گام اول : یک فهرستی از عناوین را بوجود آورید

لغات کلیدی در حقیقت قلب سئو هستند، چه برای سئوکار مبتدی و چه برای افراد حرفه ای ولی دیگر نخستین گام برای رشد اساسی محتوای شما نیستند.نخستین شما برای بالا بردن بازدید سایت در گوگل، بوجود آوردن فهرست عناوینی است که برای حداقل یک ماه می خواهید در ارتباط با آن مطلب بنویسید.

اگر برای صنعت و یا کسب و کاری وب سایت درست می کنید و محتوانویسی می کنید، مناسب ترین کار این است که لغات کوتاه کلیدی را سرچ کنید و میزان سرچ هر یک را وارسی کنید.اگر وب سایت و وبلاگ شما تازه آغاز به کار کرده، به جهت لغات کلیدی کوتاه نروید.

اگر طبق مقاله سئوکار مبتدی خواستارید در کورس رقابت با سایت های رقیب باقی بمانید، خوب است سایت خود را برای لغات کلیدی بلند بهینه سازی کنید.10 تا 15 لغت کلیدی کوتاه را انتخاب کنید و آن ها را از دید اهیمت، اولویت بندی کنید. توجه داشته باشید که این لغات حتما در جهت عنوان کسب و کار شما باشند.

به عنوان نمونه در مقاله سئوکار مبتدی اگر برای سایتی کار می کنید که رزومه نویسی صورت می دهد، با لغت کلیدی “رزومه” و “رزومه انگلیسی” سایت های رقیب را وارسس کنید.بعد به دنبال لغات کلیدی بلند مثل “رزومه نویسی انگلیسی تخصصی” یا “نوشتن رزومه انگلیسی برای مهاجرت” باشید.

هر یک از این لغات کلیدی کوتاه که به آن “ستون Pillar” گفته می شود، پشتیبانی نخست برای “خوشه Cluster” های لغات کلیدی بلندتر هستند.انجام این گام اولیه از برنامه سئو ما را به جهت گام دوم می برد.

گام دوم: بوجود آوردن فهرستی از لغات کلیدی بلند بر اصول تاپیک های پیدا شده است

در این گام، صفحات سایت را برای لغات کلیدی معین، بهینه سازی می کنید.برای هر “ستون Pillar” که معین کرده اید، از ابزار لغات کلیدی به کار ببرید و 5 تا 10 لغت کلیدی بلند اساسی را شناسایی کنید.برای نمونه: من به صورت مرتب محتوای مربوط به عنوان “سئو SEO” ایجاد می کنم.

ولی همچنان هم خیلی مشکل است که در گوگل رنک زیادی بدست آورم. به دلیل آن که این لغت کلیدی خیلی پر رقابت است و رقیبان توانایی وجود دارند.به همین علت از مقاله سئوکار مبتدی مطالب پرفایده دیگری با عناوین مرتبط و با کلمات کلیدی بلند بوجود می آوریم. مثل “ترجمه تخصصی مطالب سئو” یا “وبلاگ متخصص سئو”.

اگر 5 عنوان اساسی به عنوان ستون Pillar برای سایت خود پیدا کرده اید، با به کار بردن از لغات کلیدی بلند، 5 تا 10 خوشه Cluster پیدا کنید. به این گروهی ای که درست کرده اید، در جهان سئو می گویند “Topic Cluster”.الگوریتم های توسعه موتور جستجو این مدل محتوا را می پسندند به دلیل آن که کاربران از خواندن مطالب منظم لذت می برند.

بیایید به این مورد از مقاله سئوکار مبتدی بدین گونه نگاه کنیم: هر اندازه محتوای ما بخصوص و ویژه تر باشد، احتیاج های معین و خاص مخاطب را خوب تر جواب خواهیم داد. به همین علت بیشتر امکان دارد که بازدیدکننده سایت ما تغییر به مشتری ما شود.

