خالق بیت کوین کیست؟

بشر در طول تاریخ همیشه با ابهامات و رازهای کشف نشده متعددی روبرو بوده است. بسیاری از شخصیت های سیاسی یا اجتماعی با داشتن ویژگی های منحصر به فرد همواره در پرده ابهام باقی ماندند. و مانند رازی کشف نشده هنوز هم بسیاری از ابعاد ویژکی های آن ها برای ما مبهم است .

اما در حال حاضر می خواهیم از وجود یک ابهام   که در عرصه فناوری تحول عظیمی به وجود آورده است صحبت کنیم.

علامت سوال های زیادی برای ما در رابطه با خالق بیت کوین وجود دارد. و هنوز برای ما روشن نیست که دقیقا “ساتوشی ناکاماتو” کیست. نام یک فرد است یا به اسم گروه خاصی اشاره می کند.

در واقع از هویت مبهم و نا معلوم خالق بیت کوین اطلاعی نداریم. اما آنطور که دیگران ادعا می کنند این نام تحت عنوان خالق بیت کوین شناخته شده است. جالب است بدانید که بعد از گذشت سال ها هنوز هم برای افراد روشن نیست که خالق حقیقی آن چه کسی یا چه کسانی هستند. و آیا این اسم نام مستعار است یا خیر!

ساتوشی ناکاماتو تنها یک نام نیست

از زمانی که بیت کوین شناخته شد اصرار زیادی راجع به خالق و بیت کوین وجود دارد. با این که از همان ابتدا ناکاماتو را به عنوان بنیان گذار بین کوین معرفی کردند. اما هیچ گاه این نام مورد تایید افراد فعال در این حوزه قرار نگرفت. زیرا داری شخصیت یگانه و مشخصی نبود و این امر باعث به وجود آوردن ابهامات زیادی برای افراد شد.

ساتوشی ناکاماتو واقعا کیست؟!

اینکه ساتوشی ناکاماتو واقعا چه کسی است هنوز برای هیچ کس مشخص نیست. حتی افراد هنوز هم بر سر این که این نام متعلق به شخص یا گروه خاصی است هم عقیده نیستند. این چهره مرموز و نا معلوم شخصیتی است که هنوز هم هویت نا معلوم آن موضوع بحث افراد فعال در حوزه رمز ارزهای پایه است. جالب است بدانید که دو کیف پول مربوط به ساتوشی ناکاماتو  ۰۰۰/۹۸۰ بیت کوین بود. چیزی حدود ۶.۲ میلیارد دلار تا مارس سال ۲۰۲۰!

از آنجایی که تنها ۲۱ میلیون بیت کوین استخراج می شود، سرمایه ساتوشی ناکاماتو می تواند بر قیمت این رمز ارز تاثیر زیادی بگذارد.

افراد فعال در این حوزه تلاش زیادی برای مشخص کردن هویت واقعی این فرد کردند. اما تا به حال این راز سر به مهر برای کسی روشن نشده است. با اینکه افراد مختلفی به عنوان ساتوشی ناکاماتو مورد بازشناسی قرار گرفته اند. مطمئنا برای این چهره مرموز سه شخصیت بازشناسی شده اند که در ادامه به معرفی آن ها می پردازیم.

شخص اول: دوریان ناکاماتو

یکی از شخصیت هایی که افراد احتمال می دهند همان ساتوشی ناکاماتو باشد، در سال ۲۰۱۴ این شخص را به عنوان ساتوشی ناکاماتو که خالق بیت کوین است معرفی کردند. جالب است بدانید در همین زمان ۵ مقاله انشار یافت و سر و صدای زیادی که در بازار رمز ارزها به پا کرد.

دلیل این همه سر و صدا و صحبت راجع به این مقالات این بود که برای اولین بار یک سری از مهم ترین و معتبر ترین نشریات به صراحت در مقالات خود از خالق بیت کوین گفتند.

