سئو تکنیکال چیست؟

سئو تکنیکال یکی از عوامل مهم در سئو سایت محسوب می شود. زمانی که سایت شما دارای قالب استاندارد باشد و موتور های جستجو به راحتی صفحات مورد نظر را ایندکس کنند.

می توانیم بگوییم که قواعد سئو تکنیکال تا حدی رعایت شده است. به عبارتی دیگر سئو تکنیکال به سهولت دسترسی موتورهای جستجو جهت انجام خزش و ایندکس سایت گفته می شود. سئو تکنیکال به صورت مستقیم با استحکام زیر ساخت وبسایت ارتباط دارد نه با محتوای آن.

مواردی که باید در سئو تکنیکال رعایت شوند

همانطور که بیان کردیم رعایت قواعد سئو تکنیکال کمک زیادی به دیده شدن سایت شما میکند. سئو تکنیکال دارای قواعد مشخصی است  و پیروی از آن ها برای تمامی اشخاصی که به طراحی سایت می پردازند، ضروری است. در ادامه به مواردی اشاره میکنیم که با رعایت آن ها می توانیم به بهبود رتبه سایت کمک کنیم.

بهینه سازی سایت Robots.txt

Robots.txt  به عنوان یک فایل متنی، در هاست قرار می گیرد. این فایل حاوی اطلاعات و مجموعه دستورالعمل هایی است که موتور های جستجو با مراجعه به آن ها به ایندکس صفحات مورد نظرشان می پردازند. در واقع این فایل به فعالیت موتورهای جستجو جهت می دهند‌ که چه صفحاتی را ایندکس کنند و کدام یک از آن ها را نادیده بگیرند.

شما می توانید با برسی فایل Robots.txt می توانید بفهمید که  ربات های اجازه دسترسی به فایل های شما را دارند یا خیر. برای مطلع شدن از این مسئله میتوانید بعد از وارد کردن دامنه عبارت Robots.txt  را وارد کنید. تا متوجه شوید چه صفحاتی اجازه ایندکس توسط ربات های خزنده دارند.

 استفاده کردن از برد کرامب

Breadcrumb  یا برد کرامب یکی از قابلیت های بسیار مهمی است که به سئو سایت شما کمک زیادی میکند. برد کرامب در واقع نقشه راه کاربر است، که به واسطه آن میفهمد که در کجای سایت قرار دارد. برد کرامب حاوی لینک هایی است که کاربر با بک دادن به جای خروج کلی از صفحه وارد صفحه اصلی سایت میشود.

استفاده از برد کرامب یکی از موارد رعایت قواعد سئو تکنیکال است. که با استفاده از آن می توانیم کاری کنیم که بازدید از صفحات سایت ما توسط کاربران افزایش پیدا کند. مزیت برد کرامب این است که کاربر زمان کافی برای استفاده از تمامی صفحات سایت را دارد و بدون سردرگمی میتواند در سایت بچرخد.

استفاده از داده های ساختار یافته

شما می توانید با اضافه کردن کدهایی تحت عنوان داده های ساختار یافته به وبسایت خود می توانید هر قسمت از محتوای سایت خود را که تمایل دارید به موتورها و ربات های جستجو گوگل معرفی کنید. این کدها به گونه ای نوشته شده اند که تنها موتورهای جستجو اصلی توانایی شناسایی و درک آن ها را دارند.

استفاده از داده های ساختار یافته یا data  structured  باعث می شود که گوکل این موضوع را درک کند که شما از قواعد سئو تکنیکال پیروی کرده اید. شما می توانید با استفاده از افزونه سئو این قابلیت را به وبسایت خود اضافه کنید. اما در چنین مواردی اگر تجربه ندارید بهتر است از متخصصان ما در مجموعه سئو تهران کمک بگیرید.

ارتقاء و بهینه سازی صفحات ۴۰۴

یکی از قواعد سئو تکنیکال بهینه سازی صفحات ۴۰۴ است. زمانی که کاربر وارد یک سایت میشود که صفحه آن موجود نیست یا ادرس آن تغییر یافته است.

