امتیازدهی به : post

روش های کاهش نرخ پرش یا بانس ریت

روش های کاهش نرخ پرش یا بانس ریت به شما کمک می کند تا بتوانید به بهترین شکل ممکن به آنالیز سئو وب سایت و پیشبرد اهداف کسب و کار خود بپردازید. کارشناسان و متخصصین فعال در این حوزه به شما کمک می کند تا بتوانید با استفاده از یک سری راهکارها به بهترین شکل ممکن نرخ پرش یا بانس ریت سایت خود را کاهش دهید.

نرخ پرش یا بانس ریت چیست؟

کاهش نرخ پرش یا بانس ریت یکی از مهم ترین مفاهیم مطرح شده در حوزه دیجیتال مارکتینگ است که امروزه توسط افراد بسیار زیادی شناخته شده است اما اگر شما با آن آشنایی ندارید و میخواهید بدانید که چه تاثیری بر سئو سایت شما می‌گذارد تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

نرخ پرش به تعداد بازدید کنندگان گفته می شود که پس از ورود به سایت شما بدون بازدید از قسمت خاص یا انجام فعالیت مشخص از آن خارج می شوند.‌

روش های کاهش نرخ پرش یا بانس ریت

این امر می‌تواند باعث ایجاد نارضایتی در کاربران و از دست رفتن رتبه و رنگینگ سئو سایت شما شود. بنابراین باید به دنبال روش های کاهش نرخ پرش یا بانس ریت باشید. افزایش بازدیدکنندگان سایت نیازمند رعایت یک سری از فاکتورهای مهم است که بسیاری از فروشندگان از آن غافل هستند.

اهمیت بانس ریت چیست؟

اهمیت بانس ریت یا نرخ پرش از آن جهت بسیار زیاد است که اگر آن را نادیده بگیرید و به احتمال زیاد ترافیک سایت شما کاهش پیدا خواهد کرد یکی از افرادی که دارای وب سایت فروشگاه اینترنتی هستند که نمی‌خواهند تعداد بازدید کنندگان و مشتریان شان کاهش پیدا کند بنابراین باید از یکسری روش های اصولی و کارآمد استفاده کنند تا به واسطه آن میزان بازدیدکنندگان سایت خود را افزایش یا ثابت نگه دارند.

تجربه کاربری یکی از مهم ترین عواملی است که می‌تواند تعیین کننده ارزش سایت شما باشد اگر کاربرانی که وارد وب سایت شما می‌شوند به اندازه کافی از قسمتهای مختلف آن رضایت نداشته باشند و پس از خروج از سایت شما دیگر آن را برای ورود دوباره انتخاب نکنند نشان دهنده ضعف و نارسایی قسمت های مختلف سایت شما است.

از این جهت توسعه که به شما می کنیم این است که حتماً برای کاهش نرخ پرش یا بانس ریت سایت خود وقت بگذارید و از عواملی که باعث ایجاد مشکلات مختلف برای ورود کاربران می‌شود فاصله بگیرید.

متاسفانه بسیاری از کاربران پس از مواجهه با مشکلات مختلف مانند نمایش کد خطا یا پرش صفحه سایت دلسرد می شوند و دیگر تمایلی به ماندن یا تلاش کردن برای ورود به آن سایت را ندارند بنابراین این امر می تواند به مرور زمان تعداد بازدید کنندگان و ترافیک سایت شما را کاهش دهد و از طرفی تاثیر بسیار منفی و نامناسبی در رتبه سایت و سئو آن دارد.

تاثیر بانس ریت در سئو سایت

بانس ریت یا نرخ پرش یکی از مهمترین عواملی است که می‌تواند سئو سایت شما را با مشکلات مختلفی مواجه کند. همانطور که می دانید موتورهای جستجوگر گوگل برای ارزیابی و بررسی قسمت های مختلف سایت از روش های مختلفی استفاده می کنند بنابراین اگر از لحاظ سئو داخلی یا خارجی مشکلاتی در سایت شما وجود داشته باشد به احتمال زیاد توانایی به دست آوردن رتبه های بهتر در گوگل را نخواهید داشت.

