امتیازدهی به : post

سرور اختصاصی چیست؟

سرور اختصاصی چیست؟ این سوال ممکن است برای هرکسی پیش بیاید. پاسخ به شما باید بگوییم که همانطور که از نام این عبارت بر می آید، سرور اختصاصی به معنای اختصاصی و ویژه بودن یک فضای میزبانی برای یک وب سایت است.

شما بر اساس نیاز به وب سایت خود به انتخاب سرور در میزنید در واقع هر چه میزان صفحات و و مواردی که باید در سایت شما وجود داشته باشند بیشتر باشد شما به یک فضای اختصاصی تر نیاز دارید.

سرور ها از لحاظ عملکرد و قدرت با یکدیگر تفاوت دارند و این بسته به نیاز شما می تواند متفاوت باشد بنابراین توصیه ما به شما این است که پس از طراحی سایت و انتخاب وب سایت مورد نظر به این موضوع دقت کنید که سروری که باید برای آن انتخاب کنید چه ویژگی هایی داشته باشد.

مطمئناً قدرت سرور اختصاصی از هر چیزی مهمتر است. هرچه از سردار قدرت منطقه ای برای وب سایت خود استفاده کنید امکان موفقیت شما در عرصه فضای مجازی بیشتر خواهد شد. در یک سرور اختصاصی منابع به صورت کامل در اختیار شما قرار می گیرد هر آن چیزی که شما تمایل دارید من روی سرور قرار می گیرد بدون اینکه با کاربران دیگر اشتراکی داشته باشید. سرور مجازی و سرور اختصاصی در ایران در بسیاری از موارد با یکدیگر اشتراک دارند یکی از این موارد است سیستم مدیریت است این سیستم به صورت کاملا اختصاصی در اختیار شما قرار می گیرد و می توانید از دور به مدیریت آن بپردازید.

کاربردهای سرور اختصاصی چیست؟

سرور اختصاصی چیست پس از اینکه این سوال را پاسخ دادید باید به بررسی این مسئله بپردازید که کاربردهای این سرور چیست و چگونه می توانید برای وب سایت های مختلف آن را به کار ببرید. سرورهای اختصاصی معمولاً مورد علاقه بسیاری از کسب و کارها و بیزینس های بزرگ هستند در واقع ویژگی ها و کاربرد های فراوان آنها باعث شده است که توسط افراد مختلف به عنوان محبوب‌ترین سرورها انتخاب شوند.

  • میزبان مناسبی برای وب سرورها یا اصطلاحاً میزبانی سایت ها
  • جهت گیم سرور ها و ارائه خدمات فایر وال سخت افزاری
  • کاربرد به عنوان میزبان نرم افزار حسابداری
  • مدیریت پرتال های داخلی و CRM
  • یک فضای مناسب برای سایت هایی با ترافیک بالا و نیازمند سرعت بارگذاری بالا
  • تهیه یک سرور جهت اشتراک گذاری ویدیو ها در اینترنت
  • سرور اختصاصی برای سایت هایی که دولتی یا نیمه دولتی هستند، زیرا سرور اختصاصی یک میزبان مناسب برای اطلاعات مهم و داده های حجیم است.
  • کاربرد مناسب برای پردازش‌های سنگین که نیازمند CPU قدرتمند هستند
  • فضای مناسبی برای فعالیت فروشگاه های بزرگ اینترنتی جهت خرید و فروش های راحت می باشد

سرورهای اختصاصی فضای مناسبی را برای وب سایت هایی فراهم می کنند که نیازمند فضای مناسب جهت رزرو بلیط خرید و فروش های اینترنتی می باشد برای مثال تمامیه فروشگاه هایی که در زمینه فروش بلیط های هواپیمایی به فعالیت می پردازند می توانند با قدرت بالایی که تورهای اختصاصی دارند به راحتی اقدام به خرید و فروش بلیط توسط کاربران کنند.

