اپلیکیشن چه چیزی است

اول در این مقاله طراحی اپلیکیشن در اصفهان برای معرفی اپلیکیشن باید بیان کنیم که همه نرم‌افزار هایی که هروزه از آن‌ ها به کار می بریم به مدلی اپلیکیشن به شمار می روند و فقط نرم‌افزار هایی مثل نرم افزار سیستم عامل و یا زبان‌ های برنامه نویسی جزء اپلیکیشن‌ ها به شمار نمی آیند.

همانگونه که اطلاع دارید گوشی ها و تبلت های smart ( هوشمند) همچنین مثل رایانه ها نرم افزارها و برنامه های متفاوتی دارند. که  در بازار آن ها را زیاد تر با لغت اپلیکیشن یا به اختصار App شناخت پیدا می کنند.که در حقیقت به مفهوم همان اپلیکیشن گوشی یا نرم افزار گوشی می باشد.

بطور نمونه در مقاله طراحی اپلیکیشن در اصفهان برای انجام عمل بخصوصی بر روی یک سیستم  بطور نمونه تغییر دادن یک تصویر باید از نرم افزار یا اپلیکیشن فتوشاپ به کار ببرید. یا برای دوره کردن صفحات وب احتیاج استفاده از اپلیکیشن هایی مثل کروم یا فایرفاکس هستید.یا وقت گوش دادن به آهنگ می توانید اپلیکیشن kmplayer را بکار گیرید.

ولی این مورد را همچنین ذکر کنیم که  با دقت به احتیاج کاربران اپلیکیشن های متفاوت برای سیستم عامل های مختلف عرضه شده است. هر اندازه پیشرفت دهندگان نرم افزار تلاش دارند یک اپلیکیشن را به گونه ای به گفته مقاله ## دیزاین کنند که برای مدل سیستم عامل ها و دستگاه های متفاوت دیجیتال کاربردی باشد.

مثل اپلیکیشن کروم که بصورت مرورگر اینترنت برای دستگاه های pc و تبلت و گوشی توانایی به کار بردن و قابل اجر است. اکنون اپلیکیشن ها مختلف خیلی زیادی دارند وصرفا اندازه اب به گوشی ­ها و تبلت­ ها نمی شوند. برای نمونه اپلیکیشن هایی برای لوازم خانگی مثل آن چه که در مقاله طراحی اپلیکیشن در اصفهان آمده یخچال و لباس­شوئی و ظرف­شوئی و … بطور بخصوصی خود دیزاین شده است.

یا اپلیکیشن هایی برای مراقبت رفت آمد های خانه و دفتر کار، یا مرتب کردن خودکار نور و دمای فضا دیزاین شده اند. نمونه جالب دیگر دیزاین اپلیکیسشنی بواسطه شرکت اپل است ، زیر نظر عنوان iBaby که در بالای تخت نوزاد نصب شده و فعالیت کودک را زیر نظر می­ گیرد؛ با بیدار شدن او به مادر آگاهی می­ دهد.

و بنابر معین کردن و مرتب کردن آن ،می تواند آهنگ پخش ­کند و یا امکان حرف زدن والدین با فرزند را درست کند.

اختلاف اپلیکیشن با وب سایت چیست

بعضی از اشخاص وب سایت ها را به دلیل زیادی حجم محتوایی که می توان در آن ها گذاشت زیاد تر می پسندند ولی ممکن است ذکر پاره ای از اختلاف های میان اپلیکیشن و وب سایت خالی از جای نباشد. اطلاع داریم که وب سایت همواره به برنامه کاربردی بیان می شود در مقاله طراحی اپلیکیشن در اصفهان که در اینترنت بارگزاری می شود.

و فعالیت آن منتشر کردن یک خبر یا تشریح در مورد فعالیت بخصوصی استولی اپلیکیشن گوشی برنامه ای کاربردی است که بروی موبایل های هوشمند نصب می شود در حقیقت یک ماهیت فیزیکی بر روی دستگاه بوجود می آورد و پر اهمیت تر این که می توان کارایی آن را بطور آفلاین و بدون احتیاج به اینترنت دقت کرد.

باید اطلاع داشته باشیم که رسالت و موظف بودن این دو باهم اختلاف دارد که اگر این گونه نباشد دیزاین اپلیکیشن دیگر کاری بی اهمیت است.وب سایت ها در حقیقت ویترین و نمایشی از کار و تخصصی هستند که ما انجام می دهیم. ولی در دیزاین اپلیکیشن بطور نمونه برای سازمان های تجاری تلاش شده که مخاطب را جلب کرده تا آگاهی های  تکمیلی حضوری به او داده شود.

