امتیازدهی به : post

صفحه ورود (Landing page) چیست؟

اکثر کاربرانی که برای نخستین بار وارد سایت شما می شوند قطعا پیش زمینه خاصی نسبت به آن سایت ندارند و ممکن است اولین صفحه ای که با آن رو به رو می شوند مطابق تصور آن ها نباشد.

این سوال نیز ممکن است پیش بیاید  که آیا سایت ما به اندازه کافی جذابیت دارد که با وارد شدن به آن اشتیاق این را داشته باشند که در آن صفحه بمانند یا انقدر کسل کننده باشد که به محض ورود سریعا از آن خارج شوند. صفحه ورود یا (Landing page) به شما کمک میکند که تعداد کاربرانی که با اولین ورود به صفحه شما از آن خارج می شوند،کمتر شود. و بیشتر تحت تاثیر آن قرار بگیرند.

اگر بخواهیم معنی مفهوم صفحه فرود را برسی کنیم باید بگویم که Landing page  یکی از صفحات وبسایت شما است که طراحی آن برای هدف خاصی در نظر گرفته شده است.

صفحه ورود یا Landing page باید بر اساس یک هدف تجاری، طراحی و توسعه داده شود. و به هدف افزایش نرخ تبدیل نزدیک باشد.

برخی از کارشناسان با مهارت که دارای اطلاعات زیادی در زمینه سئو و بازاریابی هستند بر این باور هستند که یک صفحه ورود یا Landing page  باید به عنوان یک صفحه کاملا مجزا و فاقد بار و عناصر دیگر ، تنها به هدف اصلی بپردازد و ذهن مخاطب را درگیر مسائل دیگر نکند.

تمامی صفحات وبسایت شما Landing page  محسوب نمی شوند‌. تنها صفحاتی که با هدف خاصی طراحی و توسعه داده شده اند، صفحه فرود محسوب می شوند.

برای مثال صفحاتی که طوری طراحی شده اند که مخاطب را برای دانلود یک pdf  به صفحه دیگری هدایت می کنند. Landing  page  یا همان صفحه ورود محسوب می شوند. زیرا دارای هدف خاصی هستند.

آیا صفحه اصلی  همان  Landing ‌page است؟

پاسخ به این سوال منفی است. زیرا صفحه اصلی دارای هدف واحدی نیست و هدف های چندگانه ای را در بر می گیرد. در صورتی که صفحه ورود دارای هدف یگانه ای است، که با داشتن این هدف واحد کاربران را به صفحه مذکور هدایت می کند.

صفحه اصلی سایت معمولا دارای گزینه های زیادی برای معرفی شما به کاربران، به نمایش گذاشتن محصولات جدید، و حتی گزینه ثبت نام و ورود باشد‌. در واقع صفحه اصلی بر خلاف صفحه ورود به دادن یک سری اطلاعات کلی اکتفا می کند.

سایت دیجی کالا در ایران از شهرت بالایی در فروش محصولات اینترنتی برخوردار است. اگر سری به آن بزنید متوجه تفاوت بین صفحه اصلی و صفحه ورود خواهید شد. با ورود به سایت دیجی کالا در ابتدا با یک صفحه ای روبه رو می شوید که یکسری اطلاعات کلی اعم از آخرین محصولات، تخفیفات شگفت انگیز، مسابقات، طرح های فروش، اطلاعیه ها، ثبت نام و ورود کاربر، و قسمت ورود به شاخه های مختلف محصولات روبه رو می شوید.

در واقع صفحه اصلی یک صفحه همه کاره است و برای هدف خاصی طراحی نشده است. بعد از ورود به صفحه اصلی شما با سرچ محصول مورد نظر خود وارد صفحه ورود یا Landing page  می شوید. در این صفحه شما با یک محصول و یکسری توضیحات روبه رو هستید، و باید تصمیم بگیرید که آن محصول را خریداری کنید یا خیر.

صفحه محصول از آن جهت Landing page  محسوب می شود که تنها یک هدف دارد و آن هم معری و فروش محصول است. در این صفحه هیچ گونه عنصر اضافی که خریدار را از هدف اصلی دور کند وجود ندارد‌.

 اهداف صفحه ورود

با توضیحاتی که راجع به صفحات ورود دادیم و کلیتی که راجع به تفاوت آن با صفحه اصلی ارائه دادیم‌. تا حدی شما را با مفهوم آن آشنا کردیم. اما اکنون می خواهیم شما را با اهداف اصلی این صفحات و اینکه چرا تا این حد ارزشمند هستند آشنا کنیم. در واقع سه نوع صفحه ورود با اهداف مستقل وجود دارد:

  • صفحات با هدف فروش مستقیم
  • صفحات با هدف ارائه اطلاعات کاربران
  • صفحات با هدف ایجاد رابطه

صفحات فروش مستقیم

قابل درک ترین صفحه ورود صفحه فروش مستقیم است. به احتمال زیاد شما هم از جمله کسانی هستید که بسیاری از کالاهای مورد نیاز خود را به صورت اینترنتی خریداری می کنید. مطمئنا از یک صفحه فرود این کار را انجام داده اید.

در واقع هدف اصلی صفحه ورود فروش مستقیم محصولات است. جالب است بدانید که با به اشتراک گذاشتن این صفحه می توانید میزان بازدید و ترافیک آن را به صورت قابل توجهی افزایش دهید. زیرا این صفحات بدون هیچ کار اضافه ای تنها به فروش محصول می پردازند.

صفحات اطلاعات کاربران

این صفحه ورود با هدف دریافت اطلاعات کاربری، مانند ایمیل، نام و نام خانوادگی، و سایر اطلاعات شخصی برای اطلاع رسانی درباره تخفیفات و ارائه محصولات جدید است.

صفحات با هدف ایجاد رابطه

ایجاد رابطه بین صفحات ورود یک فرایند هوشمندانه ای است که با استفاده از آن می توانید کاربر را به محصولات مرتبط ارجاع دهید. برای مثال کاربری که در صفحه جستجو سایت عبارت کفش اسپرت را سرچ می کند. با پیشنهاد های دیگری هم رو به رو می شود که می تواند با کلیک کردن روی آن وارد صفحه فرود دیگری بشود.

بیشتر بخوانید : طراحی سایت اقساطی

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

09218495036

instagram-seotehran  Telegram-seotehran  whatsapp-seotehran