راه اندازی بستن رایانش ابری با داشتن یک سرور اختصاصی

 مزایای سرور اختصاصی چیست

اگر می خواهید بدانید که مزایای سرور اختصاصی چیست باید به شما بگوییم که این سرور یکی از قدرتمندترین سرور هایی است که در حال حاضر در دنیا وجود دارد و در تفاوت آن با سرور مجازی می توانیم به موارد مختلفی اشاره کنیم. از ویژگی های بارز و برجسته این سرور می‌توانیم به قدرت و عملکرد فوق العاده عالی در پشتیبانی منابع مختلف اشاره کرد.

سرور اختصاصی یکی از بهترین پشتیبان ها برای فضای میزبانی هستند.

شاید برای شما جالب باشد که بدانید کمبود منابع برای سرور اختصاصی معنای چندانی ندارد در موقع به دلیل گستردگی فضای پشتیبانی توسط سرور اختصاصی می‌توانیم بگوییم که یکی از بهترین و مناسب ترین منابع جهت پشتیبانی از داده های مختلف است.

در صورتی که عملکرد فوق العاده بالا برای شما در اولویت قرار دارد سرور اختصاصی می تواند گزینه بسیار مناسبی برای شما باشد.

شما می توانید چندین ماشین مجازی بر روی سرور اختصاصی خود ایجاد کنید.

بسیاری از کاربران تمایل دارند که در یک فضای کاملا اختصاصی و ویژه که امنیت فوق العاده بالایی دارد به میزبانی وب سایت خود بپردازند. با در نظر گرفتن تمام این ویژگی ها می توانیم بگوییم که انتخاب سرور اختصاصی می تواند بهترین گزینه برای این افراد باشد.

به طور کلی داشتن یک سرور اختصاصی می تواند مزیت های بی شماری را برای شما به همراه بیاورد به همین دلیل به شما توصیه می کنیم که به جای انتخاب سرور های اشتراکی سرور اختصاصی را انتخاب کنید و با استفاده از عملکرد متفاوت آن به بهترین شکل ممکن برای استفاده از داده های مختلف آن را به کار ببرید.

سرور اختصاصی یا سرور مجازی؟

اینترنت نیست سوال برای شما پیش بیاید که سرور اختصاصی را برای خود انتخاب کنیم یا سرور مجازی در پاسخ به سوال شما باید بگوییم که ابتدا به بررسی ویژگی های سرور اختصاصی بپردازید و متوجه شوید که سرور اختصاصی چیست زمانی که با کاربرد ها و مزیت های مختلف آن آشنا شدید متوجه خواهید شد که کدام یک از آنها می تواند برای کار شما مناسب باشد.

همانطور که گفتیم سرور اختصاصی سرعت عملکرد بسیار بالایی دارد از طرفی بسیار قدرتمند است و می‌تواند پشتیبان مناسبی برای وب سایت های باشد که به منابع بسیار زیاد احتیاج دارند. در واقع اگر شما به یک سرور احتیاج دارید که از منابع مختلف پشتیبانی کند می توانیم بگوییم که سرور اختصاصی می تواند بهترین گزینه برای شما باشد. اما اگر شما در کسب و کاری به فعالیت می پردازد که دارای منابع محدودی هستید و نیازمند یک سرور اختصاصی با هزینه بالا نیستید بهترین گزینه می تواند برای شما سرور مجازی و سایر سرورهای کوچکتر باشد.

گاهی اوقات شما در حال رشد و هزینه‌هایی که برای سرور انجام میدهید برای شما اهمیت بسیار بالایی دارد به همین دلیل به شما توصیه می‌کنیم که در چنین مواقعی دست به انتخاب سرور اختصاصی نزنید زیرا هزینه بالاتری برای شما دارد.

بیشتر بخوانید : طراحی سایت اقساطی

با سئو تهران همراه باشید ….

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

02144030236

(دفتر)

09012805106

09218495036

instagram-seotehran  Telegram-seotehran  whatsapp-seotehran