Referring Domain چیست و چه اختلافی با Backlink دارد

Referring Domain به دامنه‌ ای بیان می‌ شود در مقاله سئو در بوشهر که بک لینک‌ ها از آن داده شده‌اند. برای درک خوب تر عنوان، Referring Domain را بصورت یک شماره تلفن و بک لینک‌ ها را اندازه دفعاتی که از جهت آن شماره تلفن تماس داشته‌ اید، در گمان بگیرید.

بطور نمونه اگر یک صفحه یک بک لینک از سایت تسنیم دارا باشد، پس یک Referring Domain دارد. اگر یک بک لینک از سایت تسنیم و یک بک لینک از سایت تابناک دارا باشد، بنابراین دو Referring Domain دارد. و اگر دو بک لینک از سایت تسنیم دارا باشد، در حقیقت باز هم تنها یک Referring Domain دارد.

Link Farm یا مزرعه لینک چیست و به چه علت به سئو‌ی سایت لطمه می‌ زند؟Link Farm یا مزرعه لینک، به یک وبسایت یا گروهی از وبسایت‌ ها بیان می‌ شود که تنها به مفهوم لینک سازی بوجود آمده . هر وبسایت، به سایت یا سایت‌هایی که خواستار باشند لینک می‌ دهد تا رتبه‌ های خوب تری در صفحات نتایج موتور‌ های سرچ بگیرند.

این یک روش سئو‌ی کلاه سیاه است که اشکالات در مقاله سئو در بوشهر بزرگی را میان شما و موتور‌ های سرچ بوجود می‌ آورد. همانگونه که گفته شد، یکی از ارزش های بهینه سازی موتور‌ های جستجو (Seo)، اندازه بک لینک‌ های یک وبسایت است. حرفه ای های سئو‌ی کلاه سیاه از مزرعه لینک، برای بللا بردن بک لینک‌ های وبسایت مد گمانشان به کار می برند.

مطالعه زیاد تر : مزرعه لینک چیست و چه اثری بر سئوی سایت شما دارد؟Reciprocal linking یا Link Exchange چیست و چه عملکردی دارد؟Reciprocal Linking (به مفهوم لینک‌ دهی متقابل) یا Link Exchange (به مفهوم تبادل لینک) وقتی رخ می دهد که دو اسم تجاری (دو وبسایت) با همدیگر توافق کنند.

که با داد و ستد لینک، اعتبار و رنک های سایت‌هایشان را بهتر بخشند.این توافق با شعار “تو به من لینک می‌ دهی و من به تو” در مقاله سئو در بوشهر شناخته می‌ شود.

Natural Link چیست و چه اختلافی با Unnatural Link دارد

Natural Link یا لینک طبیعی به لینکی بیان می‌ شود که وبمستران یا صاحبان وبسایت‌ ها به محتوای شما (شامل متن، تصویر، صوت، ویدئو، کالا و …) می‌ دهند؛ به دلیل آن که فکر می‌ کنند برای خوانندگانشان پر فایده است و به معیار سایت یا برگشان می‌ افزاید.

در برابر، Unnatural Link یا لینک غیر‌طبیعی به لینک‌ هایی در مقاله سئو در بوشهر بیان می‌ شود که خریداری می‌ شوند.Link Bait یا طعمه لینک چیست و چه عملکردی دارد؟آیا تا بحال دقت کرده‌اید که بعضی صفحات وبسایت شما بصورت طبیعی خوب تر از دیگر صفحات بک لینک می‌ گیرند؟

در جهان سئو به این صفحات Link Bait یا طعمه لینک بیان می‌ شود. Link Bait یا طعمه لینک، پردازش درست کردن محتوایی است که به مفهوم گرفتن بک لینک دیزاین شده است. بعضی اوقات محتوا چنان جالب، با ارزش و خارق العاده است که هر وبمستری به دشواری می‌ تواند به آن لینک ندهد.

