امتیازدهی به : post

ریچ اسپینت چیست و چرا باید به آنها اهمیت داد؟

ریچ اسپینت چیست و چرا باید به آنها اهمیت داد؟ اگر این سوال برای شما به وجود آمده است و به دنبال پاسخ آن هستید؛ باید به شما بگوییم که عوامل متعددی می تواند تعیین کننده میزان اعتبار وب سایت شما از دیدگاه کاربران و موتورهای جستجوی گوگل باشد‌ .

بنابراین استفاده از یکسری فاکتورها می‌تواند به افزایش اعتبار و کیفیت سایت شما کمک کند. در ادامه بیشتر به بررسی مفهوم ریچ اسپینت می پردازیم و شما را با ابعاد مختلف آن آشنا می کنیم پس با ما همراه باشید‌.

ریچ اسپینت یکی از مهمترین فاکتورهایی است که به شما کمک می کند تا بتوانید زمینه‌های رشد و پیشرفت وب سایت خود را فراهم کرده و هر چه سریعتر به اهدافی که برای آن در نظر گرفته‌اید دست پیدا کنید. اسپینت عبارتی است که به توصیف اطلاعات و داده های نشانه گذاری شده یک وب سایت می پردازد تا موتورهای جستجو و کاربران بهتر بتوانند موضوع وب سایت شما را درک کنند.

 در حالت عادی زمانی که کاربران به جستجوی عبارت کلیدی مرتبط با سایت شما در گوگل میپردازند اطلاعات در اختیار آنها قرار می‌گیرد. آدرس سایت عنوان صفحه و متاتگ به طور معمول پس از جستجوی آدرس وب سایت برای آنها نمایش داده می شود اما زمانی که از ریچ اسپینت استفاده می کنید؛

گوگل اطلاعات کامل تری از کولری جستجو را در اختیار کاربران قرار می‌دهد با این حساب تمامی افرادی که به جستجوی وب سایت شما  می پردازند اطلاعات درگیری مانند امتیاز وب سایت ویژگی های دیگر برای آنها نمایش داده می‌شود تا با دریافت اطلاعات دقیق تر از وبسایت شما بازدید کنند‌.

به طور کلی زمانی که کاربر یا مخاطبی قصد ورود به سایت شما را دارد و آن را در گوگل جستجو می کند با اطلاعاتی مواجه می شود که می تواند در ادامه مسیر به او کمک کند هر چه میزان اطلاعات به دست آمده از یک وبسایت کامل تر باشد کار و موتور جستجوی گوگل به درک راحت تر اطلاعات کمک می کند‌. این امر می‌تواند به نفع وبمستر و رتبه سایت باشد.

برای مثال زمانی که شما لینک یک سایت را در گوگل جستجو میکنید با اطلاعاتی مواجه می‌شوید که ممکن است در حالت عادی برخی از وبسایت ها آنها را به کاربران نشان دهند اما زمانی که یک وبمستر از ریچ اسپینت استفاده می کند اطلاعات بیشتری برای نمایش به کاربر وجود دارد اطلاعاتی از قبیل امتیاز سایت و تعداد افرادی که به این سایت رای مثبت مثبت داده اند.

ریچ اسپینت از چه محتوایی پشتیبانی میکند؟

اگر می خواهید بدانید که ریچ اسپینت چیست و چه اهمیتی دارد؟ در ابتدا باید با این موضوع آشنا شوید که ریچ اسپینت از چه محتوایی پشتیبانی میکند؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که سه نوع نشانه گذاری در محتوا توسط الگوریتم های هوشمند گوگل قابل شناسایی است این ۳ نوع  نشانه گذاری شامل

 Microdata

،Microformat

،RDFa

این صنایع مختلف از تگ html پشتیبانی می کنند و به کمک آنها می توانید محتوای خود را نشانه گذاری کنید.

انواع ریچ اسپینت ها

ریچ اسپینت ها یا همان داده های نشانه گذاری شده انواع مختلفی دارند به شما این امکان را می دهد با استفاده از آن تا بتوانید امکانات و قابلیت های بیشتری را به وب‌سایت خود اضافه کنید و با این کار به جذب کاربران و مخاطبین بیشتری برای وب سایت خود بپردازید.

Breadcrumbs

یکی از انواع ریچ اسپینت ها Breadcrumbs است. در این نوع ریچ اسپنیت به جای نمایش URL صفحه رتبه آن در دسته بندی سایت نمایش داده می شود‌. با این حساب این امکان برای شما فراهم می شود تا اطلاعات کامل تر و دقیق تری از رتبه و دسته بندی سایت خود در اختیار کاربران قرار دهید‌.

نقد و بررسی

ریچ اسپینت چیست و چرا باید به آن اهمیت داد؟ همانطور که در قسمت‌های قبلی مقاله به این موضوع اشاره کردیم که ریچ اسپینت ها نوعی داده‌های اطلاعاتی نشانه گذاری شده هستند که به وبمستر ها این امکان را می‌دهد تا بتوانند به راحتی از طریق موتورهای جستجوی گوگل اطلاعات دقیق‌تری را در اختیار کاربران قرار بدهند .

ریچ اسپینت چیست و چرا باید به آنها اهمیت داد؟

یک مدل از ریچ اسپینت ها شامل ارائه اطلاعات لازم راجع به نقد و بررسی یک محصول یا فیلم خاصی است که در یک وب سایت قرار داده شده است باداین حساب زمانی که کاربران به جستجوی اطلاعات لازم راجع به این محصول یا فیلم می‌پردازند در وب سایتی که از ریچ اسپینت استفاده کرده است اطلاعات خاصی نظیر نقد و بررسی به صورت خلاصه و تقریباً کامل در محیط جستجو به کاربران نمایش داده می شود‌.

شاید بارها برای شما پیش آمده باشد که پس از جستجوی اطلاعات مورد نظر خود در گوگل با صفحات مختلفی مواجه می شوید که اطلاعات خاصی را در اختیارتان قرار می دهد‌.

گاهی اوقات آنچه که به دنبال آن هستید در همان محیط جستجو به نمایش در می‌آید در واقع اطلاعات کاملی از کلمه کلیدی به صورت خلاصه در ابتدا و در صفحه جستجو به کاربر نشان داده می شود این امر می تواند در رتبه بندی وب سایت شما و دریافت رنکینگ بالا تاثیر گذار باشد.

اشخاص

یکی دیگر از انواع ریچ اسپینت ها ارائه اطلاعات لازم راجب اشخاص است شاید برای شما هم پیش آمده باشد که نام یک خط معروف را در گوگل سرچ کرده اید و اطلاعات کامل همراه با تصویر در صفحه برای شما نمایش داده شده است در چنین شرایطی باید متوجه شوید که وب سایت مذکور از ریچ اسپینت استفاده کرده .

بنابراین اگر دارای یک وبسایت کاری هستید می توانید با استفاده از این قابلیت برای کاربران خود پروفایل بسازید و اطلاعات کامل از آنها را به نمایش بگذارید با این کار در رتبه بندی وب سایت خود تاثیر بسیار زیادی خواهید گذاشت. امیدوارم که توانسته باشید در این مطلب پاسخ سوال ریچ اسپینت چیست و چرا باید به آنها اهمیت داد؟ به درستی دریافت کرده باشید.

بیشتر بخوانید : طراحی سایت فوری

با سئو تهران همراه باشید ….

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

02144030236

(دفتر)

09012805106

09218495036

instagram-seotehran  Telegram-seotehran  whatsapp-seotehran