امتیازدهی به : post

ریلز اینستاگرام چیست؟

ریلز اینستاگرام چیست؟ اگر مدت‌ها است که کاربر اینستاگرام هستید مطمئناً با اصطلاحات مختلفی که در این برنامه رایج است آشنایی دارید یکی از جدیدترین اصطلاحاتی که ممکن است در این مدت اخیر بسیار به گوش شما رسیده باشد ریلز است.

برای آشنایی با این اصطلاح میتوانیم به مقایسه آن با تیک تاک بپردازیم. به طور کلی اینستاگرام هر روز به دنبال محبوبیت و ارتقاء خود قابلیت های جدیدی را به این برنامه اضافه می کند تا کاربران مختلف را راضی نگه دارد یکی از جدیدترین آنها ساخت ویدیو های کوتاه در قالب Reels است.

ریلز یکی از محبوب ترین و البته نوپا ترین اصطلاحاتی است که در چند مدت اخیر توسط بسیاری از کاربران اینستاگرام مورد استفاده قرار می گیرد. اگر با برنامه تیک تاک آشنایی داشته باشید متوجه خواهید شد که این اپلیکیشن کاربردی برای ساخت ویدیو های کوتاه با ابزار ویرایش مختلف ساخته شده بود.

به طور کلی تمامی افرادی که در این زمینه به فعالیت پرداخت نمی توانستند با استفاده از ابزار مختلفی که در اختیار آنها قرار میداد ویدیو های کوتاه بسازند اینستاگرام از این قابلیت تیک تاک برای گرفت و ایده جدیدی به نام ریلز را افراد و کاربران مختلف معرفی کرد.

بنابراین اگر می‌خواهید بدانید ریلز  اینستاگرام چیست؟ و در چه زمینه هایی می توانید از آن استفاده کنید. به شما پیشنهاد می کنیم که تا انتهای مقاله با ما همراه باشید تا به معرفی دقیق این قابلیت جدید اینستاگرام بپردازیم.

تفاوت استوری و ریلز  اینستاگرام چیست؟

برای متوجه شدن تفاوت استوری و ریلز  اینستاگرام، باید به این موضوع اشاره کنیم که استوری در اینستاگرام بیشتر راجع به فعالیت های روزمره افراد است. به طور کلی همه ما از استوری برای به نمایش گذاشتن کارهای روزمره یا فعالیت هایی که به آنها علاقه داریم استفاده میکنیم که مدت زمان هریک از استوری ها ۱۵ ثانیه است. امار ریلز بیشتر با هدف سرگرمی و خلاقیت طراحی شده تا به افراد این امکان را بدهد تا بتوانند به ساخت ویدیو های کوتاه با استفاده از ابزار مختلف بپردازند.

تفاوت تیک تاک و ریلز اینستاگرام چیست؟

برای آشنایی با مفهوم ریلز در اینستاگرام ابتدا باید به مواردی بپردازیم که به عنوان شباهت و موارد یکسان در دو برنامه کاربردی تلقی می شود. بنابراین اگر بخواهیم بدانیم که تفاوت تیک تاک و ریلز اینستاگرام چیست؟ باید به این موضوع اشاره کنیم که در تیک تاک ویدیو های کوتاه ۱۵ثانیه ساخته می‌شود تا افراد بتوانند از آنها برای خلاقیت و سرگرمی در این برنامه کاربردی استفاده کنند. ریلز نیر با همین هدف طراحی شد.

در واقع تمامی افرادی که قصد ویرایش و ادیت ویدیو های کوتاه خود را داشتند معمولا از تیک تاک استفاده می کردند اما این قابلیت جدید اینستاگرام به آنها این امکان را داد که درون یک برنامه بزرگتر که دارای اهداف گسترده‌تری است به ویرایش ویدیو های خود بپردازند.

در واقع تفاوت تعزیه و ویدیو های کوتاه تیک تاک در همین امر است که افراد مختلف این توانایی را دارند تا از بخشی از قابلیت های اینستاگرام استفاده کنند. تفاوت این دو معمولاً در همین گستردگی و ابعاد مختلفی است که هر دو اپلیکیشن دارند. اینستاگرام گسترده تر و دارای قابلیت های متفاوت، ولی تیک تاک محدودتر و دارای قابلیت‌های کمتر.

