امتیازدهی به : post

دی ان اس DNS چیست + نحوه کارکرد و انواع آن

دی ان اس DNS چیست + نحوه کارکرد و انواع آن در این مطلب به بررسی این موضوع می پردازیم زیرا برای بسیاری از کاربران این سوال به وجود می آید که چگونه می‌توانند پس از جستجوی یک آدرس؛ به سایت مشخصی دسترسی پیدا کنند.

امروزه تمامی ما پس از ایجاد یک سوال در ذهنمان فوراً دست به کار می شویم و با استفاده از گوگل به دنبال کسب اطلاعات لازم راجع به آن می رویم.

اما آیا تا به حال این سوال برای شما به وجود آمده است که چگونه وب سایت ها و صفحات مختلف برای شما نمایش داده می شوند و چگونه می توانید به راحتی بر اساس جستجوی کلمه کلیدی مرتبط با وارد یک سایت مشخص شوید؟

مسلماً تمامی این موارد به لطف تکنولوژی و بر اساس سیستم خاصی صورت می گیرد که به آن دامنه گفته می شود. به همین دلیل ممکن است این سوال برای شما به وجود بیاید که دی ان اس DNS چیست + نحوه کارکرد و انواع آن به چه صورت است. DNS سامانه نام دامنه است که به لطف آن می‌توان به سایت های مختلف دسترسی پیدا کرد.

DNS چیست و چه کاربردی دارد؟

دی ان اس DNS چیست + نحوه کارکرد و انواع آن به چه صورت است.  DNS مخفف Domain Name System است که به معنای  سامانه نام دامنه می باشد.

هنگامی که قصد ایجاد یک سایت را دارید باید یک نام برای آن انتخاب کنید و در دامنه مشخصی آن را اضافه کنید و پس از انتخاب نام و ثبت دامنه به یک آی پی آدرس مشخصی تبدیل می‌شود که نشان دهنده آدرس سایت شما است که هر کاربری پس از جستجوی این آدرس می تواند وارد صفحات سایت شما شود. تمامی تنظیمات مربوط به وسیله کنترل پنل انجام میشود

ترین مراکز ارائه دهنده خدمات فروش هاست و دامنه به شما کمک می کند تا بتوانید به بهترین شکل ممکن دامنه خود را ثبت کنید. هر دامنه مسیر مشخصی را ایجاد می‌کند تا کاربران بتوانند بر اساس آن مسیر به وب‌سایت شما برسند.

DNS سرور چیست؟

دی ان اس DNS چیست + نحوه کارکرد و انواع آن به چه صورت است؟ برای اینکه یک دامنه بتواند شما را به یک وبسایت مشخص برساند ابتدا باید آن را در dns سرور ثبت کنید. اما اگر بخواهید بدانید دی ان اس سرور چیست و کارایی آن به چه صورت است؟ ‏dns سرور مجموعه ای از دامین ها و  IP های مرتبط است.

دی ان اس سرور های مختلفی در شرکت های هاستینگ وجود دارد. تمامی این سرور دی ان اس ها با یکدیگر مرتبط هستند. از این جهت تنها کافی است که برای انجام این کار  شرکت هاستینگ مورد نظر نام دامنه سایت شما را در dns ثبت کند. پس از گذاشتن ایران ۴۸ ساعت دامنه سایت شما با سایر دی ان اس ها در سراسر جهان هماهنگ می شود.

خطای DNS چیست؟

دی ان اس DNS چیست + نحوه کارکرد و انواع آن به چه صورت است؟ همانطور که در قسمت قبل اشاره کردیم به عنوان سامانه ثبت دامنه به شما این امکان را می دهد تا بتوانید پس از ساخت وب سایت مشخص دامنه سایت خود را در این سایت ثبت کنید.

سپس با سایر سرورهای dns در جهان هماهنگ شوید. در صورتیکه url را وارد کرده اید اما با خطا مواجه شده اید به احتمال زیاد دی ان اس سرور از کار افتاده است و کامپیوتر نمی تواند آدرس IP را برای این URL وارد کند. و از آنجایی که سیستم شما توانایی دسترسی به گوگل را ندارد کد خطا برای شما به نمایش در می آید.

تغییر dns به چه معنا است؟

در صورتیکه هاست و دامنه خود را از دو شرکت متفاوت تهیه کرده باشید، پس از ثبت دامنه تغییرات مربوط به دی ان اس را باید بر اساس سیستم میزبان یا هاست انجام دهید تا امکان استفاده از دامنه خود را داشته باشید.

dns ابری چیست؟

دی ان اس DNS چیست + نحوه کارکرد و انواع آن به چه صورت است. علاوه بر این ممکن است این سوال برای شما مطرح شود که dns ابری به چه معنا است؟ پایین بودن سرعت dns یا قطعی و کاهش عمل کرده آن می تواند یکی از مهمترین عوامل ایجاد کننده اختلالات و مشکلات مختلف برای وب سایت شما باشد.

دی ان اس DNS چیست + نحوه کارکرد و انواع آن

اما لازم نیست که در این زمینه نگران نباشید زیرا به کمک تکنولوژی dns ابری این امکان برای شما فراهم می‌شود تا بر محدودیت ها و آسیب های ناشی از کاهش عملکرد غلبه کنید.

مرورگر چگونه یک وب سایت مورد نظر را پیدا می کند؟

همانطور که در پاسخ به سوالدی ان اس DNS چیست + نحوه کارکرد و انواع آن به چه صورت است؟ به این موضوع اشاره کردیم که هنگام ساخت یک وبسایت لیستی از اقدام مادرا باید برای ادامه مسیر خود انجام دهید که یکی از مهمترین آنها ثبت dns و دامنه سایت است که این کار در سامانه دامنه انجام خواهد شد.

پس از اینکه دی ام اس به آی پی مشخص تبدیل شد شما دارای یک آدرس کامل برای ورود کاربران مختلف به صفحات متعدد سایت خود هستید. بنابراین هنگامی که به ثبت آدرس در گوگل می پردازید چندین اتفاق مهم می افتد که باعث می شود یک سایت مشخص به شما نمایش داده شود. در ابتدا نام دامین به آی پی مورد نظر ترجمه می شود. این اتفاق به شما کمک می کند تا بتوانید صفحه سایت را به راحتی پیدا کنید.

بهترین مجموعه فروش هاست و دامنه

مجموعه دیجیتال مارکتینگ سئو تهران به عنوان یکی از معتبرترین و حرفه ای ترین مراکز ارائه دهنده خدمات فروش هاست و دامنه به شما کمک می کند تا بتوانید به بهترین شکل ممکن وبسایت خود را به نمایش جهانی در بیاورید. برای ثبت سفارش و دریافت مشاوره از پشتیبان و کارشناسان مجموعه، با ما تماس بگیرید.

بیشتر بخوانید : طراحی سایت فوری

با سئو تهران همراه باشید ….

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

02144030236

(دفتر)

09012805106

09218495036

instagram-seotehran  Telegram-seotehran  whatsapp-seotehran