اپلیکیشن چه چیزی است

اول باید در این مقاله ساخت اپلیکیشن درباره اپلیکیشن بیان کنیم که همه نرم‌افزار هایی که هروزه از آن ‌ها به کار می بریم بصورتی اپلیکیشن به شمار می روند و فقط نرم ‌افزار هایی مثل نرم افزار سیستم عامل و یا زبان‌ های برنامه نویسی در دسته اپلیکیشن‌ها به شمار نمی روند.

همانگونه که اطلاع دارید گوشی ها و تبلت های smart ( هوشمند) همچنین مثل رایانه ها نرم افزار ها و برنامه های متفاوتی دارند. که  در بازار آن ها را اکثرا با لغت اپلیکیشن یا به اختصار App شناسایی می کنند .که در حقیقت به مفهوم همان اپلیکیشن گوشی یا نرم افزار گوشی می باشد.

بطور نمونه برای انجام عمل بخصوصی بر روی یک سیستم  بطور مثال تغییر دادن یک تصویر باید از نرم افزار یا اپلیکیشن فتوشاپ به کار ببریدیا برای جستجو صفحات وب احتیاج به کار بردن از اپلیکیشن هایی مثل کروم یا فایرفاکس هستید. یا در وقت گوش دادن به موسیقی می توانید اپلیکیشن kmplayer را استفاده نمائید.

ولی این مورد را همچنین در این مقاله ساخت اپلیکیشن ذکر کنیم که  با دقت به احتیاج کاربران اپلیکیشن های متفاوت برای سیستم عامل های مختلف ارائه شده است. هر اندازه توسعه دهندگان نرم افزار تلاش دارند یک اپلیکیشن را بصورتی دیزاین کنند که برای مدل های سیستم عامل ها و دستگاه های متفاوت دیجیتال کاربردی باشد.

مثل اپلیکیشن کروم که بصورت مرورگر اینترنت برای دستگاه های pc و تبلت و موبایل دارای به کار بردن و دارای اجر است.اکنون اپلیکیشن ها تنوع خیلی بیشتری دارند و فقط محدود به گوشی ­ها و تبلت­ ها نمی شوند. برای نمونه اپلیکیشن هایی برای لوازم منزل مثل یخچال و لباس­شوئی و ظرف­شوئی و … بطور بخصوص خود دیزاین شده است.

یا اپلیکیشن هایی برای رعایت رفت آمد های خانه و دفتر کار، یا مرتب کردن خودکار نور و دمای فضا دیزاین شده اند.نمونه جالب دیگر در مقاله ساخت اپلیکیشن ، دیزاین اپلیکیسشنی بواسطه شرکت اپل است ، زیر نظر عنوان iBaby که در بالای زیر نظر نوزاد نصب شده و حرکات کودک را زیر نظر نظر م ی­گیرد؛ با بیدار شدن او به مادر آگاهی می  ­دهد و در نتیجه تشخیص و مرتب کردن آن ،می تواند آهنگ پخش ­کند و یا امکان حرف زدن والدین با فرزند را بوجود ­آورد.

اختلاف اپلیکیشن با وب سایت چیست

بعضی از اشخاص وب سایت ها را به دلیل گستردگی حجم محتوایی که توانایی دارد درآن ها گذاشت اکثرا علاقه دارند ولی ممکن است ذکر بخشی از اختلاف های میان اپلیکیشن و وب سایت بیرون از لطف نباشد.می دانیم در مقاله ساخت اپلیکیشن که وب سایت همواره به برنامه کاربردی بیان می شود که در اینترنت بارگزاری می شود.

و فعالیت آن انتشار یک تبلیغ یا تشریحی در مورد فعالیت خاص است ولی اپلیکیشن گوشی برنامه ای کاربردی است که بروی موبایل های هوشمند نصب می شود در حقیقت یک ماهیت فیزیکی بر روی دستگاه بوجود می آورد و پر اهمیت تر اینکه می توان کارایی آن را بطور آقلاین و بدون احتیاج به اینترنت دیدن کرد.

باید اطلاع داشته باشیم که در نظر مقاله ساخت اپلیکیشن که رسالت و کارایی این دو باهم اختلاف دارد که اگر غیر از این باشد دیزاین اپلیکیشن دیگر کاری بی فایده است.وب سایت ها در حقیقت ویترین و نمایشی از کار و تخصصی هستند که ما صورت می دهیم.

