امتیازدهی به : post

دلایل عدم نمایش تبلیغات در گوگل ادوردز

شاید این مشکل برای شما هم به وجود آمده باشد، که با اینکه تبلیغ خود را در گوگل ادز ایجاد کرده اید ولی در نتایج جستجو گوگل نمایش داده نمی شود‌. اگر می خواهید بدانید که دلیل عدم نمایش تبلیغات در گوگل ادوردز چیست در ادامه با ما همراه باشید.

اینکه بتوانید به راحتی تبلیغ خود را در نتایج جستجو گوگل مشاهده کنید بسیار لذت بخش است،  اما گاهی در نمایش تبلیغات شما در گوگل ادوردز مشکلاتی به وجود می آید.

قبل از اینکه به مطالعه ادامه مقاله بپردازید. باید ابزار ad preview را جهت نمایش تبلیغاتتان بوکمارک کنید تا در زمان نیاز به راحتی از آن استفاده کنید.

جالب است بدانید هنگامی که در حال استفاده از ابزار اد پرویو هستید، برای تبلیغ شما هیچ گونه بازدیدی ثبت نمی شود. اما اگر به صورت طبیعی بازدید کنید، این اتفاق نخواهد افتاد، و گوگل به ثبت  نمایش برای آن تبلیغ می پردازد. بنابراین هرچه میزان فعالیت شما افزایش پیدا کند بالطبع تعداد دفعاتی که تبلیغ نمایش پیدا میکند نیز افزایش می یابد.

هنگامی که شما به دفعات زیادی به صورت مداوم عبارت تبلیغ خود را در گوگل سرچ می کنید، در واقع زمانی که چندین بار این کار را با یک مرورگر خاص انجام دهید،  این فعالیت شما از طرف گوگل به‌عنوان یک فعالیت مشکوک شناخته می شود و به همین دلیل امکان دارد تا مدتی تبلیغتان در گوگل ادز نمایش داده نشود.

عدم ورود اطلاعات در اکانت گوگل ادوردز

گاهی ممکن است به دلیل عدم وارد کردن اطلاعات پرداخت ، تبلیغ شما در گوگل ادوردز نمایش پیدا نکند، در واقع این دلیل  یکی از مهم ترین دلایل عدم نمایش تبلیغ در گوگل ادودز است. و در صورتی که قبلا اطلاعات را به صورت ناقص وارد کرده باشید، از طریق ایمیل به شما اطلاع رسانی می شود تا اقدام به ارسال کامل مدارک کنید.

توقف کمپین ها

یکی دیگر از دلایل عدم نمایش تبلیغ در گوگل ادوردز در نظر گرفتن این احتمال است که ممکن است کمپین مرتبط با تبلیغ شما به دلیل اتمام تاریخ، متوقف شده باشد. زیرا این احتمال وجود دارد که در قسمت تنظیمات کمپین برای تبلیغ زمان آغاز و پایان منظور کرده باشید.

اگر دلیل عدم نمایش تبلیغ در گوگل ادوردز عدم فعالیت کمپین باشد، این امکان وجود دارد که کمپین خود را به دلیل داشتن ضعف در عملکرد برای مدت زمانی متوقف کرده اید و باید مجددا آن را فعال کنید.

امکان محدود بودن بودجه روزانه

از دلایل دیگر عدم نمایش تبلیغ در گوگل ادوردز، این است که با مشاهده خطایی که رنگ قرمز دارد عبارت limited by budget نمایش داده می شود و این نشان دهنده این است که در نمایش تبلیغات شما مشکلاتی وجود دارد.

در واقع هنگامی اکانت شما در حالت محدودیت قرار دارد، به این معنا نیست که تبلیغات شما به طور کلی نمایش داده نمی شود، بلکه مجموع تبلیغات شما بر تمامی جستجو ها نمایش داده نمی شود. در واقع میزان نمایش کاهش پیدا می کند و شما سهم خود را برای نمایش تبلیغات برای همه جستجوها از دست می دهید.

