امتیازدهی به : post

درباره ساخت پورتال 

مجموعه دیجیتال مارکتینگ سئو تهران ، ارائه دهنده خدمات تخصصی در زمینه ساخت پورتال ، در کوتاه ترین زمان ممکن و با کم ترین هزینه ، به صورت فوری و اقساطی ، با سئو تهران همراه باشید …

ساخت پورتال دسته از وب سایت ها که برخی دارای وب سایت‌ های سازمانی می‌ باشد اشاره دارد، پورتال ها دیگر تنها هدف اطلاع رسانی یا بارگزاری خبر را ندارند، بلکه در آن ها مدل اطلاعات، سرویس های خدماتی اینترنتی، سامانه های ارتباطی و اطلاع رسانی، اداره کاربران و هر آنچه که یک سازمان احتیاج دارد تا خدمات فیزیکی خود را اینترنتی کند برقرار است.

همینطور برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان ، با کارشناسان سئو تهران با استفاده از راه های ارتباطی که پایین همین مقاله قرار دارد می توانید در ارتباط باشید…

معادل فارسی لغت Portal (پُرتال) درگاه بیان می‌ شود همانگونه که در بیشتر وب سایت ها مشاهده می کنیم برای معرفی فعالیت آنلاین خود از لغا درگاه استفاده می‌کنند، که از لغت های معرفی شده در فرهنگ کلمات می باشد. درگاه‌ ها به صورتی وب سایت هایی با کارایی و فضا سازی های سازمانی‌تر هستند.

فرق پورتال با وب سایت چیست؟

فکری که ما از وب سایت ها داریم با مشاهده کردن پورتال ها عوض می شود، اگر چه پرتال‌ ها در حقیقت وب سایت هستند، اما این عنوان پر اهمیت هست که یک پورتال خدماتی بیشتز از تصور ما از یک وب سایت عرضه می‌ دهد، به صورت نمونه وب سایت های بانک‌ ها، بیمه‌ ها، شهرداری ها، شرکت های خصوصی و یا سازمان‌ های دولتی شبیه به آن یک وب سایت خبری راحتی نیستند.

امکانات و احتیاج های خاص سبب می‌ شود به نظر یک مجموعه بزرگ اینترنتی به آن ها نگاه کنیم. با این تعاریف برای داشتن یک وب سایت که احتیاج های یک سازمان را بخواهد برآورده کند نباید به جستجو یک شرکت طراحی وب سایت باشیم، بلکه باید به جستجو جایی باشیم که عملکرد های سازمانی یا به عبارتی عرضه کننده ساخت پورتال های سازمانی باشد باشیم.

همه پردازش ها، خدمات، اداره اطلاعات یک سازمان زمانی که بر بستر اینترنتی قرار می‌گیرد باید در قالب یک ساخت پورتال سازمانی مدیریت شود.

احتیاج امروزه سازمان ها در همه دنیا تسریع و بهبود کیفیت انجام فعالیت های خود هستند و چه بهتر این رخداد در یک پورتال سازمانی اینترنتی اتفاق بیوفتد.

معرفی انواع پورتال ها

تویعه روز افزون فناوری سبب شد تا بیشتر اتفاق های دنیای حقیقی بر روی فضای مجازی برقرار شود. ما مشاهده می کنیم که معنای دولت الکترونیک روز به روز بیشتردر حال توسعه می باشد.

در همین روز ها ما بیشتر فعالیت بانکی خود را از راه پورتال بانک ها انجام می‌دهیم. این گستردگی در عناوین متفاوتی اتفاق افتاده و بر همین اساس ما مدل متفاوتی از پرتال ها را داریم.

پورتال سازمانی بانک:

بانک ها هروزه بیشتر از پیش به سوس الکترونیکی شدند گام بر می دارند. در جهت نخست گام شامل بودن پورتال سازمانی قدرتمند می باشد که بتوانند جلوه فعالیت الکترونیکی خودشان را خوب تر از خدمات فیزیکی برای کاربران خود ارائه کنند.با ما در مقاله ی ساخت پورتال همراهی کنید.