ولی در دیزاین اپلیکیشن بطور نمونه برای شرکت های تجاری تلاش شده که مخاطب را جلب کرده تا آگاهی های  تکمیلی حضوری به او داده شود.اختلاف دیگر ایت است در مقاله ساخت اپلیکیشن که در سایت ها کاربران می توانند همه چیز هایی را که در محیط مجازی ارائه شده است دیدن کرده.

و از آن به کار  نمایند ولی در مورد اپلیکیشن باید یک فایل بر روی سیستم بالا آورد تا بتوانیم آن را تماشا کنیم. تشریحات اساسی تر آنکه برای دیدن سایت ها ما حتما احتیاج به اینترنت داریم  اما در مورد اپلیکیشن می توان یک فایل آگاهی را به طور آفلاین به سیستم داد.

و ابن به این مفهوم است که  کاربر همچنین می تواند بطور آفلاین به بعضی مطالب دسترسی داشته باشد.وجه اختلاف دیگر اندازه دستگاهی است که می خواهیم  یک اپلیکیشن یا سایت را با آن آشکار کنیم. سایت همواره برای باز شدن بروی دستگاه PC با کمتر از ۱۵ اینچ اندازه دیزاین می شود است .

این در صورتی است که  در دیزاین یک اپلیکیشن اجرا شدن بروی همه مدل اندازع از ۳ اینچ تا ۱۰ اینچ را مد نظر جای می دهند. این اختلاف ها از نظر مقاله ساخت اپلیکیشن در دیزاین سبب اختلاف در دیزاین و جای دادن المان ها شده است.

فواید اپلیکیشن ها از دید دیجیتال مارکتینگ

  • با اپلیکیشن برندسازی انجام دهید.

حضور همیشگی اپلیکیشن کسب و کار شما بر روی گوشی مشتریان سبب ماندگاری برند شما در فکر مخاطب و اثر گذاری و ساخت برند می شود. اپلیکیشن ابزار پر اهمیت و اثرگذاری در دیجیتال مارکتینگ است. تبلیغات گوشی که هر روز تکرار می شود سبب می شود فرد به حضور برند شما عادت کند و برای خریداری دیگر کالا ها هم مقاومت کمتری نشان دهد.

  • با مشتریان ارتباط مستقیم در جریان داشته باشید.

تداوم مرتبط بودم مستقیم با مشتریان سبب بالا بردن وفاداری مشتری می گردد. با اپلیکیشن می توانید یک کانال مرتبطی مستقیم با مشتریان بوجود آورید و نظرات و انتقادات و پیشنهادات آن ها را به سادگی بگیرید. همینطور آگاهی رسانی در مورد مواردیکه در مقاله ساخت اپلیکیشن ذکر شده  اخبار، رویداد های پر اهمیت، تخفیف ها ، کمپین ها به راحتی از راه نوتیفیکیشن انجام می شود.

  • با اپلیکیشن شانس تماشا شدن خود را بالا ببرید.

تا به حال توجه کرده اید که روزانه چند دفعه قفل گوشی خود را باز می کنید و پیام ها و نوتیفیکیشن های خود را ارزیابی می کنید. چندین دفعه دیده شدن در روز با صرف پایین ترین قیمت رویای هر دیجیتال مارکتری است. با درست کردن اپلیکیشن کسب و کارتان شانس نمایش دادن همیشگی بواسطه مشتری را به دست آورید.

هر اندازه بیشتر کاربران  از اپلیکیشن های فضا های اجتماعی به کار می برند و احتمال دارد بیشتر برنامه هایی که روی گوشی خود درست کرده اید را به بطور اساسی از یاد ببرید ولی این حضور همیشگی روی صفحه گوشی و دیده شدن همیشه بواسطه کاربر سبب شکل گیری یک تصویری ذهنی از برند شما می شود و مشتریان مدل اپلیکیشن را به یاد خود می سپارند.

با ما در سئو تهران همراه باشید.

شماره تماس و ارتباط در تلگرام و واتساپ

09367511706

“شما می توانید ما را در شبکه های اجتماعی Facebook ،Telegram و instagram دنبال کنید“

پشتیبانی سایت

اداره پیج اینستاگرام

ادمین اینستاگرام