دیزاین اپلیکیشن گوشی

دیزاین اپلیکیشن گوشی در این مقاله طراحی اپلیکیشن در کیش که ذکر شده جز آن دسته از فعالیتی است که احتیاج خلاقیت و تجربه ی زیادی است. از همین جهت نمی توان دیزاین آن را به هر فردی سپرد.در دیزاین یک اپلیکیشن استاندارد باید معیار های متفاوتی را رعایت کرد تا از جانب افراد مورد استقبال جای بگیرد.

این معیار ها تماما کیفی بوده و رعایت آن ها سبب بهبود تجربه کاربر از حضور در اپلیکیشن شما می شود. این معیار ها در مقاله طراحی اپلیکیشن در کیش عبارت اند از :

  • آسان و راحت بودن
  • کاربردی بودن
  • عدم دارا بودن خطا (Error)
  • رضایت بخش بودن

همه نکات بیان شده باید یک جا و در کنار هم موجود داشته باشند و فقط رعایت یکی از آن ها نمی تواند استاندارد کافی را به شما عرضه دهد.ولی در این مقاله طراحی اپلیکیشن در کیش ما می خواهیم چند گامی را که باید برای دیزاین اپلیکیشن گوشی استاندارد شده بردارید؛ برای شما بیان کنیم.

دیزاین اپلیکیشن گوشی استاندارد با چند قدم راحت

۱- برای کاربرانتان ارزش گذار شوید :

احترام به کاربر نخستین نکته ای است که در دیزاین اپلیکیشن گوشی باید آن را رعایت کنید. بهتر کردن تجربه ی کاربر نسبت به کار بردن از اپلیکیشن می تواند این اهمیت را تا حد بیشتری برای شما پابرجا نگه دارد.اکنون با دارا بودن تنوع بالا در UX اپلیکیشن ها وجود یک تجربه ی مناسب می تواند کاربران را معتاد اَپ شما کند.

برای نمونه که دراین مقاله طراحی اپلیکیشن در کیش ذکر شده نباید بلافاصله پس از داخل شدن کاربر به اپلیکشنتان از او خواستار باشید که به اَپ شما امتیاز دهد. بگذارید کاربر در اَپ شما به گشت و گذار بپردازد.اگر رضایت او جذب شود ممکن است این که به اپلیکیشن شما امتیاز دهد و دیدگاه خود را درباره ی آن بنویسد خیلی زیلد است. فراموش نکنید؛ برای مخاطب خود احترام ارزش گذاری کنید.

۲- دسترس بودن اپلیکیشن گوشی در صورت آفلاین :

اشکال خیلی از اپلیکیشن ها این است که در صورت نبود نت، عملکرد خود را از دست می دهند. البته صحیح است که نمی توان تمام فعالیت اپلیکیشن را در صورت آفلاین عرضه داد. ولی می توان قسمت هایی همچنین در اپلیکیشن در نظر گرفت تا در صورت نداشتن اینترنت بتوان از این قسمت های به کار برد.

این مسئله به شما یاری می کند که رضایت کاربرانتان را تا حد خیلی بیشتری افزایش دهید و علاوه بر آن وفاداری آن ها را همچنین به دست بیاورید.

۳- تعریف ماژول و یادگیری شیوه ی کار با آن :

برای آن که اپلیکیشن تخصصی تری داشته باشید؛ خوب است طبق نظر مقاله طراحی اپلیکیشن در کیش وظایف قدم به قدمی که برای کاربرانتان تعریف کرده اید را به طور یک ماژول به آن ها نشان دهید. البته در پیش این، باید یادگیری شیوه ی کار با ماژول را همچنین در اختیار آن ها جای دهید تا مخاطبینتان سبب گیجی نشوند.رعایت این معیار ها به شما یاری می کند تا اپلیکیشنتان تخصصی تر و شکیل تر به نظر برسد.