پورتال سازمانی بیمه:

شرکت های بیمه با پرتال های داخل سازمانی و عمومی فعالیتی مانند استعلام بیمه، سامانه پرداخت حق بیمه، دیدن و استعلام سوابق بیمه، فهرست بیمه، پرداخت آنلاین بیمه و دیگر خدمات اینترنتی بیمه را عرضه می دهند.همراه ما در محتوای ساخت پورتال باشید.

پورتال سازمان های دولتی:

آغاز پرتال سامان وقتی بود که حکومت‌ ها و دولت‌ های متفاوت در پی ساخت پرتال های خدماتی اینترنتی برای شهروندان بودند تا بتوانند رفت آمد های شهری را کم کند و معنا دولت الکترونیک از اینجا شروع شد.

پورتال سازمانی شرکتی:

پورتال سازمانی برای یک شرکت می تواند عملکرد های تجاری جدید تری را در اختیار آن قرار دهد. راه حل‌ های پورتالی می شود با اداره کردن گردش کار، همکاری میان گروه های کاری و سیاست گذاری بر روی محتوای قابل منتشر کردن ابزاری قوی برای یک سازمان و شرکت به حساب آید.

پورتال‌ های شرکتی کارایی متفاوت نسبت به بزرگی شرکت خواهد داشت. این پورتال‌ ها توانایی دارند خیلی راحت و ابتدایی مثل یک وب سایت باشند و یا خیلی پیچیده و عملکردی برای سازمان‌ ها و شرکت‌های چند ملیتی با عملکرد های متفاوت باشند.

پورتال سازمانی شهرداری ها:

با توجه به ساخت پورتال ، شهر ها الکترونیکی عملکرد ها و پردازش های اداری خود را بر بستر اینترنت بوجود می آورند و یکی از اصولی ترین سازمان برای این مهم، شهرداری ها هستند.

پورتال ها می توانند خدمات های الکترونیکی شهرداری ها را تغییر دهند. بطور نمونه یک شهرداری می تواند عمده خدمات خود با ارباب رجوع را بر بستر اینترنت بوجود آورد تا با کم کردن رفت و آمد های شهری هم به عملکرد یک شهرداری موفق عمل کند هم بهره وری زمانی خوب تر را برای خود به ارمغان آورد.

پورتال دانشگاه ها:

احتیاج اصلی دانشگاه های اکنون داشتن یک وب سایت قدرتمند در کنار یک پورتال سازمانی برای همه کارکنان و دانشجویان خود هست، این رخداد تجربه دانشجویان و کارکنان را در فعالیت در آن دانشگاه را لذت بخش می کند، هرچند روند خدمات های اداری بیشتر ، خسته کننده تر و پر از اتلاف زمانی باشد کاربرد منفی ای برای همه مجموعه خواهد.

ولی اگر یک دانشگاه محیط الکترونیکی خود را به یک پورتال قدرتمند اتصال دهد و عمده خدمات های خود را تا مراحل پایانی بر روی ساخت پورتال بوجود آورد یک رضایت جمعی را رخ خواهد داد.

پورتال مراکز خدماتی و اداری:

اکنون هرجا که خدمتی عرضه می‌ دهد تلاش دارد تا این فعالیت را اینترنتی کند، فروشگاه های اینترنتی، موسسات خاص، گروه ها، اداره‌ها و سازمان هایی که خدمات متفاوتی را عرضه می دهند همگی مقصودشان این است که بتوانند مناسب ترین فعالیت الکترونیکی را عرضه دهند و در حقیقت رقابت اکنون این سازمان ها داشتن مناسب ترین وب سایت یا به عبارتی داشتن مناسب ترین پورتال سازمانی می باشد.

