امتیازدهی به : post

شرح سمینار آنلاین

سمینار آنلاین یک گردهمایی یا جلسه اینترنتی است که به شما این امکان را می دهد از فاصله دور و مکان های مختلف با یکدیگر در یک جلسه حاضر شوید. در این مطلب به بررسی موارد مرتبط با سمینار آنلاین و ارائه هرچه بهتر آن می پردازیم‌. پس ما را همراهی کنید.

در مدت اخیر با همه گیری ویروس کرونا و غیرحضوری شدن بسیاری از فعالیت‌های آموزشی افراد زیادی برای برگزاری جلسات کاری یا آموزشی خود از سمینار آنلاین استفاده می کردند. بنابراین می توانیم بگوییم که این یک مفهوم جدید نیست و در این مدت افراد زیادی به آن آشنایی پیدا کرده اند .

زیرا شرایط ایجاد شده افراد را ملزم کرد که با بسیاری از مفاهیم جدید آشنا شوند. افزایش مهارت استفاده از برنامه هایی که سمینار های آنلاین را برگزار می‌کند به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید هر چه بهتر که خود را اجرا کنید.

توجه داشته باشید که در سمینار آنلاین امکان به اشتراک گذاشتن صدا، ویدیو و تصویر وجود دارد. بنابراین می توانید به راحتی جلسه خود را اجرا کنید و از قابلیت ها و امکانات مختلف آن لذت ببرید.

گسترش امکانات وبینار

همانطور که به این موضوع اشاره کردیم که همه گیری کرونا باعث شد بسیاری از شرکت ها یا موسسه های آموزشی برای پیشبرد فرایند کاری خود به وبینار و سمینار آنلاین رو بیاورند بنابراین برای اینکه افراد به توان و از آموزش مناسب بهره مند شود یا اطلاعاتی که در یک جلسه ارائه می شود در اختیار تمامی افراد قرار بگیرد؛

پلتفرم وبینار تمام سعی خود را کرد که به گسترش امکانات و قابلیت های این برنامه بپردازد. بنابراین فرصت برای تمامی کاربران فراهم شد تا بتوانند به راحتی به اشتراک گذاری نظرات یا تصاویر و سایر رسانه‌ها بپردازند .

البته برای به اشتراک گذاشتن برخی از آنها محدودیت وجود دارد برای مثال ممکن است ترجمه ویدیوی قصد به اشتراک گذاشتن آن را دارید یا د باشد بنابراین باید به تمامی این موارد توجه کنید و متناسب با ویژگی ها و امکانات وبینار به ارائه آنچه که نیاز دارید بپردازید.

سمینار آنلاین چیست؟

همانطور که در قسمت قلبم اشاره کردیم باید بگوییم که سمینار آنلاین یک گردهمایی با اهداف مشخص است که معمولاً دارای یک سخنران اصلی و چندین کاربر فرعی می باشد در واقع نوع حضور در این پلتفرم شباهت بسیار زیادی به جلسه های حضوری دارد .

بنابراین تنها تفاوت آن غیرحضوری بودن جلسه و استفاده تمامی کاربران در مکان های مختلف از آن است. تمامی افراد می توانند از این برنامه کاربردی برای اهداف آموزشی و برگزاری جلسات کاری خود استفاده کنند.

 اما برای اجرای هر چه بهتر و کیفیت بالاتر باید میزان دانش و اطلاعات خودرو راجع به امکانات و قابلیت‌های این برنامه افزایش دهید تا در حین برگزاری جلسات با مشکل مواجه نشوید.

برای مثال اگر دانشجو هستید و می خواهید به ارائه کنفرانس آنلاین در پلتفرم وبینار بپردازید باید بتوانید در کوتاه ترین زمان ممکن به اشتراک پاورپوینت یا سایر برنامه ها بپردازید. مطمئن میزان آشنایی افراد با این برنامه بسیار کمتر از سایر برنامه ها است به خاطر همین به شما توصیه می‌کنیم که حتماً مهارت کار با وبینار را یاد بگیرید؛

تا جایی که امکان دارد برای پیشبرد اهداف مختلف خود از افرادی که در این زمینه تجربه دارند کمک بگیرید علاوه بر این ویدیو های آموزشی زیادی برای استفاده از آن وجود دارد که به شما کمک می کند تا آموزش ها را به صورت سلسله مراتبی طی کنید.