ادامه ی راه های طراحی اپلیکیشن گوشی

۴- سرعت زیاد اپلیکیشن :

تمام کاربرانی که از اپلیکیشن شما به کار می برند؛ علاقه دارند تا کارشان در کمترین وقت انجام شود.همین معیار به ظاهر راحت دلیل برتری خیلی از رقبا نسبت به یکدیگر بوده و این مشخض می کند که سرعت زیاد اپلیکیشن ها چه عنوان مهمی است.

مخاطبین شما زمانی ببیند که برای زمان آن ها ارزش قائلید به شما وفادار می مانند به صورتی که می توان از این راه تعداد مشتریان ثابت را تا حد بیشتری افزایش داد.

۵- توانایی بازیابی اطلاعات کاربر :

برای هر فردی احتمال دارد رخ دهد که نام کاربری و یا رمز عبورش را از یاد ببرد کند از همین جهت از دید مقاله طراحی اپلیکیشن در کیش وجود یک سیستم بازیابی اتوماتیک می تواند خیلی به کار مخاطبانتان بیاید. این سیستم به کاربران شما یاری می کند تا بتوانند بدون هیچ دغدغه ای آگاهی های حیاتی خود را برگردانند و دیگر نگران گم شدن و یا از یاد بردن پسوردشان نباشند.

این تواتایی در بیشتر اَپ های کنونی وجود دارد؛ پس خوب است شما همچنین از آن در اپلیکیشن خود به کار ببرید.

۶- انجام تست A/B برای کنترل کیفی :

در اول دیزاین اپلیکیشن گوشی خود استفاده از تست A/B خیلی پر اهمیت است. این تست به گفته مقاله طراحی اپلیکیشن در کیش به شما نشان می دهد که چه پِلنی برای اپلیکیشنتان بوجود آورید تا بیشترین بازدهی را بدست آورید.همواره پس از اینکه اپلیکیشن شما ارائه می شود رفتار مخاطبین با یکدیگر تفاوت دارد.

به دلیل آن که آن ها نمی دانند که از اپلیکیشن شما چطور استفاده کنند،از همین جهت تست A/B می تواند با دقت به رفتار کاربران اَپ شما، آگاهی های خوب و پر فایده ای در اختیارتان قرار دهد.

۷- تمرکز بر روی تعامل با کاربران :

شما باید برای خود معین کنید که می خواهید از چه راهی با مخاطبینتان تعامل دارا باشید. سایت یا اپلیکیشن؟اینکه شما لینک های متفاوتی در اپلیکیشنتان تعریف کنید و همیشه تلاش داشته باشید کاربرانتان را به سایت پاس دهید؛ به هیچ صورت برنامه صحیحی نیست.

این کار سبب می شود کاربر آن گونه که باید در اپلیکیشنتان فعالیت نداشته باشد و مدت وقت حضور او در وب سایتتان همچنین به اندازه کافی نباشد.برنامه درست در این زمان به کار بردن از مرورگر داخلی در اپلیکیشن است.این کار سبب می شود تا کاربر از اَپ بیرون نرود و در عین این از وب سایت شما همچنین دیدن کند.

۸- خوانایی متن در دیزاین اپلیکیشن گوشی :

احتمال دارد برای شما همچنین پیش آمده باشد که خواستار باشید یک مطلب جالب و باب دلتان را بخوانید اما به علت بد بودن فونت و نا خوانا بودنش، آن را ترک کرده و از مطالعه کردنش صرف نظر کنید.وجود این اشکال چه در اپلیکیشن شما و چه در سایتتان، یک مشکل مهمی است.

به صورتی که اگر گوگل به آن پی ببرد در نخستین فرصت رنک سایت شما را تا حد بیشتری کم خواهد داد.احتیاجی نیست از فونتی عجیب و غیر معقول و یا خیلی ریز و خیلی درشت به کار ببرید. رعایت دو مورد مقاله طراحی اپلیکیشن در کیش به شما در انتخاب اندازه و رنگ فونت یاری می کند.

با ما در سئو تهران همراه باشید.

شماره تماس و ارتباط در تلگرام و واتساپ

09367511706

“شما می توانید ما را در شبکه های اجتماعی Facebook ،Telegram و instagram دنبال کنید“

پشتیبانی سایت

اداره پیج اینستاگرام

ادمین اینستاگرام