اپلیکیشن اندروید چه چیزی است

سیستم عامل اندروید : آن چه که در این مقاله طراحی اپلیکیشن در البرز خواهیم خواند آن است که سیستم عامل اندروید را بر اصول هسته سیستم عامل لینوکس درست کرده اند و اداره کردن این سیستم عامل به دنبال با ارتباط با سخت افزار و سرویس های سیستم، امنیت، اداره کردن پردازش ها و اداره کردن منابع دستگاه گوشی را همان هسته سیستم عامل لینوکس به دنبال دارد.

و سیستم عامل اندروید تنها مثل یک لایه میان کاربر و سیستم عامل ارتباط در جریان دارداین سیستمک عامل ویژه گوشی و موبایل های هوشمند دیزاین شده که بواسطه بیش از ۳۰ کمپانی مشهور پشتیبانی می شود. با دقت به آن که مقهوم حقیقی اندروید باز (Open) است به برنامه نویسان این کار را می دهد که از همه توانایی یک تلفن همراه به کار ببرد.

اندروید امکان به کار بردن از توابع درونی گوشی موبایل مانند شماره گیری، ارسال کردن SMS یا به کار بردن از دوربین گوشی را به برنامه نویسان می دهد تا توانایی داشته باشند اپلیکیشن اندروید فعال و کاربردی برای کاربران درست کنند.

اپلیکیشن اندروید : یا همان نرم افزار گوشی اندروید خدماتی است که بواسطه آن کاربر می تواند خدمات های مورد احتیاج خود را وابسته به کاربری این اپلیکیشن صورت دهد.برای دانلود اپلیکیشن گوشی وابسته به بستر آن فروشگاه هایی موجود است که شما می توانید این فعالیت ها را از این فروشگاه ها دانلود کنید.

برای دانلود اپلیکیشن اندروید شما توانایی دارید از راه فروشگاه اپلیکیشن اندروید گوگل یا در لغت Play Store کار به دانلود این نرم افزار های اندروید ببرید. این اپلیکیشن های اندروید احتمال دارد وابسته به نظر سازنده به طور رایگان و یا به طور پولی عرضه شوند.با ما در مقاله ی طراحی اپلیکیشن در البرز همراه باشید.

اپلیکیشن iOS چیست

سیستم عامل iOS : Ios یک سیستم عامل برای گوشی است نخستین و فقط نسل سیستم عامل‌ اپل برای دستگاه‌ های گوشی و دارای حمل است. بواسطه شرکت اپل در سال مشهور گردید تا بعد از سال ۲۰۱۰ نیز به اسم. iPhone OS شناخته می‌ شد. آی‌پاد تاچ، آی‌فون و تبلت آی‌ پد از این سیستم عامل پشتیبانی دارند.

و شرکت اپل مجوز به کار بردن از این سیستم عامل را در حال کنون به هیچ شرکت دیگری واگذار نکرده است.اپلیکیشن IOS : اپلیکیشن ios در دیزاین خود از چهار لایه به کار می برند که هریک از این لایه در مقاله طراحی اپلیکیشن در البرز دارای :

  • لایه رسانه ها
  • لایه هسته فعالیت
  • لایه هسته سیستم عامل
  • لایه لمسی

iOS از دید معماری و کاربردی شبیه به آم بطور بیشتری به سیستم عامل MacOS‌ دارد. در iOS ‌ مثل MacOS از مرورگر سافاری برای جستجو وب و از نرم‌افزار آی‌تیونز برای پخش آهنگ و اداره کردن کتاب‌ ها، دفترچه گوشی و اپلکیشن‌ ها به کار برده می‌ شود. چه زمانی از موفقیت‌ های اپل در درست کردن این سیستم عامل، درست کردن فروشگاه اپلیکیشن App Store است.

بیشتر نرم‌افزار هایی که ما هروزه از آن‌ها به کار می بریم دارای این تعریف می‌ شوند و فقط نرم‌افزارهای سیستم مانند سیستم عامل و یا زبان‌ های برنامه نویسی جزء اپلیکیشن‌ ها به شمار نمی روند. برای نمونه در مقاله طراحی اپلیکیشن در البرز نرم ‌افزار اکسل، وورد، فتوشاپ، گوگل کروم، فایرفاکس و یا بازی‌ های رایانه ای تماما اپلیکیشن هستند.

در حال کنون که بازار تبلت و موبایل های هوشمند و دستگاه‌ های توانایی حمل داغ است حتماً این کلمه زیاد به گوشتان خورده‌ است. رایانه های تبلت و موبایل های هوشمند هم مثل هر رایانه ای شامل نرم‌افزار های متفاوت هستند. در بازار نرم‌افزار های دستگاه‌های توانایی حمل کلمه “اپلیکیشن” یا به اختصار App اکثر از کلمه “نرم‌افزار” جا افتاده ‌است.

