امتیازدهی به : post

خصوصیت  Alt چیست؟

قبل از توضیح راجع به خصوصیت Alt  میخواهم در رابطه تصاویر سایت با شما صحبت کنم. تصاویر نقش مهمی در درک یک مطلب و فهم سریع قصد نویسنده از نوشتن آن مطلب دارد. یک تصویر خوب بیشتر از متن به انتقال اطلاعات به کاربر می پردازد. هنگامی که از تصاویر مرتبط و با کیفیت در مقاله خود استفاده میکنید.

میزان ترافیک بازدید سایت خود را افرایش می دهید. تصاویر تاثیر زیادی در سئو سایت دارند و باعث می شوند که کاربر از مطالعه متن لذت بیشتری ببرد. قرارگیری تصاویر مرتبط، با کیفیت و اصولی در بعد از هر متن باعث می شود که مخاطب مطلب را به خوبی هضم کند و سپس به سراغ متن بعدی برود. یک نکته مهمی که می تواند به بهینه سازی تصاویر سایت شما کند به کار گیری تگ Alt در آنها است.

تگAlt  و عنوان به طرز قابل توجهی می توانند جایگاه مطلب شما را در نتایج جستجو گوگل تقویت کند. و میزان دسترسی کاربران به وبسایت را افزایش دهد. برای درک بیشتر مفهوم تگ Alt  باید بگوییم که این ویژگی به توصیف موضوعی می پردازد که از تصاویر موجود در سایت برداشت می شود‌.

هنگامی که تصویر مورد نظر شما بارگذاری نمی شود. این تگ به عنوان متن جایگزین تصویر مخاطب را از مفهومی که قصد انتقال آن با تصویر را داشته اید با خبر کند. یکی دیگر از کاربردهای تگ Alt  انتقال مفهوم متن به افراد نابینایی است که وارد سایت می شوند. مرورگر این ویژگی را دارد که افراد نابینا یا دارای اختلال بینایی بتوانند به جای دیدن مطالب آن ها را بشنوند. و این یک قابلیت و خصوصیتAlt  است.

تگ Alt و تاثیر آن بر سئو

گوگل همواره به رتبه بندی سایت های مختلف می پردازد و برای این رتبه بندی عوامل مختلفی را در نظر می گیرد. یکی از عوامل تاثیر گذار تگ Alt تصاویر موجود در سایت است.

گوگل ارزش زیادی برای تگ Alt تصاویر در نظر گرفته است. ارزش گذاری آن به دلیل آسان تر شدن درک تصاویر و مشخص کردن موضوع محتوای قرار گرفته در کنار آنها است. ارزشی که گوگل برای تصاویر قائل است آنقدر اهمیت دارد که سرویس Google image  به آن اختصاص داده شده است.

قبل از بارگذاری محتوای وبسایت افزونه ای به نام yoast seo این محتواها را به صورت دقیق برسی می کند. به همین دلیل در وبسایت شما باید تصاویر مرتبط، حتی شده یک تصویر دارای تگ Alt که از کلمه کلیدی تشکیل شده است، وجود داشته باشد. به عبارتی دیگر زمانی که شما تصاویر مورد نظر یا تگ Alt را مورد استفاده قرار نمی دهید.

گوگل به شما اطلاع می دهد. افزونه yoast به عنوان یک ماشین پردازش عمل می کند و به هیچ وجه از محتوای شما خبر ندارد. کلمه کلیدی یکی از الزامات سایت شما است که باید در تمامی متن های مقاله مورد نظر قرار بگیرد. اما این به معنای کاربرد بیش از اندازه و مصنوعی آن در تمامی قسمت های متن نیست.

یکی از مهم ترین کارهایی که باید انجام دهید. پیدا کردن تصاویر مرتبط و با کیفیت برای محتوایی است که قصد بارگذاری آن را در سایت دارید. در بعضی از مواقع تصویر انتخابی آنقدر به جزئیات می پردازد که شما نمی توانید از کلمات کوتاه و کلیدی استفاده کنید. با این وجود یک تگ Alt طولانی شانس شما را برای استفاده ازکلمه کلیدی افزایش می دهد. و از طرفی موتورهای جستجو  تصاویر و محتواهای مورد نظر را بهتر درک میکنند.

استفاده از تگ Alt  و عنوان در ورد پرس

ورد پرس یکی از معروف ترین و کاربردی ترین سیستم های مدیریت محتوا در سراسر جهان است. شما می توانید با استفاده از آن از قابلیت هایش برای تگ عنوان و تگ Alt استفاده کنید. ورد پرس به طور معمول از نامی که تصویر با آن ذخیره شده است به عنوان تگ عنوان استفاده میکند.

و در صورتی که نام آن با محتوای مورد نظرتان غیر مرتبط باشد باید نسبت به تغییر نام و عنوان اقدام کنید. تصاویری که با دوربین های عکاسی گرفته می شود نیز با نام خاصی ذخیره می شوند. کاری که باید انجام دهید این است که نام این تصاویر را متناسب با محتوای خود تغییر دهید.

چگونگی نوشتن یک تگ Alt مناسب

یکی از بزرگترین دغدغه های افراد داشتن یک تگ Alt مناسب و خوب است. یک راه مناسب برای تشخیص مناسب بودن تگ Al‌t، این است که چشمانتان را ببندید و از کسی بخواهید که تگ Alt تصاویر را برای شما بخواند. اگر با شنیدن آن ها توانستید یک تصور کامل و در عین حال منطقی در ذهن خود تشکیل دهید.

باید بدانید که توانسته اید بهترین تگ Alt  را بنویسید. نکته ای که در نوشتن تگ Alt باید در نظر بگیرید این است که از طولانی نوشتن یا کوتاهی بیش از حد تگ ها جلو گیری کنید. گاهی به شیوه نادرستی کلمه های کلیدی را در تگ ها می گنجانید و این باعث بیش از اندازه طولانی شدن تگ Alt و عدم ارتباط تصویر مورد نظر با متن می شود.

و گاهی هم با کوتاهی بیش از حد کلمه های کلیدی را به درستی در تگ جای نمی دهید. رعایت تمامی این نکات باعث می شود که یک تگ مناسب و کامل داشته باشید.

بیشتر بخوانید : طراحی سایت اقساطی

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

09218495036

instagram-seotehran  Telegram-seotehran  whatsapp-seotehran