 ایجاد اینستاگرام ریلز

برای ساخت ریلز در اینستاگرام، ابتدا وارد اپلیکیشن اینستاگرام شویم و در قسمت بالا سمت چپ در گوشی های اندروید قسمت دوربین را باز کنید. پس از باز کردن این قسمت در انتهای صفحه قابلیت‌های مختلفی را مشاهده می‌کنید که از میان آن‌ها می‌توانید  پس از باز کردن این قسمت در انتهای صفحه قابلیت‌های مختلفی را مشاهده می‌کنید که از میان آن‌ها می‌توانید ریلز را انتخاب کنید  را انتخاب کنید‌.

پس از انتخاب ریلز مشاهده میکنید که در قسمت بالا و سمت چپ صفحه نمایش شما ۴ آیکون قرار دارد. این آیکون ها ابزارهای هستند که به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید به ویرایش ویدیو های مورد نظر خود بپردازید. این چهار ابزار کاربردی شامل:

  • Music: از مهمترین قسمت هایی که می تواند برای شما بسیار کاربردی باشد قسمت موزیک است که این امکان را به کاربران می دهد تا بتوانند موزیک دلخواه خود را روی کلیپ قرار بدهند.
  • Playback: استفاده از این قسمت می توانید جلوه های نمایش خود را به حالت آهسته و تند در بیاورید. در واقع توانایی استفاده از قابلیت های اسلوموشن و فست موشن برای باز پخش موسیقی در اختیار شما قرار می گیرد.

  • Effects:ماسک های مختلف، بازی ها و پس زمینه ها نیز در این قسمت قرار دارد.
  • Timer: این آیکون به شما این کار را می‌دهد تا بتوانید طول ویدیوهای خود را از قبل مشخص کنید در واقع با استفاده از تایمر دیگر نیازی به استفاده از دست برای قطع کردن ویدئو نخواهید داشت.

در قسمت بالای صفحه نمایش شما نیز در برخی از آیکون ها وجود دارند که در سایر موارد نیز آنها را مشاهده می کنید این آیکون ها شامل فلش آیکون مخصوص عوض کردن دوربین جلو و عقب و تنظیم ریلز است. تا اینجای کار باید متوجه این موضوع شده باشید که ریلز اینستاگرام چیست؟ بنابراین اگر هنوز از این قابلیت کاربردی در اینستاگرام استفاده نکرده اید می توانید وارد آن شوید و از قابلیت های مختلف آن بهره مند گردید.

استفاده از ریلز و بهبود وضعیت پیج

مطمئنا زمانی که اینستاگرام به فکر ایجاد قابلیت جدید در اپلیکیشن خود بود. به این هم فکر کرده بود که افراد مختلف می توانند به واسطه استفاده از این قابلیت جدید به ارتقاء وضعیت پیج خود بپردازند. این اپلیکیشن کاربردی که سال‌های سال است که به عنوان محبوب ترین برنامه در اختیار افراد مختلف قرار گرفته است، هر روز با ارائه قابلیت های جدید کاربران خود را شگفت زده می کند.

بنابراین شما باید به عنوان فردی که برای کسب و کار اینترنتی خود ارزش قائل هستید با تمامی قابلیت های اینستاگرام آشنایی پیدا کنید و به نحو احسنت از آنها استفاده کنید. به طور کلی بازدیدکنندگان پیج شما همواره به دنبال چیزهای جدید و تازه هستند. پس می‌توانید با استفاده از امکانات و ابزارهای مختلفی که ریلز در اختیار شما قرار داده است ساخت ویدیو های خلاقانه و کاربر پسند بپردازید.

امیدواریم که توانسته باشیم در این مقاله شما را با اصطلاح ریلز اینستاگرام چیست؟ آشنا کرده باشیم.

بیشتر بخوانید : طراحی سایت فوری

با سئو تهران همراه باشید ….

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

02144030236

(دفتر)

09012805106

09218495036

instagram-seotehran  Telegram-seotehran  whatsapp-seotehran