درباره اهمیت سئو سایت

سئو مخفف جمله Search Engine Optimization و یا بهینه سازی و سئو سایت برای موتورهای جستجو می باشد که به مخفف به این شکل درامده است. سئو تشکیل شده از مجموعه ای از روش ها است که به وبسایت شما کمک شایانی خواهند نمود تا در رتبه بندی موتورهای جستجو مثل گوگل، یاهو، بینگ و… رتبه ی فوق العاده ای (رتبه­‌ی بالاتری) دارا باشید.

به خاطر بسپارید که این فرآیند بسیار مشکل می باشد و نیازمند داشتن علم کافی، تجربه و صبر و اشتیاق فراوان دارد. در این مقاله سعی داریم تا با زبانی ساده، همه آنچه درباره سئو احتیاج می باشد بدانید برای شما بگوییم. با مقاله‌ی ما همراه باشید.

چرا سئو بسیار پر اهمیت می باشد؟

به صورت خلاصه سئو سایت مهم می باشد چون باعث اضافه شدن ترافیک سئو سایت می شود. حالا شاید برای شما که تازه با مفهوم سئو آشنا شده‌اید این پاسخ کافی و قانع کننده نباشد. ترافیک وب سایت عزیز شما به زبان عادی یعنی تعداد مواقعی که به طور روزمره از سایت شما بازدید می‌شود.

بر اساس آخرین گزارشات google در سال 2019، 80 درصد از کل ترافیک وب از موتور جستجوی گوگل به وجود آمده است. این یعنی وبسایت ها حدود 80 درصد از بازدیدکنندگان خود را مدیون موتور جستجوی گوگل می باشند. رقم قابل توجهی‌ می باشد .آیا این گونه نیست؟

درباره اهمیت سئو سایت

بگذارید تا با یک مثال به درک بهتری در مقایسه با به اهمیت سئو برسیم. تصور نمائید که شما یک وبسایت فروش محصولات مربوط به نگهداری ماشین آلات صنعتی دارید:

  • طبق آمار فرضی گوگل، کلمه­‌ی “تجهیزات صنعتی” ماهانه توسط حدود 50 هزار نفر در موتور گوگل جستجو می‌­شود.
  • اگر وبسایت شما دررده بندی گوگل برای کلمه­‌ی “ماشین صنعتی” در رتبه‌­ی اول قرار داشته باشد و فقط 20 درصد از این افراد روی لینک وب‌سایت شما کلیک نمایند، یعنی چیزی حدود 10 هزار نفر به صورت هفتگی از وب‌سایت شما بازدید خواهند داشت.
  • فکر می­‌کنید این میزان بازدید در ماه چقدر دارای اهمیت می باشد؟
  • ایده پردازی نمائید که شما برای هر کلیک روی لینکارتباط داشته با کلید واژه­‌ی “ماشین آلات صنعتی” برای وب‌سایت خودتان باید معادل حدود 50 سنت پرداخت نمائید. این یعنی ترافیک 10000 نفری ماهانه برای شما تقریبا 5000 دلار ارزش خواهد داشت.
  • این مقدار پول را را فقط برای یک کلیدواژه تخمین زده‌­ایم، در حالی که اگر وبسایت شما به قول معروف SEO Friendly باشد، خواهید توانست برای صدها و یا حتی هزاران کلید واژه در رتبه بندی گوگل بهترین باشید!

نتایج اُرگانیک سئو کلمات یا نتایج پولی یا گوگل اد؟

زمانی که کلیدواژه‌ای در موتور جستجوی گوگل توسط مخاطبین سرچ می­‌شود، برخی اوقات دو دسته نتیجه به کاربر نشان داده می­شود. در یک زمینه جدا بالای نتایج معمول گوگل، نتایج پولی که با عبارت AD نشانه گذاری شده­‌اند برای نمایش قرار می گیرند. این لینک‌­ها صرفا با پرداخت هزینه‌­های زیاد در این قسمت نمایش داده می­شوند و از الگوریتم پرداختی PPC یا Pay Per Click به وجود آمده اند، یعنی به عبارتی کلیک بیشتر، هزینه‌ی زیاد تری را به شما تحمیل می کند.

اما نتایج اُرگانیک یا طبیعی یا همان سئو سایت، لیست بلند بالایی است که موتور گوگل برای هر کلید واژه به کاربران نمایش خواهد داد. رتبه بندی موتورهای جستجو برای نمایش در لیست نتایج اُرگانیک فقط و فقط با رعایت فاکتورها و الگوریتم­‌های به وجود آمده توسط خود آن‌ها افزایش پیدا می­‌کند. هیچ راه مجازی دیگری برای دور زدن این الگوریتم­‌ها اصلا نیست.

بیشتر بخوانید: خدمات پشتیبانی سایت برتر

شما می توانید ما را در شبکه های اجتماعی Facebook ،Telegram و instagram دنبال کنید