5/5 - (4 امتیاز)

دیجیتال مارکتینگ را از کجا شروع کنیم؟

در این مقاله قصد داریم شما را با این که از کجا باید دیجیتال مارکتینگ را شروع کنیم بحث کنیم ،همین که شما به دنبال نقطه آغاز دیجیتال مارکتینگ هستید به نوبت خود خیلی ارزشمند است و نقطه آغاز تحول عصر نوین دیجیتال است.

برای خیلی اینکه نقطه شروع دیجیتال مارکتینگ کجا است ،سوال است و ما در این مقاله قصد داریم شما را به جواب این سوال آشنا کنیم.

در ابتدا باید با تعریف دیجیتال مارکتینگ و شاخه های آن آشنا شویم و بعد به دنبال نقطه شروع دیجیتال مارکتینگ باشیم.

تعریف دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ نوعی از بازاریابی است که به صورت اینترنتی و آنلاین ،خدمات و محصولات شرکت هدف به وسیله ابزارهای بازاریابی به فروش می رسد.

برای این که با دیجیتال مارکتینگ بیشتر آشنا شوید به شما توصیه می کنیم ادامه مقاله را مطالعه بفرمائید، دیجیتال مارکتینگ دارای شاخه هایی است که عبارت هستند از: بازاریابی محتوا، تبلیغات، موبایل مارکتینگ، سئو، بازاریابی شبکه‌های اجتماعی، بازاریابی از طریق ایمیل.

 دیجیتال مارکتینگ ابزارها و شاخه های مختلفی دارد اما برای رسیدن به هدف خود درهر  کسب و کاری  باید ابزار و شاخه مخصوص و مربوط  به آن کسب و کار مد نظر قرار گیرد و مورد استفاده قرار گیرد. اگر قصد دارید بیشتر با دیجیتال مارکتینگ و ابزارهای آن آشنا شویم به شما پیشنهاد می کنیم ، مقاله ای با این موضوع را مورد مطالعه قرار دهید.

مهم ترین اصل در دیجیتال مارکتینگ

برای شروع دیجیتال مارکتینگ باید به مشاوران در این زمینه مراجعه کرده و نقشه راهی برای فرآیند بازاریابی کسب و کار خود تهیه کنید تا به وسیله آن بتوانید به اهداف خود در بازاریابی دیجیتال کسب و کارتان برسید . دد ادامه به نقطه شروع دیجیتال مارکتینگ اشاره خواهیم کرد.

اکنون که با دیجیتال مارکتینگ و ابزارهای آن آشنا شدید نوبت به این نرسد که نقطه آغاز دیجیتال مارکتینگ را مورد بررسی قرار دهیم.

قبل از شروع به پاسخ این سوال ابتدا به سوالات زیر باید پاسخ دهیم: آیا شما قصد دارید پروژه دیجیتال مارکتینگ کسب و کار خود را برون سپاری کنید؟ یا به دنبال این هستید خودتان دیجیتال مارکتینگ را انجام دهید و کسب و کار سنتی خود را وارد فضای مجازی کنید (درون سازمانی)؟ یا می خواهید دیجیتال مارکتینگ را بیاموزید تا جایگاه شغلی یا شغل بهتری داشته باشید؟

دسته اول افرادی هستند که برای توسعه و رونق و رشد اقتصادی کسب و کار خود به دیجیتال مارکتینگ احتیاج دارند ولی علاقه ای ندارند که دیجیتال مارکتینگ را بیاموزند و پروژه دیجیتال مارکتینگ کسب و کار خود را به شرکت های طراحی سایت می سپارد به این مورد برون سپاری می گویند

دسته دوم افرادی هستند که  کسب و کار سنتی دارند ومی خواهند جهت توسعه و رشد کسب و کار خود اقدام کنند . این افراد با گذراندن دوره های دیجیتال مارکتینگ ،دانش کافی را در این زمینه به دست آورند و کسب و کار خود را اینترنتی کنند و بهتر از قبل بتوانند خدمات به مخاطبان هدف ارائه دهند.

دسته سوم افرادی هستند که هستند که نه تخصص کافی در زمینه دیجیتال مارکتینگ دارند و نه کسب و کار ی دارند که بتوانند کسب درآمد کنند و علاقه مند هستند در زمینه دیجیتال مارکتینگ مشغول به فعالیت شوند. این افراد می توانند با گذراندن دوره های دیجیتال مارکتینگ دانش کافی را به دست آورند . بعد از به دست آوردن دانش نوبت به تجربه کافی است که می توانید در شرکت های دیجیتال مارکتینگ مشغول به فعالیت شوید.

تفاوت برون سپاری و درون سپاری

انتخاب با شما است و ملاک عمل شما هستید که انتخاب کنید خودتان عملیات  دیجیتال مارکتینگ را انجام دهید یا از یک متخصص در این زمینه کمک بخواهید تا آن را برای شما انجام دهد.

نقشه راه بازاریابی دیجیتال

طراحی سایت: اولین قدم برای موفقیت در دیجیتال مارکتینگ داشتن وب سایتی قوی و مشتری پسند است که شما را به اهداف تان در کسب و کار تان برساند.

طراحی واکنش گرا: بیشتر افراد از سایت هایی خرید می کنند که این سایت ها سازگار با موبایل هستند.

صفحات فرود: کمپین های تبلیغاتی که بیشتر از ۳۰ صفحه فرود دارند بیشتر می توانند نتیجه فروش تولید کنند.

تجزیه و تحلیل ترافیک ورودی و خروجی وب سایت: ۶ درصد بودجه بازاریابی بر روی تجزیه و تحلیل ترافیک ورودی و خروجی صرف می شود تا اطمینان حاصل شود ۹۴ درصد هزینه بازاریابی به جا خرج می شود.

اپلیکیشن موبایل: کاربران هوشمند که اپلیکیشن یک برند را در گوشی خود نصب می کنند به احتمال زیاد و محصولات و خدمات آن برند خرید خواهند کرد .

پیام ها و اعلان ها: به احتمال زیاد پیام های تبلیغاتی که به موبایل ها توسط شما فرستاده می شوند خوانده می شوند.

تجارت الکترونیک: روش هایی که منجر به خرید محصولات و خدمات می شود ،تجارت الکترونیک نام دارد.

بازاریابی برون گرا: ابزار های بازاریابی که در کسب و کار های سنتی کاربرد دارند و از این طریق به مشتری دسترسی دارند.

تبلیغات موبایل: پیام های تبلیغاتی که بر روی موبایل ارسال می شوند.

تبلیغات از طریق ایمیل: بازاریابی که از طریق ارسال ایمیل به مخاطبان هدف انجام می شود.

تبلیغات نمایشی: این نوع تبلیغات نزدیک به ۲۵ درصد تاثیر گذار است.

بازاریابی داخلی: این نوع از تبلیغات موثرترین شیوه بازاریابی است که افراد تشویق به یافتن شرکت موردنظر می شوند.

بقیه موارد که در نقشه راه دیجیتال مارکتینگ باید رعایت شوند عبارت هستند از: سئو، بازاریابی ارجاع ،بازاریابی محتوا، ویدئو تبلیغاتی آنلاین ،اینفو گرافیک ها ،وبکست و بینار ،بازاریابی رسانه های اجتماعی.

بیشتر بخوانید : طراحی سایت اقساطی

با سئو تهران همراه باشید ….

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

02144030236

(دفتر)

09012805106

09218495036

instagram-seotehran  Telegram-seotehran  whatsapp-seotehran