امتیازدهی به : post

سئوی جستجوی صوتی Voice Search Seo چیست؟

سئوی جستجوی صوتی Voice Search Seo چیست؟ یکی از مهمترین سوالاتی که ممکن است برای شما مطرح شود همین موضوع است. اهمیت آن در چند سال گذشته افزایش پیدا کرده است بنابراین پیدا کردن یک پاسخ مشخص برای آن می‌تواند به نفع شما باشد و زمینه های رشد و پیشرفت محتوای وب سایت های مختلف را فراهم کند.

در این مطلب از دیجیتال مارکتینگ سئو تهران به دنبال ارائه پاسخ مشخصی به شما هستیم تا بتوانید با بهینه سازی سایت بر اساس جستجوی صوتی آشنا شوید.

اهمیت بهینه سازی سئو جستجوی صوتی چیست؟

همانطور که می دانید که روش های مختلفی برای جستجو در گوگل وجود دارد که یکی از پرطرفدار ترین و محبوب ترین آنها امروزه جستجوی صوتی به وسیله میکروفون تعبیه شده در قسمت باکس بالایی موتور جستجوی گوگل است.

البته ناگفته نماند که استفاده از جستجوی صوتی مانند دوست جوی تایپی متداول نیست اما برخی از افراد ترجیح می‌دهند که برای سرعت گرفتن فرایند جستجو و عدم نیاز به تایپ با استفاده از این میکروفون عبارت مورد نظر خود را جستجو کنند.

به همین دلیل می توانیم بگوییم میزان شناخت و اعتبار جایگاه آن در میان افراد مختلف متفاوت است. بنابراین اگر به فکر توسعه و گسترش سطح وب‌سایت خود هستید باید به این موضوع فکر کنید که جستجوی صوتی نیز توسط برخی از کاربران شما مورد استفاده قرار می گیرد بنابراین باید محتوای خود را بر اساس آن بهینه سازی کنید.

نحوه بهینه سازی محتوا بر اساس جستجوی صوتی با جستجوی تایپی کاملاً متفاوت است و از آنجایی که نحوه ورود افراد با استفاده از ویس تایپینگ با تایپ کردن معمولی فرق دارد دریچه های ورودی نیز کاملاً متفاوت  خواهد بود.

از این رو به شما توصیه می‌کنیم که حتماً با روش های بهینه سازی موتورهای جستجوی گوگل بر اساس جستجوی صوتی آشنا شوید و اگر به اندازه کافی در این زمینه دانش و اطلاعات تخصصی ندارید ‌ و نمی دانید جستجوی صوتی چیست؟ حتما از کارشناسان و متخصصین فعال در این حوزه کمک بگیرید.

جستجوی صوتی رونق گرفته است اما هنوز قالب نیست!

همانطور که در پاسخ به سوال سئوی جستجوی صوتیVoice Search Seo  چیست؟ به این موضوع اشاره کردیم که این و به جستجو به نسبت جستجوی تایپی رانر کمتری دارد اما در حال رشد و پیشرفت است تا جایی که می توانیم بگوییم بسیاری از کاربران از این روش برای ورود به سایت های مختلف استفاده می کنند.

به همین دلیل است که بهینه سازی محتوا بر اساس جستجوی صوتی از اهمیت فوق العاده بالایی برخوردار است اگر به این موضوع توجه نکنید ممکن است برخی از کاربران خود را از دست بدهید زیرا لحن جستجوی تایپی با نوشتاری متفاوت است.

به همین دلیل موتورهای جستجوی گوگل ممکن است متفاوت متفاوتی را برای شما به نمایش در بیاورند اما اگر هنوز برای بهینه سازی موتورهای جستجوی گوگل بر اساس جستجوی صوتی اقدامی انجام نداده اید نگران نباشید زیرا تایپ صوتی در حال رونق گرفتن از اما هنوز قالب نشده است.