اختلاف دیگر آن است که در سایت ها کاربران می توانند همه مواردی را که در محیط مجازی عرضه شده است تماشا کرده.و از آن به کار برند ولی در مورد اپلیکیشن که به نظر مقاله طراحی اپلیکیشن در اصفهان باید یک فایل بر روی سیستم بارگزاری گردد تا توانایی داشته باشیم آن را تماشا کنیم.

تشریح اساسی تر آن که برای دیدن سایت ها ما حتما احتیاج به اینترنت داریم  اما در مورد اپلیکیشن می توان یک فایل آگاهی را به طور آفلاین به سیستم داد و این به مفهوم آن است که کاربر همچنین می تواند بطور آفلاین به بعضی مطالب دسترسی داشته باشد.

وجه اختلاف دیگر اندازه دستگاهی است که می خواهیم  یک اپلیکیشن یا سایت را با آن آشکار کنیم. سایت همواره برای آشکار شدن بروی دستگاه PC با کمتر از ۱۵ اینچ اندازه دیزاین می شود .این در صورتی است که  به گفته مقاله طراحی اپلیکیشن در اصفهان در دیزاین یک اپلیکیشن اجرا شدن بروی همه مدل اندازه از ۳ اینچ تا ۱۰ اینچ را مد گمان قرار می دهند.

 این اختلاف ها در دیزاین سبب اختلاف در دیزاین و جای دادن المان ها شده است. بطور نمونه در سایت می توان یک جدول را بصورت کامل نشان داد در صورتی که احتمال دارد برای نشان دادن همان جدول  در اپلیکیشن ناچار باشیم گرافیک و دیزاین آن را عوض کنیم ـ موارد مختلف دیگری همچنین وجود دارند.

مفهوم اپلیکیشن در لغت نامه

به مفهوم کارافزار، نرم افزار کاربردی،برنامه رایانه ای که برای کاربری در موبایل های هوشمند تلفن همراه کارایی دارد اپلیکیشن” یا به اختصار App بیشتر از کلمه “نرم افزار” معروف شده است و این کلمه حقیقتا همان مفهوم “نرم افزار کاربردی” می دهد.با ما در مقاله ی طراحی اپلیکیشن در اصفهان همراه باشید.

اگر خواستار باشیم کلمه اپلیکیشن را به صورت اساسی برای شما معنا کنیم باید بیان کنیم همه نرم افزار هایی که به صورت هروزه از آن ها به کار می بریم به جزء نرم‌افزار های سیستم مثل سیستم عامل و یا زبان‌های برنامه نویسی، را دارا می شود. موبایل های همراه، تبلت و آیپد ها همچنین مثل سیستم های کامپیوتری نرم افزارها و برنامه های مختلف و متفاوتی دارند.

که به آن ها اپلیکیشن بیان می شود که همان مفهوم را می دهد و به اختصار به آن App بیان می شود.اپلیکیشن ها برای سیستم های های اندروید و IOS درست شده اند که با وجود توسعه های هروزه و بروز کردن آن ها، امکانات آن ها بالا رفته است و شما را خوب تر کمک خواهند داد.

با این وجود پیشرفت دهندگان اپلیکیشن ها این مقصود را دنبال می کنند که یک اپلیکیشن را صورتی دیزاین کنند که برای مدل سیستم عامل ها و دستگاه های متفاوت دیجیتال کاربردی باشد.. مثل اپلیکیشن کروم که بصورت مرورگر اینترنت برای دستگاه های pc و تبلت و گوشی توانایی به کار بردن و توانایی اجراست.

اکنون اپلیکیشن ها مدل های خیلی زیادی دارند بسته به آن که کاربر چه احتیاجی دارد می تواند آن را دانلود و از آن به کار ببرد و با آن احتیاج خود را جواب دهد.در گمان داشته باشیم در این مقاله طراحی اپلیکیشن در اصفهان که به اندازه ای محدود به گوشی ­ها و تبلت­ ها نمی شوند. برای نمونه اپلیکیشن هایی برای لوازم خانه مثل یخچال و لباس­شوئی و ظرف­شوئی و … بطور ویژه خود دیزاین شده است.

با ما در سئو تهران همراه باشید.

شماره تماس و ارتباط در تلگرام و واتساپ

09367511706

“شما می توانید ما را در شبکه های اجتماعی Facebook ،Telegram و instagram دنبال کنید“

پشتیبانی سایت

اداره پیج اینستاگرام

ادمین اینستاگرام