امتیازدهی به : post

روانشناسی رنگ در طراحی سایت

روانشناسی رنگ در طراحی سایت تاثیر بسزایی دارد شاید شما متوجه تاثیر فوق العاده و شگفت انگیز رنگها در انتخاب هاب انسان ها نباشید.  در واقع ۹۵% خریدهایی که افراد انجام می دهند به دلیل جاذبه‌های است که رنگ ها برای آنها ایجاد کرده اند‌.

به همین دلیل یک طراح سایت نیز باید به نوبه خود روانشناسی‌رنگ توجه زیادی داشته باشد در واقع شما به عنوان یک فردی که وظیفه طراحی سایت های مختلف را دارید باید تا حدی با روانشناسی رنگ ها در طراحی سایت آشنایی داشته باشید و بدانید که برای هر سایت چه رنگی را باید به کار ببرید که جذاب تر و متناسب با موضوع آن باشد.

انسان موجود پیچیده‌ای است اما نمی‌توان آن را آن طور که باید شناخت اما بر اساس تحقیقاتی که ثابت شده استرنگر ها بر روی مناطق خاصی در مغز تاثیر می گذارند و باعث ترشح هورمون های هیجان و تغییر خلق و خو می‌شوند بنابراین مطالعه علم روانشناسی رنگ ها می تواند در این زمینه برای شما راهگشا باشد.

فرقی نمی‌کند که در چه شغلی مشغول فعالیت هستید استفاده از رنگ های مختلف می تواند تاثیر زیادی در جذب مخاطبان داشته باشد هنگامی که شما برای ثبت نام کودک خود وارد مهد کودک می‌شوید در صورتی که مهد کودک بر اساس اصول روانشناسی رنگ طراحی و رنگ آمیزی شده باشد مطمئناً تاثیر زیادی در انتخاب افراد دارد شغل هایی نظیر فروشگاه های فروش مواد غذایی یا پوشاک هنگامی که از رنگ های مختلف برای چیدمان فروشگاه خود استفاده می کنند توجه مشتریان زیادی را جلب آن می کنند.

چیدمان رنگ ها در طراحی سایت

تا اینجای متن باید متوجه اهمیت رنگها و روانشناسی رنگ در طراحی سایت شده باشید همانطور که گفتیم رنگ ها در شغل های مختلف کاربرد متفاوتی دارند بنابراین باید به آنها توجه ویژه ای داشت و در زمینه های مختلف آنها را به کار برد در طراحی سایت نیز شما باید از علم چیدمان رنگها آگاهی داشته باشید و بدانید که هارمونی طراحی کلمات مختلف بر اساس رنگ باید به چه صورت باشد.

در صورتی که چیدمان رنگ ها کنار هم درست نباشد مخاطب را دچار دلزدگی می کند توجه داشته باشید که استفاده بیش از اندازه از رنگ های مختلف در یک سایت می تواند کاربر وارد شده به سایت شما را دچار سردرگمی و دلزدگی کند. پس توجه کنید که از هر رنگ در چه جایی باید استفاده کنیم و در چه جاهایی نباید  استفاده کنید. برای مثال استفاده بیش از اندازه از رنگ زرد می‌تواند چشم مخاطب را دچار خستگی کند تا حدی که حتی اگر متن جذاب باشد او را از خواندن متن منصرف می کند.

یک نکته مهم در به کار بردن رنگ ها در طراحی وب سایت این است که رنگی که تم اصلی سایت از توجه کنید برای مثال اگر لوگوی اصلی وب سایت شما قرمز باشد باید از آن به عنوان رنگ اصلی برای به کار بردن در تم های مختلف استفاده کنید.

شرکت کوکاکولا از همان ابتدای فعالیت زمانی که لوگوی اصلی کوکا را که به رنگ قرمز است در محصولات خود به کار برد با عصا که در مردمی انگیزه به وجود بیاید که هرجا رنگ قرمز کوکاکولا را دیدند سریعا اقدام به خرید آن کنند در اینجا باید متوجه اهمیت رنگ ها در حافظه انسان ها شده باشید.