با چنین صفحات خطایی مواجه می شوند. برای جلوگیری از چنین مواردی بهتر است که سایت را طوری طراحی کنید که به جای نمایش خطا ۴۰۴ کاربر را به صفحات دیگر هدایت کند. یا با قرار دادن قابلیت هایی در صفحه سایت، او را در انتخاب صفحه مورد نظر آزاد بگذاریم.

سئو تکنیکال وافزایش سرعت سایت

یکی از مهم ترین مواردی که به سئو تکنیکال سایت شما کمک می کند افزایش سرعت وب سایت است. اگر بهینه سازی سایت و افزایش بازدید و فروش از طریق سایت برایتان مهم است. سعی کنید سرعت سایت خود را به میزان قابل توجهی افزایش دهید.

زیرا با افزایش سرعت سایت باعث می شوید که کاربران برای ورود به صفحات مختلف سایت شما کمتر معطل شوند. و با این کار سئو سایت خود را افزایش دهید. هرچه سرعت سایت شما بیشتر باشد کاربر لذت بیشتری از محتوای داخل سایت میبرد و با افزایش میزان رضایت کاربر، آمار بازدید سایت شما افزایش می یابد.

توجه به ظاهر سایت

یکی از موارد موثر در سئو تکنیکال رعایت ظاهر سایت در کنار سرعت بالا است. نکته قابل توجه این است که شما می توانید ظاهر هر صفحه از سایت خود را علاوه بر زیبایی از تمامی مواردی ک ممکن است کاربران وارد شده به سایت شما به آنها احتیاج پیدا کنند در آن وجود داشته باشد.

افزایش امنیت سایت

نکات زیادی در ارتباط با سئو تکنیکال سایت وجود دارد. رعایت امنیت وبسایت نیز یکی از مهم ترین مواردی است که در صورتی که به آن توجه شود. میزان رتبه سایت شما به شکل تصاعدی افزایش پیدا میکند. زیرا گوگل به موارد امنیتی در وب سایت ها اهمیت زیادی می دهد.

شما می توانید از روش های مختلفی امنیت سایت خود را تامین کنید. که یکی از این روش ها مورد استفاده قرار دادن گواهی امنیت  SSL می باشد.

گوگل به صورت کاملا رسمی استفاده از https  ها را یک پوئن مثبت در رعایت قوانین سئو تکنیکال میداند. به همین دلیل در رتبه بندی، سایت هایی که دارای امنیت هستند را در اولویت قرار می دهد.

توجه به نقشه سایت

نقشه سایت  در واقع نشان دادن مسیر به موتورهای جستجو و خزنده های موجود در سایت است. برای این کار باید به لیست کلیه صفحاتی بپردازیم که قصد داریم ایندکس یا خزیده شوند. به روز بودن سایت مپ شما برای چنین فعالیتی ضروری است. زیرا با این کارباعث می شوید که هیچ صفحه ای از دید ربات های جستجوگر گوگل دور نماند.

انجام سئو تکنیکال درمجموعه سئو تهران

همانطور که در مقاله بالا بیان کردیم، رعایت قواعد سئو تکنیکال کمک زیادی به سئو اصولی سایت شما میکند. زمانی که شما نکات مرتبط با ان را رعایت میکنید.

باعث میشوید که سایت شما با بازدید بالایی رو به رو شود چون تمامی قوانین سئو تکنیکال را رعایت کرده اید. اما این را فراموش نکنید که انجام تمامی مواردی که به سئو تکنیکال سایت شما کمک میکند.

یک فعالیت کاملا تخصصی است. شما می توانید برای سفارش طراحی سایت خود منطبق بر قوانین سئو تکنیکال با مشاوران ما در مجموعه سئو تهران ارتباط برقرار کنید.

بیشتر بخوانید : طراحی سایت اقساطی

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

09218495036

instagram-seotehran  Telegram-seotehran  whatsapp-seotehran