مدل های اپلیکیشن گوشی

اپلیکیشن های گوشی که در این مقاله طراحی اپلیکیشن باکیفیت عنوان شده به علت به کار بردن از زبان های متفاوت برنامه نویسی و فریم ورک ها شبیه به آن بیشتری به نرم افزارهای رایانه ای دارند. به صورت اساسی اپلیکیشن های گوشی به مدل های زیر بخش بندی می شوند :

– اپلیکیشن های محلی: این مدل از نرم افزارها، در مقاله طراحی اپلیکیشن باکیفیت برای به کار بردن در پلتفرهای بخصوص اندروید و یا ios دیزاین می شوند که دیزاین آن ها به وسیله یک نوعی از ابزار های پیشرفته نرم افزار و زبان های برنامه نویسی که مورد پذیزفتن پلتفرم مورد مذبور می باشد، صورت داده می شود.

– اپلیکیشن های HTML5: این مدل از نرم افزار های گوشی با به کار بردن از تکنولوژی های آشنا شده ای، مثل مواردی که در این مقاله ذکر شده؛ جاوا اسکریپت، HTML5 و CSS دیزاین می شوند. به سادگی می توانید این مدل از نرم افزار ها با کارایی تغییرات کم به پلتفرم های دیگر انتقال دهید.

– اپلیکیشن های ترکیبی: این مدل از نرم افزار ها، همانگونه که از کلمشون معین است، ترکیبی از نرم افزار های پیش از این می باشند. نرم افزار های محلی به طور یک کانتینر محلی هستند و توانایی دارند با اپلیکیشن HTML5 را به آن ها بیفزاید.

فواید درست کردن اپلیکیشن گوشی

درست کردن و دیزاین اپلیکیشن گوشی فواید بیشتری دارد که از میان آن ها می توانیم به به نکات زیر در مقاله طراحی اپلیکیشن باکیفیت اشاره کنیم :

 1. فعالیت رسانی بهتر و ساده به مشتری
 2. دسترسی ساده در هر وقت و مکان
 3. پیشرفت برند تجاری
 4. بالا بردن اندازه راه های ارتباطی
 5. برقراری مرتبط کردن و تعامل دو جهت با مشتریان

موارد دیزاین اپلیکیشن گوشی

کاربران به سادگی بتوانند غلط های خود را درست کنند.دیزاین اپلیکیشن گوشی در حقیقت در مقاله طراحی اپلیکیشن باکیفیت بیان شده پردازش دیزاین و درست کردن برنامه‌های گوشی می‌ باشد که دارای اجرا بر روی پلت‌ فرم‌ های متفاوت گوشی باشند. مفهوم از پلت‌ فرم گوشی، سیستم عامل گوشی است. برای نمونه سیستم عامل گوشی اپل IOS و پلت‌ فرم گوشی گوگل، اندروید است.

هر پلت‌ فرم اصول و احتیاج های ویژه خودش را برای بوجود آوردن اپلیکیشن دارد. اپلیکیشن‌ های گوشی در IOS با زبان SWIFT (سویفت) آماده سازی می گردند، در صورتی که در اپلیکیشن‌ های اندروید از جاوا به کار برده می شود.شرکت فیس بوک در اپلیکیشن عظیم خود (اینستاگرام) برای دوری از مشکلات بیشتری که در مبحث دیزاین جداگانه اپلیکیشن های گوشی در زیر مجموعه های خود داشت.

انجام به بوجود آوردن یک بستر اشتراکی برنامه نویسی نمود که در آن یک برنامه اشتراکی درست می گردد و به هر دو زبان جاوا و سویفت کانورت می شود. در این بستر که با به کار بردن از تکنولوژی React Native دیزاین گردید بستر دیزاین در اپلیکیشن اشتراک می یابد و کاربران در هر دو پلت فرم نتایج شبیه به آن را بگیرید.خصوصیت هایی که یک اپلیکیشن مناسب در مقاله طراحی اپلیکیشن باکیفیت :

 • شامل نسخه اندروید و IOS باشد
 • سرعت زیاد
 • امنیت
 • آپدیت هدفمند و مرتب
 • ارزیابی و بررسی رقبا
 • بوجود آوردن تمایل در مخاطب برای اشتراک‌گذاری

مواردی برای دیزاین اپلیکیشن

می توانید با مطالعه کردن نکات زیر از موارد پر فایده ای که برای دیزاین اپلیکیشن های خوب وجود دارد در مقاله طراحی اپلیکیشن باکیفیت آگاهی یابید.