متاسفانه بسیاری از افراد بدون توجه به این موضوع احساس می‌کنند که توانایی استفاده از این سیستم را ندارند اما باید به شما بگوییم که برگزاری یک سمینار آنلاین از آنچه که فکر می کنید راحت تر است و شاید امکانات بیشتری را در اختیار شما بگذارد. از این رو تمام تلاش خود را بکنید تا اطلاعات مناسبی را در این زمینه به دست بیاورید.

وبینار چیست؟

وبینار نیز مانند سمینار آنلاین؛ نوعی جلسه تعاملی است که به واسطه شبکه جهانی وب تشکیل شده است. در واقع ارائه زنده سخنرانی است که در زمان واقعی اجرا می شود. همانطور که در قسمت قبل اشاره کردیم در وبینار امکان چت و به اشتراک گذاشتن فایل های ویدیویی و صوتی وجود دارد. شما با استفاده از این پس میتوانید به راحتی تمامی جلسات خود را برگزار کنید.

هنگامی که ویروس کرونا گسترش پیدا کرد بسیاری از افراد گمان می‌کردند که به هیچ عنوان نمی توانند فعالیت آموزشی خود را پیش ببرند و این یک گربه بزرگ به سیستم آموزشی وارد می‌کرد اما با وجود برنامه های آنلاین که فرصت آموزش را برای تمامی افراد را هم می کرد بسیاری از افراد توانستند از این طریق به دریافت آموزشهای لازم را بپردازند و حتی فارغ التحصیل شوند.

علاوه بر این بسیاری از شرکت‌ها و هلدینگ‌ها های معتبر که امکان گردهمایی حضوری را نداشتند با استفاده از وبینار یا سمینار آنلاین فرصت در کنار هم بودن و بررسی اهداف شرکت برای آنها به راحتی فراهم شد. بنابراین می توانیم بگوییم که سمینار آنلاین به عنوان یک فرصت ویژه در دوران همه گیری کرونا به افراد این امکان را داد تا از فعالیت‌های خود عقب نمانند.

تفاوت سمینار آنلاین و وبینار چیست؟

سمینار آنلاین یک جلسه یا گردهمایی خصوصی با محیطی صمیمی است که به افراد این امکان را می‌دهد تا بتوانند برای بسیاری از فعالیت‌های کاری و آموزشی خود برنامه ریزی مشخصی داشته باشند و آن را در جلسات آنلاین پیش ببرند. اما در وبینار امکان اضافه کردن کاربران متعدد وجود دارد.

در واقع وبینار فرصت گردهمایی عمومی را برای تمامی کاربران فراهم می‌کند از این رو می توانیم بگوییم که تفاوت وبینار با سمینار آنلاین در خصوصی و عمومی بودن برگزاری جلسات است. برای مثال یک کارگاه روانشناسی در حال برگزاری است و شما هم قصد شرکت در آن را دارید.

بنابراین نمی توانید آن را در یک زمین های خصوصی پرش و برید از این رو وبینار این فرصت را برای تمامی کاربران فراهم کرده تا با در اختیار داشتن لینک مورد نظر وارد جلسه شوند و از آن بهره ببرند. اما اشتراک وبینار و سمینار آنلاین در در محل برگزاری جلسه است همه افراد امکان حضور در جلسه آنلاین را به صورت غیر حضوری دارند.

بیشتر بخوانید : طراحی سایت فوری

با سئو تهران همراه باشید ….

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

02144030236

(دفتر)

09012805106

09218495036

instagram-seotehran  Telegram-seotehran  whatsapp-seotehran