و این کلمه حقیقیا به گفته مقاله طراحی اپلیکیشن در البرز همان مفهوم “نرم‌افزار کاربردی” می‌ دهد. کاربران آن گروه از کالا های شرکت اپل که دارای سیستم عامل iOS هستند، می‌ توانند از ابزار App Store شرکت اپل برای دانلود اپلیکیشن برروی گوشی خود به کار ببرند.

گوگل، نوکیا و مایکروسافت همچنین سرویس‌ های شبیه به هم است که برای فروش اپلیکیشن به کاربران گوشی های قابل حمل خود عرضه می کند.

اپلیکیشن ها چگـونه کار می کنند

همانگونه که پیش تر هم در این مقاله طراحی اپلیکیشن در البرز اشاره شد، اپلیکیشن ها برای آن که احتیاج های ما را برطرف کنند درست می شوند. موبایل های هوشمند اکنون به اندازه کافی منابع سخت افزاری فعال و مختلف دارند که می توانیم از آن ها به صورت محصولات کارآمدی به کار می بریم .

بطور نمونه با دارا بودن یک گوشی هوشمند، شما از دارا بودن رادیو، تلویزیون، لپتاپ، ماشین حساب، چراغ قوه، دوربین، تقویم، مودم و خیلی از محصولات دیگر بی احتیاج می شوید.اپلیکیشن ها توانایی دارند از این منابع سخت افزاری به کار ببرند و با شیوه های مخصوص خودشان، احتیاج های ما را برطرف کنند.

بطور نمونه نرم افزار چراغ قوه از فلاش دوربین به کار می برد. به گونه دیگر، مخلوط منابع سخت افزاری و توانایی و هنرمندی برنامه نویس ها، سبب درست کردن اپلیکیشن های متفاوت و ماهرانه می شود که تماما به ما یاری می کنند.

چطور می توان از اپلیکیشن درآمد داشت

پیشرفت دهندگان اپلیکیشن ها را درست می کنند و برای عرضه، آن ها را در مارکت ها جای می دهند. طبق نظر مقاله طراحی اپلیکیشن در البرز برخی اززمان ها عرضه آن ها به طور رایگان نیست و احتمال دارد برای به کار بردن از برنامه مجبور باشید هزینه ای را پرداخت کنید. این هزینه پرداخت شده برای ادامه ی توانایی و توسعه شرکت سازنده به کار برده می شود.

البته در این بین اپلیکیشن هایی هم موجود هستتد که توانایی دارید آن ها را رایگان دانلود کرده و نصب کنید، ولی برای دسترسی به کارایی کامل آن، باید هزینه را پرداخت کنید. به این نوع، “پرداخت درون برنامه ای” بیان می شود.دیزاین اپلیکیشن به معنی چیست؟

به تمام مراحل درست کردن، پیاده سازی و انتشار دادن نرم افزار، دیزاین اپلیکیشن بیان می شود. چند شیوه هست که می توانید با به کار بردن از آن ها در مقاله طراحی اپلیکیشن در البرز یک اپلیکیشن دارا باشید:برنامه نویسی: ممکن است نخستین مسیری که برای داشتن نرم افزار به فکر خیلی از مردم برسد، این باشد که آغاز به برنامه نویسی بکنند.

ولی باید اطلاع داشته باشند این کار برای اشخاص تازه کار و افرادی که تجربه ای در این حیطه نداشته باشند، زود و راحت نیست. به هر صورت شما می توانید یکی از زبان های برنامه نویسی مورد احتیاج خودتان را فرا بگیرید و آغاز به درست کردن اپلیکیشن کنید.

سفارش (برون سپاری): احتمال دارد همه ی اشخاصی که به اپلیکیشن احتیاج دارند، علم برنامه نویسی مورد احتیاج برای درست کردن آن را نداشته باشند. در این بین برنامه نویس ها با گرفتن هزینه ای بسته به مدل برنامه و اندازه امکانات، اقدام به دیزاین برنامه های مورد احتیاج شما می کنند.

خرید اپلیکیشن : برخی از زمان ها شما می توانید به خرید اپلیکیشن های دیگران انجام دهید و آن ها را زیر نظر مالکیت خود در بیاورید. این نوع همواره بواسطه شرکت های عظیم رخ می دهد که اپلیکیشن هایی را خریداری می کنند که آینده خوبی داشته یا تکنولوژی جدیدی دارند که می تواند در نظر مقاله طراحی اپلیکیشن در البرز به شرکت یاری کند.

با ما در سئو تهران همراه باشید.

شماره تماس و ارتباط در تلگرام و واتساپ

09367511706

“شما می توانید ما را در شبکه های اجتماعی Facebook ،Telegram و instagram دنبال کنید“

پشتیبانی سایت

اداره پیج اینستاگرام

ادمین اینستاگرام