1- اپلیکیشن خود را برای همه پلت فرم ها پیشرفت دهید.

یکی از موارد خیلی مهمی که در دیزاین اپلیکیشن گوشی باید به یاد داشته باشید این است که اپلیکیشن شما باید توانا باشد که بر روی اندازه خیلی زیادی از دستگاه‌ ها اجرایی شود و اشکالی در زمان اجرا نداشته باشد، پر اهمیت نیست اپلیکیشنی که شما دیزاین کرده اید، چه اندازه کاربردی و مورد علاقه باشد.

اگر اپلیکیشن شما این توانا را نداشته باشد که بر روی دستگاه های متفاوت اجرا شود نمی ‌توان آن را یک اپلیکیشن مناسب نامید. از جهتی اگر توانایی داشته باشید اپلیکیشن دیزاین کنید که بر روی پلتفرم ios هم دارای اجرا باشد می توانید به اندازه بسیار بیشتری شاهد توسعه اپلیکیشن خود باشید به دلیل آن که امروزه همانگونه که موبایل های اندروید در حال پیشرفت هستند موبایل های آیفون همچنین به همان اندازه پیشرفت پیدا کرده اند.

2- از نوآوری در دیزاین اپلیکیشن به کار ببرید.

اکنون پیشرفت دهندگان زیادی در حیطه دیزاین اپلیکیشن موبایل خدمات دارند و به همین دلیل است که رقابت در این حیطه خیلی زیاد شده است، اگر هدف دارید که در حیطه دیزاین اپلیکیشن گوشی فعالیت کنید و در این حیطه موفق باشید باید اپلیکیشن های ماهرانه ای را دیزاین کنید.با ما در مقاله ی طراحی اپلیکیشن باکیفیت همراه باشید.

 و از نظر های جدید در حیطه دیزاین اپلیکیشن به کار ببرید. دیزاین یک اپلیکیشن جالب سبب جذب خود به خود کاربران به جهت اپلیکیشن شما می شود. تلاش کنید پیش از آنکه اقدام به دیزاین اپلیکیشن کنید تجربه کاربری کافی را به دست آورید تا توانایی داشته باشید به طور صحیحی رفتار کاربر در برابر اپلیکیشن خود را تجزیه و ارزیابی کنید تا بتوانید اپلیکیشن هایی را دیزاین کنید که کاربران نسبت به کار بردن از آن ها علاقه مند شوند.

3- از پیچیدگی های بیش از حد انجام ندهید.

راحت نگه داشتن اپلیکیشن یکی دیگر از موارد خیلی مهم در دیزاین اپلیکیشن گوشی است که باید همیشه به آن دقت داشته باشید، اگر اپلیکیشن شما به طور پیچیده ای دیزاین شده باشد و شامل صفحات متفاوت با پیچیدگی‌ های زیادی باشد کاربران خیلی زود از به کار بردن از آن خسته می‌ شوند.

و به طور زود اپلیکیشن شما را رها می‌ کنند. راحت نگه داشتن اپلیکیشن که با اسم اختصاری KISS که مخفف جمله keep it simple stupid است آشنا می شود سبب می ‌شود تا مشتریان و  کاربران شما توانایی داشته باشید به طور بهینه تری از اپلیکیشن دیزاین شده بواسطه شما استفاده کنند و در نتیجه در این مقاله طراحی اپلیکیشن باکیفیت که گفته شده سبب می شود تا کاربران شما زیاد شوند .

با ما در سئو تهران همراه باشید.

شماره تماس و ارتباط در تلگرام و واتساپ

09367511706

“شما می توانید ما را در شبکه های اجتماعی Facebook ،Telegram و instagram دنبال کنید“

پشتیبانی سایت

اداره پیج اینستاگرام

ادمین اینستاگرام