شباهت های زیادی که میان دوریان ناکاماتو و ساتوشی ناکاماتو وجود داشت باعث شد که اولین نامزد این شخصیت باشد. اولین نقطه اشتراک دو شخصیت در این بود که هردوی آن ها ژاپنی و دارای گرایشات سیاسی آزادی خواهی بودند.

در مقالات منتشر شده ادعاهایی در رابطه با اینکه دوریان بیان کرده که “دیگر خودش فعالیت های مرتبط با بیت کوین را انجام نمی دهد و آن رت به دیگران سپرده است” با اینکه مدتی بعد دوریان در مصاحبه ای با آسوشیتدپرس گفت خود را با این مسائل درگیر نمی کند و گفته مذکور را رد کرد.

یکی از اشتباهات بزرگی که مجلات معتبر جهان انجام دادند این بود که تصاویری از منزل دوریان منتشر کردند‌. که با یک جستجوی سطحی میشد به راحتی از آدرس منزل او مطلع شد. این افشای حریم خصوصی جامعه ارزهای دیجیتال را آزارده خاطر کرد. اما جالب است که این نمایش رسانه ای به سود دوریان شد تا جایی که کمپین آنلاینی که مرتبط با او بود توانست حدود ۱۰۰ بیت کوین از جانب او جمع آوری کند.

شخص دوم: گریک رایت

دومین شخصی که احتمال می رفت ساتوشی ناکاماتو باشد گریک رایت دانشمند استرالیایی که داری دکترای تخصصی کامپیوتر است‌. با اینکه بیشتر افرادی که احتمال می رفت خالق بیت کوین باشند. این ادعا را رد کرده اند اما این مورد بر گریک رایت صدق نمی کند.

در سال ۲۰۱۵ یکی از مجلات معتبر ادعا کرد که توانسته شواهد زیادی را پیدا کند که مشخص می کند گریک رایت خالق بیت کوین است. اما هنوز هم ابهامات زیادی در رابطه با این ادعا وجود دارد‌.

شخص سوم: نیک زابو

سومین شخصی که احتمال می رفت ساتوشی ناکاماتو یا همان خالق لیت کوین باشد. نیک زابو بود. این شخص که پیشگام مفهوم قراردادهای هوشمند است. در سال ۲۰۰۸ به نام گذاری یک ارز غیر متمرکز به نام بیت گلد پرداخت.

او این رمز ارز را یک پروتکل نامید که با واسطه آن می توان بدون وابستگی به هیج شخص سومی می توان رمزینه های گران قیمتی را به شکل آنلاین ایجاد کرد. در واقع توصیف زابو از گلد کوین شباهت زیادی به توصیف مفهوم بیت کوین داشت.

دومینیک فریزبی در کتاب خود از نیک زابو به عنوان خالق بیت کوین یاد می کند. او در طی بررسی هایی که در این حیطه انجام داد مشخص کرد که تفسیرها و سبک نگارش زابو شباهت زیادی به ساتوشی دارد. به همین دلیل احتمال زیادی برای مطابقت هویت او با ساتوشی ناکاماتو وجود دارد.

ساتوشی ناکاماتو و ادامه ابهام شخصیت او

با وجود ادعاهای متعددی که از جانب نشریات مختلف در ارتباط با هویت واقعی ساتوشی ناکاماتو وجود دارد. هنوز هم برای هیچ کس مشخص نیست که ساتوشی ناکاماتو کیست؟ در واقع این ابهام و رازآلودی در هویت او همچنان وجود دارد.

در واقع هنوز نتوانسته ایم بفهمیم شخصی که این تحول عظیم را در اقتصاد دنیا به وجود آورد کیست. و چرا این هویت تا به این حد برای جهانیان پوشیده است‌. دلایل مختلفی برای نامعلوم بودن هویت خالق بیت کوین وجود دارد. اما هنوز هم افراد در پی کشف این راز هستند.

بیشتر بخوانید : طراحی سایت اقساطی

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

09218495036

instagram-seotehran  Telegram-seotehran  whatsapp-seotehran