گام سوم : برای هر عنوان یک صفحه درست کنید

آن که بخواهید با به کار بردن از یک صفحه ، همه کلمات کلیدی شما در رنکینگ گوگل جای بگیرند، حدودا غیر ممکن است. ولی با به کار بردن از شیوه زیر می توانید همه لغات کلیدی خود را در رنکینگ بیاورید و رقابت کنید.در گام اول مقاله سئوکار مبتدی 10 موضوع اساسی را انتخاب کردیم. برای هر عنوان با لغت کلیدی کوتاه یک صفحه بوجود آورید.

در گام دوم 5 تا 10 لغت کلیدی بلند انتخاب کردیم. برای هر یک از این لغات همچنین یک صفحه ایجاد کنید.بطور نمونه برای بحث سئو SEO (که یک موضوع اصلی است) تاپیک های Cluster می توانند نکات زیر باشند.

  1. تحقیقات لغت کلیدی Keyword Research
  2. هینه سازی عکس ها Image Optimization
  3. برنامه سئو SEO Strategy
  4. ساخت صفحه اصلی برای رنکینگ خوب تر
  5. و …

اگر صفحات سایت خود را به این طور منظم کنید، بازدیدکنندگان و مشتریان شما، به آسانی می توانند در سایت شما بچرخند و تنها لازم است که با یک لغت کلیدی به سایت شما وارد شوند.هر صفحه احتیاج دارد که محتوای مربوط Relevant Content با احتیاج مشتری و بازدیدکننده داشته باشد و باید دارای عکس ها و لینک به صفحات باشد.بدین راه ناوبری سایت بالا رفته و تجربه کاربر بهبود پیدا می کند.

گام چهارم : یک وبلاگ بوجود آورید

بلاگ نویسی یکی از مسیر های عالی برای بالابردن رنکینگ سایت برای لغات کلیدی متفاوت است.هر پست بلاگ مثل یک صفحه جدید است که به شما این فرصت را می دهد تا در موتور های سرچ رنک بالایی بدست بیاورید.اگر بیزنس شما تا به حال وبلاگ نداشته است، یکی درست کنید.

هر چند هر پست بلاگ را می نویسد و خوشه های Clusters خود را مملو می کنید، باید سه خدمات را انجام دهید.در محتوای نوشته شده، لغت کلیدی بلند Long-tail Keyword را پیش از سه یا چهار دفعه در متن ننویسید. گوگل دقتی ندارد که چند دفعه یک لغت کلیدی را در متن نوشته اید.

در حقیقت نوشتن بیش از اندازه لغت کلیدی به نوعی تداعی کننده چپاندن لغت کلیدی در متن است Keyword Stuffing. این کار احتمال دارد سبب تنبیه شما بواسطه گوگل شود.برای هر خوشه که مطلب نوشتاری کردید، یک لینک به صفحه مطلب اساسی Pillar بزنید.

زمانی مطلب خوشه را نوشتید و آن را انتشار دهید، از صفحه ستون Pillar یک لینک به صفحه Cluster بزنید.با لینک کردن هر دو پیج ستون و خوشه، به گوگل بیان دارد که این مطالب بهم مربوط هستند.

گام پنجم: هر هفته پست وبلاگ انتشار دهید تا اصالت بلاک خود را بالا ببرید

همواره لازم نیست که هر پست بلاگ مرتبط به یک خوشه باشد که پس از آن به یک ستون متصل شود.می توانید پست های مجزا در مورد عناوین دیگر بنویسید که مربوط با عناوین اصلی سایت هستند و مورد پسند کاربران است.این کار سبب می شود به بیان مقاله سئوکار مبتدی که در چشم گوگل اعتبار سایت شما بالا تر پیدا کند. در نتیجه تلاش کنید که هر هفته یک پست در وبلاگ خود نوشتاری کنید.

با ما در سئو تهران همراه باشید.

شماره تماس و ارتباط در تلگرام و واتساپ

09367511706

“شما می توانید ما را در شبکه های اجتماعی Facebook ،Telegram و instagram دنبال کنید“

پشتیبانی سایت

اداره پیج اینستاگرام

ادمین اینستاگرام