در صورتی که برای وب سایت خود به طراحی لوگو پرداخت‌های می توانید از رنگ اصلی آن برای انتخاب تم وب سایت خود استفاده کنید این می‌تواند در جذاب تر شدن وبسایت شما تاثیرگذار باشد‌

شاید برای شما جالب باشد زیرا شرکت های بزرگ و کمپانی های مشهور به هیچ وجه رنگ هایی که برای فروشگاه های خود و حتی وب سایت اینترنتی خود در نظر می گیرند اتفاقی نیست همه آنها برنامه ریزی شده و منطبق بر علم روانشناسی است پس اگر شما هم تمایل دارید که رنگ های وب سایت خود را بر اساس اصول مشخصی انتخاب کنید سعی کنید که میزان اطلاعات خود را از روانشناسی رنگ ها در طراحی سایت بالا ببرید. این امر می‌تواند به شما کمک کند که به بهترین وجه رنگ های مورد نیاز برای وب سایت خود را انتخاب کنید.

در روانشناسی رنگها کلیه رنگ های موجود در دنیا را دسته‌بندی می‌کنند و مشخص می‌کنند که هر رنگ برای چه شغلی مناسب است برای مثال رنگ های آبی سلطنتی قرمز نارنجی و رنگ هایی از این قبیل برای شغل هایی نظیر فست فود، کلوپ های بازی، و برخی از فروشگاه های پوشاک مناسب است اما هرچه  رنگ ملیح تر و کم رنگ تر باشد مناسبت آن برای شغل های نظیر آرایشگری فروشگاه لوازم آرایشی و شغل هایی از این قبیل مناسب است.

روانشناسی رنگ های مختلف

  • رنگ سبز

جالب است بدانید که رنگ سبز یکی از بهترین و چشم نواز ترین رنگ هایی است که افراد تمایل دارند که همواره به آن خیره شوند دلیل اینکه بسیاری از افراد به گل و گیاه و طبیعت علاقه دارند به دلیل احساسی است که رنگ سبز در آنها ایجاد می‌کند این رنگ نشان دهنده سرخوشی، ثروت و سلامتی است. به همین دلیل استفاده از آن در طراحی سایت می تواند برای کاربران مختلفی که وارد وبسایت شما می‌شوند جذاب و دلنشین باشد.

  • رنگ زرد

رنگ زرد نیز از رنگهای پرطرفداره می باشد اما تفاوتی که با سایر رنگ ها دارد این است که میزان زنندگی آن بیشتر از رنگ هایی نظیر سبز و آبی است به همین دلیل به شما توصیه می‌کنیم که از کاربرد این رنگ در سایت خود خودداری کنید و اگر تمایل به کاربرد آن دارید برای متن های فرعی که تاثیر زیادی در خوانایی و یا ناخوانایی ندارد به کار ببرید.

  • رنگ نارنجی

یکی از رنگ های انرژی بخش که افراد را وادار به فعالیت و شور شوق می کند رنگ نارنجی است در واقع این رنگ یکی از بهترین رنگ هایی است که می توانید برای لوگوی خود آن را به کار ببرید.

کلیه طیف های رنگی رنگ نارنجی می تواند شما را برانگیخت کنند برای مثال مجله هایی که دارای جلد نارنجی رنگ هستند و از رنگ نارنجی در آنها زیاد استفاده شده است تمایل افراد برای خریدن این مجله ها و دنبال کردن آنها بیشتر از سایر مجلات است همچنین پوشاک لباس هایی که به رنگ نارنجی هستند رغبت بیشتری  برای خرید در شما به وجود می آورند.

امیدواریم که توانسته باشیم در این مقاله شما را با روانشناسی رنگ ها در طراحی سایت آشنا کنیم در واقع این مقاله با هدف آشنایی شما با اهمیت رنگ ها در طراحی سایت نوشته شده است.

بیشتر بخوانید : طراحی سایت اقساطی

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

09218495036

instagram-seotehran  Telegram-seotehran  whatsapp-seotehran