به همین دلیل توصیه هایی که به شما می کنیم این است که حتماً با روش های کاهش نرخ پرش یا بانس ریت آشنا شوید. سئو داخلی و خارجی سایت شما از اهمیت فوق العاده بالایی برخوردار است و باید برای به دست آوردن رضایت کاربران به چیدمان آن توجه جدی داشته باشید عوامل مختلفی می تواند در این امر به شما کمک کند تا در ارتقاء سئو به بهترین شکل ممکن عمل کنید.

اما متاسفانه گاهی اوقات بروز یکسری از مشکلات و اختلالات فنی برای سایت شما می تواند در سئو و کسب جایگاه مناسب تاثیرات منفی بگذارد در چه مواقعی حتما از کارشناسان و متخصصین فعال در حوزه دیجیتال مارکتینگ کمک بگیرید.

روش های کاهش نرخ پرش یا بانس ریت

کاربری که با پرش صفحه یا بانس ریت مواجه شده است دارای نرخ تبدیل سفر می باشد بنابراین توانایی تاثیر در افزایش جایگاه سایت شما را نداشته، بنابراین زمانی که نرخ پرش صفحات سایت شما افزایش پیدا میکند نرخ تبدیل نیز به همان میزان کاهش خواهد یافت. بنابراین زمانی که به کاهش نرخ پرش یا بانس ریت می پردازید می‌توانید نرخ تبدیل را نیز ارتقا ببخشید.

ممکن است گوگل از بانس ریت یا نرخ پرش به عنوان یک فاکتور مهم در رتبه‌بندی استفاده کند.

با استفاده از کاهش نرخ پرش یا بانس ریت می‌توانید مشکلات مربوط به صفحه بندی محتوا را برطرف کنید. علاوه بر این امکان بهبود تجربه کاربری وجود دارد.

تفاوت نرخ پرش و نرخ خروج چیست؟

نرخ پرش یا بانس ریت به درصد کاربرانی اشاره می‌کند که پس از ورود به سایت شما بدون اینکه قسمت خاصی بازدید کنند صفحه برای آنها نمایش داده نمی شود یا به عبارتی پرش دارد، همانطور که اشاره کردیم این امر می تواند باعث کاهش نرخ تبدیل و کاهش رتبه سایت شما در گوگل شود.

اما نرخ خروج به معنای خارج کردن کاربران از طبقات مختلف سایت شما است فرقی نمی کند که کدام یک از صفحات برای آنها نمایش داده شده اما‌ نرخ خروج به معنای خارج شدن کاربران از صفحات مختلف سایت شما است در این زمینه فرقی نمیکند که وارد کدام یک از صفحات شده اند.

همانطور که می دانید کاربران به صورت روزانه کلمات کلیدی مختلفی را در گوگل سرچ می کنند نرخ خروج آنها می‌تواند نشان‌دهنده عدم رضایت از صفحات وب سایت شما باشد.

برای مثال کلمه کلیدی فروش مصنوعات چوبی در گوگل توسط یک کاربر جستجو می شود پس از آن سایت شما در صفحات اول گوگل قرار می‌گیرد کاربر پس از ورود به سایت ممکن است پس از چند ثانیه آن را ترک کند این امر نشان دهنده نرخ خروج است. تفاوت نرخ خروج و نرخ پرس در این موضوع است که ممکن است کاربری که دچار نرخ پر شده باشد تمایل زیادی به ماندن در سایت شما دارد.

اما کاربری که از سایت شما خارج میشود بدون هیچ گونه مشکل خاصی آن را ترک می کند بنابراین باید برای ارتقاء وضعیت سایت و کاهش نرخ پرش یا بانس ریت از راهکارها و متدهای مشخص استفاده کنید.

بیشتر بخوانید : طراحی سایت اقساطی

با سئو تهران همراه باشید ….

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

02144030236

(دفتر)

09012805106

09218495036

instagram-seotehran  Telegram-seotehran  whatsapp-seotehran