اساس دیزاین اپلیکیشن گوشی

 در این مقاله طراحی اپلیکیشن در کردستان با پیشرفت تکنولوژی و به کار بردن بیشتر مردم از گوشی های همراه دیزاین اپلیکیشن گوشی به یک رکن پر اهمیت و اساسی برای کسب و کار ها عوض شده است. هدف داریم بعضی اصول صحیح در دیزاین اپلیکیشن گوشی را فعالیتتان عرضه نماییم، البته ما نمی خواهیم به شما قواعدی بدهیم یا بیان کنیم چطور دیزاین کنید.

ولی این جا یک نقطه آغاز مناسب برای دستیابی به یک مدل صحیح خواهد بود. ما مدل ها و نوع های سیستم عامل های android و IOS را که برنامه های ما در آن ها موجود هستند را مستند کردیم. وقت دیزاین این نوع اپلیکیشن ها اول لازم است که به کمک ها و دستورالعمل های سیستم عامل ها رجوع نمایید تا بتوانید دیزاین با کیفیت را آماده سازی نمایید.

به یاد داشته باشید در مقاله طراحی اپلیکیشن در کردستان که قواعد های این سیستم عامل ها به طور همیشگی در حال کامل شدن بوده و تلاش کنید هر از چند زمانی با مطالعه قواعد های جدید آگاهی های خود را آپدیت کنید.

سود بردن مشتریان

همواره نخستین عامل دیزاین خود را سود و فایده مشتریان جای دهید. از ابزار های شبیه به آن به کار نبرید، هر چند در بعضی از نکات استثنا هایی برای به کا بردن از آن ها وجود دارد. در برخی موارد احتیاج به دیزاین بروز نیست و شما می توانید از مدل و ابزار هایی که پیش از آن استفاده کردید برای خصوصیت های دیگر همچنین دوباره استفاده نمایید.

مدل های دیزاین شده که در این مقاله طراحی اپلیکیشن در کردستان مثال زده شده مانند یک سیستم ما را کمک می کنند. همواره از خودتان این پرسش را بپرسید: ” این مدل چه سودی برای مشتریان دارد؟ “درباره دستگاه تصور کنید : اول درباره توانایی های دستگاه مد نظر خود فکر کنید (توانایی هایی مثل لمس کردن، صدا، فشردن، شتاب سنج، مکان یاب و غیره).

دیزاین شما محور دستگاه، سیستم عامل و تجربه مخاطب خواهد بود. چطور می توان از خصوصیت های این دستگاه در کالا خودمان به کار برد ؟ دستگاه تلفن همراه چه فایده هایی را بیشتر از صفحه نمایش در برابر کاربران برای آن ها خواهد داشت؟

مقیاس پذیری را در تصور خود داشته باشید.به یاد داشته باشید که یک دستگاه تلفن همراه تنها یک موبایل نیست. مقیاس پذیری در میان دستگاه ها، بویژه گوشی ها و تبلت ها همواره یک چالش پر اهمیت برای طراحان بوده است. بعضی از پرسش هایی که احتمال دارد ایجاد شوند را در این مقاله طراحی اپلیکیشن در کردستان آورده ایم:

آیا دیزاینر وب و دیزاینر تبلت ها با هم مساوی هستند؟ آیا می توان از مدل های دیزاین گوشی در تبلت ها همچنین به کار برد ؟
برای جواب به این پرسش می توان بیان کرد: تحقیقات مشخص شده که با این که تبلت ها و گوشی های همراه شباهت های کثیری با هم دارند ولی کاربران خیلی مختلف از آن ها به کار می برند.

انتقال میان صفحات

یکی از پر اهمیت ترین بعد هایی که باعث هدایت محتوا در دستگاه های گوشی می شود، انتقال میان صفحات است. دو پرسش این جا بوجود می آید:چه وقتی باید صفحه نمایش از جهت راست به چپ (push) کار کند؟ چه وقتی باید صفحه نمایش از پایین به بالا (modal) کار کند؟

ما به کار بردن از شیوه های زیر در مقاله طراحی اپلیکیشن در کردستان را سفارش می کنیم:جهت صفحه نمایش از سمت راست به چپ (push) همواره برای نمایش صفحات برودزی است که در بالای صفحه پیشینن جای دارد. همواره یک دکمه برگشت موجود است که کاربر می تواند با به کار بردن از آن پایانی ترین صفحه ای را که تماشا کرده، ببیند.

برای صفحاتی مثل جزئیات تراکنش ها، یا فهرست ها از این شیوه به کار می بریم.جهت صفحه نمایش از پایین به بالا (modal) همواره برای انتخاب، تغییر دادن محتوا یا داده های ورودی مورد کاربرد جای می گیرد. همه فرم های تراکنش ها از (modal) به کار می برند. این صفحات برخی شامل عناوینی مثل لغو، انجام یا ذخیره هستند.

در نتیجه زمانی که شما ” ذخیره”  را لمس کنید، یک صفحه تماشایی به طور (push) نشان داده می شود، به دلیل آن که شما محتوای ذخیره شده را تماشا می کنید و در حال تغییر دادن آن نیستید.

تماس با اکشن ها

در این مقاله طراحی اپلیکیشن در کردستان پرسش پر اهمیتی وجود دارد: برای تماس با اکشن ها از دکمه ها به کار می بریم یا لینک متنی؟ در هر دو قواعد دیزاین iOS و اندروید، به کار بردن از متن به جای دکمه ها سفارش شده است. در هر صورت ما تصور می کنیم که زمانی ما از متنی به کار می بریم که شامل یک فونت بخصوصی است.

و یک بک گراند روشن یا تیره دارد، ما از یک فرصت عظیم برای مخلوط کردن عناصر برند مثل رنگ سبز اکوسیستم یا خطوط هنری به کار می بریم،صفحه تماشا خالی نخستین چیزی است که کاربرانی که جدید برنامه ما را نصب کرده اند با آن روبرو خواهند شد.

این صفحه همواره به گفته مقاله طراحی اپلیکیشن در کردستان دارای یک عکس، یک توضیح کوتاه و لینک تماس با اکشن ها است. یک شیوه معروف، به کار بردن از متن خاکستری در یک پس زمینه روشن است. پیش از به کار بردن، با استفاده از ارزیابی و تحلیل رنگ های پیش زمینه و پس زمینه یقین داشته باشید که متن در دسترس و دارای خواندن باشد.

اکشن شیت ها

براساس اصول اساسی دیزاین صفحات گوشی: هر زمان که اکشن های مختلفی در دست کار بود، می توان از اکشن شیت ها به کار نمود.کارت ها یا Tiles : یک کارت خدماتی است که به طور یک محتوا مستطیلی برای نظان دادن مقادیر معینی از آگاهی ها عمل می کند. بر اصول شکل و به کار بردن دو مدل کارت موجود است که آنچه که در مقاله طراحی اپلیکیشن در کردستان گفته شده است اشکن کارت و اینفو کارت است.

با ما در سئو تهران همراه باشید.

شماره تماس و ارتباط در تلگرام و واتساپ

09367511706

“شما می توانید ما را در شبکه های اجتماعی Facebook ،Telegram و instagram دنبال کنید“

پشتیبانی سایت

اداره پیج اینستاگرام

ادمین اینستاگرام