5/5 - (10 امتیاز)

خطای401 (Unauthorized)

 401 (Unauthorized)یکی از رایج ترین خطا هایی است که ممکن است از مواجهه با یک صفحه وب سایت با آن رو به رو شوید. در چنین مواقعی ممکن است آن صفحه را ترک کنید و مجدداً برای ورود به آن تلاش نکنید.

فرقی نمی‌کند که مدیر وبسایت باشید یا کاربر عادی مواجهه با خطای401 (Unauthorized) برای هر شخصی ناامید کننده است. مرورگرهای مختلف این ارور را نمایش می دهند. اما جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد زیرا ما سعی کرده ایم که در این مقاله روش های برطرف کردن این کد خطا را به شما آموزش بدهیم.

خطای401 (Unauthorized) چیست؟

کارشناسان و متخصصین حرفه ای مجموعه دیجیتال مارکتینگ تهران خطای 401 (Unauthorized) را این گونه تعریف می کنند. اگر بخواهیم به زبان ساده و قابل فهم این خطا را برای شما توضیح دهیم باید بگوییم که زمانی که شما با این ارور رو به رو می‌شوید سیستم می خواهد به شما بگوید که با رمز عبور معتبری وارد نشده اید.

در واقع نکته مهمی که در اینجا وجود دارد این است که سیستم به شناسایی موفقی از شما دست پیدا نکرده و ممکن است امکان دسترسی برای هر شخصی را ممنوع کند. معمولا این ارور در سایت هایی که به واسطه رمز عبور محافظت می شوند رخ می دهد.

 

بنابراین نیاز به یک سری از اطلاعات ویژه جهت احراز هویت دارند. در نهایت به جای اینکه صفحه مورد نظر شما را نمایش دهد. پیام خطا را به نمایش می‌گذارد. خطای ۴۰۱ کد وضعیت Http است که نشان دهنده این امر است که سرور شما درخواست تایید نشده را دریافت کرده است.

نحوه نمایش کد 401 (Unauthorized)

کد 401 (Unauthorized) در وب‌سایت‌های متعدد به اشکال مختلفی نمایش داده می شود. شما به عنوان یک کاربر عادی ممکن است با اشکال مختلف آن روبرو شده باشید که در ادامه برخی از کدهای خطا و نحوه نمایش آنها را برای شما توضیح می دهیم.

  • 401 (Unauthorized)
  • Error 401 Unauthorized
  • HTTP 401 Error Unauthorized

همانطور که گفتیم نحوه نمایش این ارور یا کد خطا در مرورگر های مختلف متفاوت است برای مثال اگر شما از طریق گوگل کروم ورود به وب سایت خاصی را دارید ممکن است حین ورود با یک صفحه سفید و یک عبارت که حاوی کد ۴۰۱ است روبرو شوید.

در چه مواقعی ممکن است که شما دچار ابهام و سردرگمی  شوید اما باید به شما بگوییم که بروز چنین خطاهایی کاملاً طبیعی است و جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که روش های برطرف کردن کد خطای401 یاد بگیرید. آن موقع این شرایط را دارید که پس از مواجهه با چنین صفحاتی هر چه سریعتر آن ها را برطرف کنید‌.

دلالیل رخ دادن خطای 401 Unauthorized

شاید برای شما جالب باشد که بدانید بروز خطای ۴۰۱ از جانب کاربران اتفاق می افتد اما این به این معنا نیست که آنها مقصر هستند. عوامل مختلفی دست به دست هم می دهد تا چنین کدهای خطایی نمایش داده شوند در ادامه شما را با این عوامل آشنا میکنیم.

کوکی های مرورگر و حافظه پنهان

یکی از دلایل مهم و قابل توجه به بروز کد خطای ۴۰۱ کوکی های مرورگر و حافظه پنهان هستند که ممکن است قدیمی شده باشند. در بسیاری از موارد این عامل باعث بروز این خطا می شود بنابراین باید به حذف حافظه کش و به روز رسانی آن بپردازید.

پلاگین های ناسازگار

از دیگر عوامل تاثیر گذار که باعث می شود ورود شما به یک صفحه وب سایت با خطا مواجه شود پلاگین های ناسازگار یا افزونه هایی هستند که به دلایل امنیتی باعث نمایش کد خطای ۴۰۱ می شوند. در واقع با افزونه ها و پلاگین های نامناسب ورود شما به اینترنت ناموفق و ناشناس صورت میگیرد. در واقع از نظر سیستم ورود کاربر یک فعالیت مخرب است و باید وسیله صفحه خطا از وب سایت محافظت کرد‌.

پیوند منسوخ شده یا URL نادرست

گاهی اوقات منبع جنین مشکلی می تواند یک URL نادرست باشد‌. در واقع ممکن است که کاربر در وارد کردن آدرس اشتباه کرده باشد و این پیوند منسوخ شده باعث نمایش کد خطای 401 (Unauthorized) شده باشد.

روش های برطرف کردن کد خطای 401 (Unauthorized)

حالی که با دلایل بروز کد خطای ۴۰۱ آشنا شدید باید روش های برطرف کردن آن را با یکدیگر مرور کنیم.

خطای401 (Unauthorized) چیست؟

پاک کردن کش مرورگر

همانطور که در بررسی دلایل بروز خطای ۴۰۱ ذکر کردیم گاهی اوقات قدیمی شدن حافظ های کشف یا مرورگر شما باعث بروز کدهای ارور ۴۰۱ می شود. بنابراین شما باید به پاک کردن حافظه کش بپردازید. با انجام این کار هر گونه اطلاعات اضافی و نام معتبری که در حافظه مرورگر شما وجود دارد پاک می شود.

 

پاک کردن کش فایروال

در صورتی که پس از پاک کردن حافظه پنهان مرورگر مشکل برطرف نشد باید به پاک کردن کش فایروال بپردازید. گاهی اوقات ممکن است که سرور ارتباط مناسبی با فایروال برقرار نکند. بنابراین شما با حذف آن می توانید مشکلات به وجود آمده را برطرف کنید.

از سیستم خارج و مجدداً وارد شوید

یکی از مهمترین راهکار هایی که به شما کمک می‌کند تا بدون هیچگونه مشکلی وارد وب سایت مورد نظر شوید این است که به طور کلی از مرورگر خارج شده و مجددا وارد شوید این امر می‌تواند به شما کمک کند که بدون هیچ گونه مشکلی وارد صفحه مورد نظر شوید. برای بسیاری از ما پیش آمده است که با این خطا روبه رو شویم اما به محض خروج از مرورگر و ورود دوباره این مشکل بر طرف می شود.

حافظه DNS را پاک کنید

در موارد نادری سوابق DNS شما باعث ایجاد خطای 401 (Unauthorized) می شود. بنابراین اگر روش های قبل را امتحان کردیم و باز هم با این کد خطا مواجه شدید باید سوابق دی ان اس را پاک کند تا مجدداً برای شما صفحه جدید ایجاد شود. البته به این موضوع توجه داشته باشید که روش های پاک کردن سوابق DNS در سیستم های مختلف متفاوت است.

بیشتر بخوانید : طراحی سایت فوری

با سئو تهران همراه باشید ….

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

02144030236

(دفتر)

09012805106

09218495036

instagram-seotehran  Telegram-seotehran  whatsapp-seotehran