دیگر انواع پورتال ها

ساخت پورتال سازمانی دولتی، پورتال سازمانی مراکز فرهنگی، پورتال سازمانی عمومی، پورتال مناقصه، وب پورتال های کارگزاری و بنگاه های اقتصادی و هر مکانی که هدف خدمت رسانی بر بستر قدرتمند اینترنت را شامل می باشد. رقابت اصلی در مدل عرضه خدمات و کیفیت آن می باشد.

طراحی پورتال سازمانی

دارا بودن یک ساخت پورتال سازمانی ممکن است به آسانی داشتن یک وب سایت نباشد، بیشتر سیستم های اداره محتوا ها برای کاربرد های خیلی کوچک و در نهایت داشتن یک فروشگاه آنلاین می باشد، مسلما یک سازمان برای دارا بودن یک پورتال سازمانی در اندازه سازمان خود نمی تواند به دارا بودن یک وب سایت که به یک شرکت طراحی وب سایت سفارش داده کفایت کند.

پورتال های سازمانی در قیاس بزرگتر، تخصصی تر و عملکرد تر قرار دارند و این بر جزئیات اجرایی و عملکردی آن اثر زیادی دارد برای همین برای دارا بودن یک پورتال سازمانی باید به دنبال شرکت هایی رفت که هدف آن ها عرضه عملکرد های پردازش های سازمانی بر بستر اینترنت می باشد.ساخت پورتال چند خصوصیت اصلی دارد:

  1. تجمع اطلاعات
  2. هدف دار بودن اطلاعات
  3. دردسترس بودن اطلاعات
  4. دریچه ورود خارق العاده

یک پورتال مثل یک رایانه شخصی، دیتاها، اطلاعات و خدمات مختلفی را در یک صفحه وب واحد و به طوری سازگار و کاربر پسند در دسترس می گذارد.

این درگاه یک نقطه آغاز یا صفحه اصلی معینی دارد که در اول مخاطبان در زمان اتصال به وب، آن را دیدن می کنند.

با این اختلاف که بر عکس یک رایانه، ساخت پورتال این کارایی را دارد که از به صورت مجموعه گسترده ای از دستگاه ها مانند گوشی و تبلت که کارایی اتصال به وب در آن ها موجود است، مورد کاربرد قرار گیرد.

فرق پورتال و وبسایت

با وجود آن که شباهت ظاهری زیادی بین یک وبسایت و یک پورتال وجود دارد، ولی این دو اختلاف های زیادی هم دارند. این شباهت به نوعی است که در نگاه اول فرق محسوسی بین آن دو مشاهده نمی شود.

ولی این پرسش مطرح است که به صورت معین تفاوت آن دو در چیست؟

ساخت پورتال اصولا دارای مطالبی هستند که بعد اطلاعات عمومی دارند. این داده ها از منابع مختلف بر روی یک پورتال جمع آوری می شوند که همواره شامل پراکندگی زیادی هستند. به همین دلیل، در خیلی از آن ها، ابزاری مانند Directory وجود دارد تا این اطلاعات را بخش بندی کند.

ولی داده هایی که در یک وبسایت قرار دارند، همواره از منابع کمتری تامین شده و پراکندگی بیشتری ندارند. آن ها حول یک محور و عنوان معین دور می زنند و اصطلاحا حرفه ای تر می باشند.اصولا می توان خصوصیت های زیر یک پورتال را از یک وبسایت متفاوت می کند:

  • درگاه ورود خارق العاده ای که از راه آن به مجموعه ای از منابع مربوط با پورتال دسترسی خواهید داشت.
  • نمایشی هدفمند از اطلاعات با استفاده از تجربیات مخاطب
  • دسترسی بخش بندی شده به طور زیادی از داده ها و اطلاعات طبقه بندی شده
  • مکان برقراری ارتباط و همکاری بین همه مخاطبان و استفاده کنندگان در پورتال
  • کارایی پیوستن به نرم افزار ها و سیستم های نرم افزاری که گردش کاری معین و تعریف شده ای دارند.