تمام شدن بودجه روزانه

اگر بودجه روزانه شما برای یک کمپین به پایان رسیده باشد، امکان اینکه خودتان آن را به گونه ای تنظیم کرده باشید که هرچه زودتر مصرف شود زیاد است، به همین دلیل برای دوام بیشتر، باید میزان بودجه روزانه را افزایش دهید.

برای مثال به جای اینکه نمایش تبلیغ را بر روی ساعت 12 تنظیم کنید آن را بر روی ساعت 9 یا 10 تنظیم کنید. اتمام بودجه روزانه در گوگل ادوردز از جمله دلایل نمایش داده نشدن تبلیغ شما است. به همین دلیل باید به آن توجه کافی داشت.

انتخاب موقعیت نا درست

فراموش نکنید که یکی از دلایلی که باعث می شود تبلیغ شما در گوگل ادوردز نمایش داده نشود. انتخاب موقعیت مکانی نا درست است. یعنی مکانی که انتخاب کرده اید، جایی نیست که در آن قرار دارید. در چنین موقعیتی با استفاده از ad preview  می توانید موقعیت ها و کشورهای مختلف را برسی و انتخاب کنید‌.

مسدودیت آی پی های داخلی

برای گوگل دلایل متعددی وجود دارد که نشان دهنده این موضوع است، که در حال جستجو محصولات یا خدمات خودتان هستید. به همین دلیل تبلیغ شما در گوگل ادوردز برای خودتان بارها نمایش داده می شود و این نشان دهنده زیاد شدن مجموعه بازدید ها است.

و این باعث مسدود شدن آی پی و عدم نمایش تبلیغ شما در گوگل ادوردز می شود. برای اینکه تبلیغتان برای خودتان نمایش پیدا کند باید به حذف آی پی خود بپردازید و مجموعه تغییرات را ذخیره کنید.

عدم نمایش تبلیغ به دلیل کلمات کلیدی منفی

گاهی وجود کلمه منفی مانع نمایش کلید واژه هدف برای شما می شود. در چنین مواردی باید از ابزار تشخیص کلمه کلیدی برای رفع مشکل مربوطه استفاده کنید.

تایید نشدن کلمه کلیدی مورد نظر

گاهی ممکن است کلمه کلیدی مد نظر شما مطابق سیاست ها و قوانین گوگل ادوردز نباشد، در چنین شرایطی نمایش تبلیغ شما در گوگل ادوردز دچار مشکل می شود. شما نی توانید اجازه یا عدم اجازه نمایش کلید واژه کلیدی را در منوی استاتوس مشاهده کنید.

تایید نشدن متن تبلیغ

به خاطر داشته باشید که یکی از دلایل عدم نمایش تبلیغ شما در گوگل ادوردز، مناسب نبودن متن محتوا باشد، به همین دلیل محتوای مورد نظر نمایش داده نمی شود‌. شاید دلیل عدم نمایش متن رعایت نکردن تکرار کلمات کلیدی است‌. برای مشاهده خطا باید به فیلتر کردن منو استاتوس بپردازید تا متوجه شوید دلیل عدم نمایش تبلیغ شما در گوگل ادوردز چیست.

خلاصه

با برسی تمامی دلایل بالا باید متوجه این موضوع شده باشید که در بسیاری از موارد، رعایت نکردن یک سری موارد جزئی باعث عدم نمایش تبلیغ شما در گوگل ادوردز می شود، به همین دلیل باید برای رفع موانع تلاش کرد، تا تبلیغ شما بدون اسپم شدن برای بازدیدکنندگان از جمله خود شما با مشکل نمایش مواجه نشود.

یکی از روش هایی که می توانید با استفاده از آن مدت زمان عدم نمایش تبلیغات را تا حد زیادی کاهش دهید، استفاده از ابزار تشخیص کلمه کلیدی است، برای این کار باید به صورت منظم این ابزار را مورد استفاده قرار دهید‌. این ابزار به شما کمک می کند تا مشکلات مربوط به بودجه و کلید واژه را سریعا شناسایی کنید.

بیشتر بخوانید : طراحی سایت اقساطی

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

09218495036

instagram-seotehran  Telegram-seotehran  whatsapp-seotehran