این لینک‌وها می‌رتوانند به بهتر کردن رتبه بندی سایت در برگه های نتایج موتور‌وهای سرچ کننده یاری کنند. طعمه لینک می‌ تواند هر محتوایی باشد؛ ولی همواره یکی از نکات زیر در مقاله سئو در بوشهر است :

  • اینفوگرافیک
  • راهنما (منبع) جامع (مانند این مقاله)
  • محتوای ارتباطی (مانند ماشین حساب، مسابقه و …)
  • عکس، گیف یا ویدئو

Broken Link یا Dead Link چیست مدل های آن کدام است

Broken Link (به مفهوم لینک شکسته) یا Dead Link (به مفهوم لینک مرده) به لینک‌ هایی بیان می‌ شود که دیگر مخاطب را به محتوا‌یی که تصمیم بود به آن مراجع داده شوند، کمک نمی‌ کنند. بلکه در تغییر، یک پیام 404 که حکایت از در‌دسترس نبودن برگه دارد، نشان داده می‌ شود. دو مدل لینک شکسته یا مرده موجود است :

  1. لینک‌ های داخلی
  2. لینک‌ های خارجی

Crowler Robot Spider : روبات ‌چهای گوگل هستند که با دقت به عادات شما در آپدیت سایت، به وب‌سایت شما سر می‌ زنند. به این مفهوم که اگر سایت خود را روزانه آپدیت می‌ کنید این ربات‌ ها به طور روزانه به سایت شما سر می‌ زنند و متن های شما را مطالعه می کنند و یا اگر ماهیانه سایت شما آپدیت می‌ شود این ربات ها به طور ماهیانه به سایت شما سر می‌ زنند.

Site Wide Link : لینک هایی که در همه برگه های سایت تکرار می شود. برای نمونه مقاله سئو در بوشهر می‌ توان به هدر ها ، فوتر ها و سایت‌بار نام برده که اثر بخصوصی در سئوی یک وب سایت نخواهند داشت.

Page Rank : رنک و یا امتیازی که گوگل در سال قبل به سایت‌ ها و برگه سایت‌ ها نسبت می‌ داد،‌ که در حال کنون یک سال است که متوقف شده است.

Site Speed : سرعت سایت مورد خیلی پر اهمیتی در سئو به شمار می رود، بویژه در سال 2018 به این مورد تاکید زیاد تری شده است، در اساس می‌ توان بیان کرد وب‌سایتی که همواره از دید کاربر و گوگل در دسترس باشد رنک بیشتری بدست خواهد آورد.

سئو در سال 2019 چطور است

تجربه کاربری در سال 2018 خیلی پر اهمیت است و در 2019 پر اهمیت تر هم خواهد شد.در واقعیت گوگل بیان کرده بود که همچنین بر گفته مقاله سئو در بوشهر RankBrain سومین علل پر اهمیت رده‌بندی است. RankBrain ماشینی است که به گوگل یاری می‌ کند نتایج سرچ را گروه بندی کند.

RankBrain شیوه تعلل کاربر با نتایج جست‌وجو را وارسی می‌ کند و در نتیجه آن را رنک بندی می‌ کند.بطور نمونه شما در SERP مشاهده می کنید که لینک چهارم صورت جالبی دارد و سریع روی آن کلیک می‌ کنید و زمانی وارد لینک می‌ شوید با یک محتوای خوبی روبرو می‌ شوید.

بعضی اوقات RankBrain به یک صفحه جایگاهی زیاد تر از لیاقتش می‌ دهد و اگر نرخ تغییر آن زیاد تر از میانگین نرخ تغییر باشد، گوگل می فهمد بر گفته مقاله سئو در بوشهر که جایگاه این صفحه در سرچ ها باید اثبات شود.

با ما در سئو تهران همراه باشید.

شماره تماس و ارتباط در تلگرام و واتساپ

09367511706

“شما می توانید ما را در شبکه های اجتماعی Facebook ،Telegram و instagram دنبال کنید“

پشتیبانی سایت

اداره پیج اینستاگرام

ادمین اینستاگرام