نسل توسعه پورتال ها

اگر کمی به قبل برگردیم، می بینیم که وقتی تحول سیستم های نرم افزاری به نوعی رخ داد که دیگر لازم نبود برای فعالیت با یک برنامه، دیگر برنامه ها را بست.

به این معنی که بدون آنکه با مشکلی مواجه شویم توانا بودیم همزمان از چند برنامه کاربردی به کار ببریم . وضعیتی که تا پیش از آن وجود نداشت. تاریخچه پورتال ها از همان وقت شروع شد.

ظهور نسل اول

نخستین ساخت پورتال، که به صورت نسل اول شناخته می شوند، براساس بر فراهم نمودن محتویات ایستا و مستندات اطلاعاتی درست بودند.

برای نمونه می توان سرآمد این نسل را سایت های YAHOO یا EXCITE اطلاع داشت.آن ها اهداف شبیهی را جستجو می کردند.

و صفحه واسط معین و خارق العاده ای را برای دستیابی به اطلاعات، در اختیار مخاطب قرار دادند. این اطلاعات همواره دارای اخبار شرکت، وضعیت و فرم های استخدام، اطلاعاتی مرتبط به کارکنان و چگونگی ارتباط با آن ها، مستندات درست و سیاست های اعلام شده شرکت و همینطور لینک های ارتباطی پر فایده می باشد.

نسل دوم پورتال ها

در این نسل بر اطلاعات معین تر و نرم افزارها تمرکز شده است. در اصل در حوزه فراهم آوردن اطلاعات خیلی شبیه به نسل اول بودند، با این حال فرق مهمی وجود داشت.

این نسل کارایی همکاری مخاطبان را در محیطی به هم پیوسته بوجود می آورد و همین امکان، نقطه فرق آن ها با نسل پیشین به شمار می آید.

نسل دوم ساخت پورتال کارایی همکاری متقابل را برای گروه های کاری که در ادارات مجازی فعالیت دارند و به مفهوم انجام وظایفشان بوجود می آورند. آن ها سرویس های مختلفی داشتند که از جمله می توان به سرویس های اداره محتوا و امکان گفتگو اشاره کرد.

آن ها کارایی تعریف گروه های عملکردی همچنین داشتند. در حقیقت می توان بیان کردن این پورتال ها زیرساخت همکاری داخلی را در یک سازمان را بوجود می آورند.

نسل سوم پورتال ها

دراین نسل، ساخت پورتال به مفهوم بوجود آوردن محیطی مناسب برای تجارت الکترونیک طراحی شدند. آن ها به صورت واسطی برای برقراری ارتباطی خوب تر بین کارمندان، تهیه کنندگان، تولید کنندگان و مشتریان انجام دهند. ویژگی شگفت انگیز آن ها کارایی ارتباط نرم افزار های مستقر در سرور های متفاوت است.

به گونه دیگر، این ساخت پورتال نقطه به هم اتصال کردن محتویات و برنامه های عملکردی مستقر در سرور های متفاوت به طور همزمان و با به کار بردن از همکاری سرویس های فعالیتی آنان هستند.

به خصوص این که امکان دسترسی به محتویات و امکانات سیستم های متفاوت را از راه ابزار ها و تجهیزات مختلف و متناسب با احتیاج مخاطبان فراهم می کنند.

حتی این ها به طوری خودکار و بر اساس نقش مخاطبان، هدفمند شده و خصوصیت های منحصر به فردی را به آن ها عرضه می دهند. به گفته دیگر، روش نمایش، محتوا و امکانات در دسترس، مناسب بودن با تعریف نقش برای مخاطبان متغیر می باشد.

خصوصیت موثری در ارتقا آینده این نسل از پورتال ها، کارایی ایجاد اصول های کاری باز و بیان نشده برای سرویس های عمومی خواهد بود.

بیشتر بخوانید : طراحی سایت اقساطی

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

09218495036

instagram-seotehran  Telegram-seotehran  whatsapp-seotehran