایت شما می پردازند و پس از تشخیص لینک های اسپم روشهای حذف آنها را به شما ارائه می دهند. بنابراین برای ارتقاء وب سایت و جلوگیری از سوی منفی سعی کنید که هر چند روز یکبار وب سایت خود را از لحاظ وجود لینک های اسپم مورد بررسی قرار بدهید.

بیشتر بخوانید : طراحی سایت فوری

با سئو تهران همراه باشید ….

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

02144030236

(دفتر)

09012805106

09218495036

instagram-seotehran  Telegram-seotehran  whatsapp-seotehran