بر همین اساس اگر هنوز فعالیت هدفمندی در این زمینه انجام نداده تا یک گونه نگرانی وجود ندارد زیرا ما به شما کمک می کنیم تا بتوانید محتوای مورد نظر خود را بر اساس جستجوی صوتی بهینه سازی کنید.

بهینه سازی برای سئوی جستجوی صوتیVoice Search Seo  چیست؟

در صورتی که می خواهید بدانید بهینه سازی برای جستجوی صوتی چیست و به چه صورت انجام می شود در پاسخ باید بگوییم که روش‌های متعددی برای انجام بهینه سازی محتوای سایت بر اساس موتورهای جستجو وجود دارد اما اینکه چگونه از آنها استفاده کنید متفاوت است.

فرمان های صوتی به دو شکل جستجوی صوتی و کنش صوتی صورت می گیرد. نحوه ورودی کاربر به صفحه سایت در جستجوی صوتی تعیین کننده نحوه بهینه سازی محتوای سایز است .

بنابراین اگر یک کاربر تنها جستجوی صوتی استفاده کند روش ورود آن می‌تواند شباهت‌های زیادی به جستجوی تایپی داشته باشد در غیر این صورت ممکن است کنش صوتی انجام داده باشد یعنی پس از جستجو عبارت اوکی را کلیک کند.

تفاوت نحوه ورود با استفاده از جستجوی صوتی

نکته مهمی که در این زمینه وجود دارد این است که نحوه ورود می‌تواند بر اعتبار کلیدواژه‌ها تاثیر بگذارد در واقع الگوریتم های هوشمند گوگل تنها توجهشان به کلید واژه های مورد جستجو قرار گرفته توسط کاربران است.

به همین دلیل باید به این موضوع توجه ویژه داشته باشید که کلید واژه شما باید به چه صورت طراحی شود و اینکه کاربر ها از چه روشی برای ورود به وب سایت های مختلف استفاده می کنند.

نحوه انتخاب کلمات کلیدی بسته به نوع ورود کاربر متفاوت است اما نکته ای که می توانیم به آن اشاره کنیم این است که نیازی نیست تمامی قسمتهای محتوای خود را بر اساس جستجوی صوتی بهینه سازی کنید زیرا هنوز هم خی عظیمی از کاربران تنها به وسیله تایپ وارد به وبسایت های متعدد می شوند.

کاربرد جستجوی صوتی در موارد مختلف

بسیاری از افراد می‌خواهند بدانند کاربرد سئوی جستجوی صوتی Voice Search Seo  چیست؟ و در چه مواردی از آن استفاده می شود؟ در پاسخ باید به این موضوع اشاره کنیم که جستجوی صوتی یک روش مفید برای افرادی است که به دنبال یک راه حل ساده برای پیدا کردن عبارت مورد نظر خود در گوگل هستند.

بنابراین می‌توانیم بگوییم که برخی از افراد ماننده کسانی که پشت فرمان هستند یا با کمبود زمان مواجه هستند از این روش برای جستجوی عبارت مورد نظر خود استفاده می کنند.

البته باید این موضوع را مد نظر داشته باشید که بشر همواره به دنبال یافتن ساده ترین روش برای رسیدن به خواسته های خود است بنابراین نباید به این فکر باشید که همیشه اوضاع به همین صورت باقی خواهد ماند روش جستجوی صوتی به سرعت پیشرفت خواهد کرد تا جایی که ممکن است جایگزین هر روش جستجو به وسیله متن شود.

از این رو اهمیت بهینه سازی موتورهای جستجوی گوگل بر اساس جستجوی صوتی از اهمیت فوق العاده بالایی برخوردار است و کمک زیادی به سئو سایت شما می کند.

بیشتر بخوانید : طراحی سایت اقساطی

با سئو تهران همراه باشید ….

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

02144030236

(دفتر)

09012805106

09218495036

instagram-seotehran  Telegram-seotehran  whatsapp-seotehran