معانی ابتدایی سئو

آشنایی مدل های شیوه های سئو، مطلبی است که در این مقاله سئو سایت در تهران کم هزینه به آن می‌وپردازیم. در مقاله‌ی معرفی سئو تلاش کردیم معانی ابتدایی سئو را تشریح دهیم،گونه که بیان شد، سئو (seo) به مفهوم استفاده بهین موتور جستجو است. به زبان خیلی راحت سئو، فعالیتی است که نتیجه‌ی آن سبب بهبود جایگاه سایت ما در نتیجه های موتور جستجو از جمله نتایج گوگل می‌ شود.

حال کافی است با یکی دیگر از مباحث یادگیری سئو سایت در مقاله سئو سایت در تهران کم هزینه همراه ما باشید تا مدل های شیوه ‌های سئو را شناخت پیدا کنید و شیوه مطمئن‌ تری را برای سئو سایت خود منتخب نمایید.

مدل های سئو سایت

1- سئو کلاه سفید (white hat) :

سئو کلاه سفید یا سئو اخلاقی یکی از مدل های شیوه سئو است که از قوانین مورد تأیید موتور های سرچ و سیاست‌ های درست به کار می برد. یک سئوکار با شیوه سئو کلاه سفید تلاش می‌ کند مدلی که صفحات وب‌سایت را برای کاربران و موتور های سرچ کاربردی و جالب نمایش دهد تا نظر زیاد تری را به جهت سایت جلب کند.

همواره فعالیتی که در این شیوه صورت داده می شود به بالا بردن کیفیت سایت می‌ پردازد و به جلب رضایت کاربر دقت می‌ شود. پر اهمیت ترین این فعالیت در مقاله سئو سایت در تهران کم هزینه عبارت‌اند از :

  • به کار بردن درست از متاتگ‌ ها در صفحات وب‌سایت
  • تجربه کاربری (ux) خوب سایت
  • Responsive بودن وب‌سایت (نشان دادن درست صفحات سایت در لپتاپ، تبلت، گوشی و…)
  • درست کردن محتوای با کیفیت و بهینه شده
  • به کار بردن بجا از ویدیو، عکس، نمودار، جداول و…
  • بالا بردن سرعت صفحات سایت
  • تعامل مناسب بین کاربر و پشتیبان سایت

2- سئو کلاه سیاه (black hat) :

سئو کلاه سیاه هم یکی از مدل شیوه های سئو و استفاده بهینه وب سایت است که در برابر روش های سئو کلاه سفید جای می‌ گیرد. در این شیوه همواره تلاش می‌ شود از مسیر های میانبر به کار برده شود که بر عکس قوانین تعریف شده از برابر موتور های سرچ کننده است.

در حقیقت در این شیوه یک سئوکار برای رسیدن به جایگاه خوب تر، موتور جستجو را فریب می‌ دهد. مقصود از این شیوه در مقاله سئو سایت در تهران کم هزینه بهتر کردن رتبه و جایگاه وب‌ سایت در زمان کم است و به رضایت کاربران دقتی نمی‌ شود.سئو کلاه سیاه سبب می‌ شود وب سایت‌ هایی که از دید محتوا برای کاربر عملکردی ندارند از دیگر وب‌سایت‌ های با کیفیت، جایگاهی خوب تر داشته باشند و حتی در خطوط نخست نتایج دیده شوند.

این شیوه سئو گرچه در دید نخست خیلی زود تر و اثر گذار تر جلوه می‌ کند ولی به ظور زیادی بواسطه موتور های جستجو بی عیب می‌ شود. موتور های جستجو به محض آشنایی سایت با سئو کلاه سیاه، سایت را پنالتی می کنند. در این وقت برگرداندن سایت به حالت قبل هم خیلی وقت بر و سخت و بعضی اوقات ناممکن خواهد بود.

3- سئو کلاه خاکستری (gray hat) :

این شیوه طبق نظر مقاله سئو سایت در تهران کم هزینه میان دو شیوه قبل است. در سئو کلاه خاکستری از روش های سئو کلاه سفید به کار برده می‌ شود. ولی برای بالا بردن سرعت نتیجه‌ گیری روش هایی به‌ کار گرفته می‌ شود که سبب به فریب موتور های سرچ کننده می‌ شود و احتمال دارد آن ها پس از آن در فهرست اعمال سئو کلاه سیاه جای بگیرند.

در حقیقت راه رفتن در لبه‌ی پرتگاه! در این شیوه اگر سئوکار تجربه لازم نداشته باشد احتمال دارد سایت را از راه رو به توسعه دور کند و نتیجه خوبی نگیرد.موردی که در مقاله سئو سایت در تهران کم هزینه باید توضیح داد این است که باید به آن دقت نمود این است که اگر در سئو مهارت بیشتری ندارید هیچ گاه از این شیوه به کار نبرید به دلیل آن که احتمال دارد با شناخت آن گوگل شما را جریمه کند.

پر اهمیت ترین روش ها در شیوه سئو کلاه خاکستری عبارتند از

  1. خرید دامنه‌ های منقضی شده و مربوط
  2. بوجودآوردن حساب‌ های جعلی در فضا های اجتماعی برای گرفتن بک لینک
  3. لینک سازی طور دستی

این روز ها موتورهای سرچ کننده الگوریتم‌ های خیلی قوی و دقیقی دارند که به یاری آن ها می‌ توانند یک صفحه از سایت را ارزیابی کنند و از دید طراحی، سرعت و حتی کیفیت متن های وب‌سایت‌ ها را مورد وارسی جای دهند.همینطور الگوریتم‌ هایی موجود هستند که توانا هستند رفتار کاربران را ارزیابی کنند.

برای نمونه گوگل که اکنون خوبترین موتور جستجو معروف شده بر اصول رفتار کاربران و معیار های مد نظر خود جایگاه وب‌سایت‌ ها را در نتایج عوض میکند.برای نمونه کاربری با جستجوی یک جمله مثل “خوب ترین زبان برنامه نویسی” بر روی اسم یک وب‌سایت کلیک می‌ کند، وقتی را در آن سایت می‌ گذراند، از دیگر صفحات آن سایت دیدن می‌ کند، نظر می‌ گذارد و… .

این رفتار ها از دید گوگل به مفهوم علاقه‌مند شدن کاربر به آن وب‌سایت است. با تکرار این کار در رفتار دیگر کاربران، گوگل کیفیت آن سایت را در عنوان “خوب ترین زبان برنامه نویسی” مطلوب تحلیل می‌ کند. بنابراین جایگاه آن سایت را در نتایج جستجوی این جملات بهبود می‌ بخشد.

در این مقاله سئو سایت در تهران کم هزینه تلاش کردیم قسمت دیگری از معانی سئو را با عنوان مدل شیوه های سئو سایت، با شما به اشتراک بگذاریم. در مقاله‌ های پس از این همراه ما باشید.

با ما در سئو تهران همراه باشید.

شماره تماس و ارتباط در تلگرام و واتساپ

09367511706

“شما می توانید ما را در شبکه های اجتماعی Facebook ،Telegram و instagram دنبال کنید“

پشتیبانی سایت

اداره پیج اینستاگرام

ادمین اینستاگرام