روش و شیوه دیزاین یک اپلیکیشن

در مقاله طراحی اپلیکیشن در یزد با پیشرفت تکنولوژی و به کار بردن بیشتر مردم از گوشی های همراه دیزاین اپلیکیشن گوشی به یک رکن پر اهمیت و اصولی برای کسب و کار ها در تغییر شده است. از این رو روش و شیوه دیزاین یک اپلیکیشن خیلی پر اهمیت است. هدف داریم تا باهم درباره اصول دیزاین اپلیکیشن گوشی بیشتر صحبت کنیم.

برای دیزاین یک رابط کاربری مناسب که کاربران به سادگی با آن ارتباط برقرار کنند، خیلی پر اهمیت می باشد که در مورد اساس نخست دیزاین بدانید. اساس دیزاین ، دستورالعمل ها و اصول مختلفی هستند که دیزانر ها باید به مفهوم بهبود کیفیت دیزاین رابط کاربر، آن ها را رعایت کنند.

زمان دیزاین اپلیکیشن ، وجود اساسی دیزاین اپلیکیشن گوشی به گفته مقاله طراحی اپلیکیشن در یزد سبب می شود کار طراح UI خیلی راحت تر شود. رعایت این اساس و اصول سبب حذف اعمالی می شود که احتمال دارد دنبال نمودن آن برای تمام کاربران به راحتی نباشد.

در نتیجه اپلیکیشن هایی که با رعایت اصول دیزاین می شوند، به دور از اختلاف هستند و به صورت اپلیکیشن های کاربر پسند آشنا می شوند.

اساس دیزاین اپلیکیشن گوشی

آشنایس با پلتفرم ها :

زمان دیزاین اپلیکیشن های سیستم عامل های اندروید و IOS اول لازم است که به کمک ها و دستورالعمل های سیستم عامل ها رجوع نمایید تا بتوانید دیزاینی با کیفیت را آماده سازی نمایید. به یاد داشته باشید در این مقاله طراحی اپلیکیشن در یزد که دستورالعمل های این سیستم عامل ها به طور همیشه در حال تکامل بوده و تلاش کنید هر از چند گاهی با مطالعه کمک های تازه اطلاعات خود را آپدیت کنید.

سود مشتریان :

همواره نخستین علل دیزاین خود را سود و فایده مشتریان قرار دهید. از ابزار های شبیه به آن به کار نبرید ، هر چند در بعضی از نکات استثنا هایی برای به کارربردن از آن ها وجود دارد. در برخی موارد احتیاج به دیزاین جدید نیست و شما می توانید از الگو و ابزار هایی که پیش از این به کار برده اید برای خصوصیت های دیگر همچنین دوباره استفاده نمایید. الگو های دیزاین مثل یک سیستم ما را کمک می کنند. همواره از خودتان این پرسش را بپرسید: ” این مدل چه سودی برای مشتریان دارد؟ ”

آشنایی با دستگاه ها :

اول درباره توانایی های دستگاه مد نظر خود تصوز کنید (توانایی هایی مثل لمس کردن، صدا، فشردن، شتاب سنج، مکان یاب و غیره). دیزاین شما حول دستگاه، سیستم عامل و تجربه افراد خواهد بود. چطور می توان از خصوصیت های این دستگاه در کالا های خودمان استفاده کرد؟ دستگاه تلفن همراه چه فایده هایی را فراتر از صفحه نمایش در برابر کاربران برای آن ها خواهد داشت؟

راحتی :

دیزاین طبق نظر مقاله طراحی اپلیکیشن در یزد باید وظایف راحت و معمول را ساده کند. ارتباط باید به زبان خود فرد باشد. همینطور باید دسترسی های زود و کلید های میانبری همچنین تعبیه شود که بدون احتیاج به دنبال کردن پردازش های زیادی، دسترسی برای کاربر به راحتی ممکن پذیر باشد. البته باید دقت کنید که کلید های میانبر به صورا منطقی با پردازش زیادی هم خوانی داشته باشد.

مقیاس پذیری را در فکر داشته باشید

به یاد داشته باشید که یک دستگاه گوشی همراه تنها یک گوشی نیست. قیاس پذیری در میان دستگاه ها، بویژه گوشی ها و تبلت ها همواره یک چالش پر اهمیت برای طراحان بوده است. بعضی از پرسش هایی که احتمال دارد بوجود آیند را در این مقاله طراحی اپلیکیشن در یزد آورده ایم :

آیا دیزانر وب و طراحان تبلت ها با هم یکسان هستند؟ آیا می توان از الگو های دیزاین گوشی در تبلت ها همچنین استفاده نمود؟ برای جواب به این پرسش می توان بیان کرد: تحقیقات مشخص شده که با این که تبلت ها و گوشی های همراه شباهت های بیشتری با هم دارند ولی کاربران خیلی متفاوت از آن ها به کار می برند.

منتقل کردن میان صفحات : یکی از پر اهمیت ترین بعد هایی که در نظر مقاله طراحی اپلیکیشن در یزد باعث هدایت محتوا در دستگاه های گوشی می شود، منتقل کردن میان صفحات است. دو پرسش این جا بوجود می آوردد ، چه وقتی باید صفحه نمایش از جهت راست به چپ (push) حرکت کند؟ چه وقتی باید صفحه نمایش از پایین به بالا (modal) فعالیت کند؟

حرکت صفحه نمایش از جهت راست به چپ (push) همواره برای نمایش صفحات بروزی است که در بالای صفحه قبلی جای دارد. همواره یک دکمه برگشت موجود است که کاربر می تواند با به کار بردن از آن آخرین صفحه ای را که تماشا کرده، ببیند. برای صفحاتی مثل جزئیات تراکنش ها، یا فهرست ها از این شیوه استفاده می کنیم.

فعالیت صفحه نمایش از پایین به بالا (modal) همواره برای انتخاب، تغییر دادن محتوا یا داده های ورودی مورد کاربرد قرار می گیرد. همه فرم های تراکنش ها از (modal) به کار می برند. این صفحات برخی شامل عناوینی مثل لغو، انجام یا ذخیره هستند. در نتیجه زمانی که شما ” ذخیره” را لمس کنید، یک صفحه نمایش به طور (push) نمایش داده می شود، به دلیل آن که مطابق مقاله طراحی اپلیکیشن در یزد شما محتوای ذخیره شده را تماشا می کنید و در حال تغییر دادن آن نیستید.

تماس با اکشن ها

در این جا پرسش پر اهمیتی وجود دارد: برای تماس با اکشن ها از دکمه ها به کار می بریم یا لینک متنی؟در هر دو راهنما دیزاین iOS و اندروید، به کار بردن از متن به جای دکمه ها سفارظ شده است. در هر صورت من تصور می کنم زمانی که ما از متنی به کار می بریم که شامل یک فونت بخصوصی است.

و یک بک گراند روشن یا تیره دارد، ما از یک فرصت بزرگ برای مخلوط کردن عناصر برند مثل رنگ سبز اکوسیستم یا خطوط هنری به کار می بریم،صفحات خالی : صفحه نمایش خالی نخستین موردی است که کاربرانی که تازه برنامه ما را نصب کرده اند با آن روبرو خواهند شد. این صفحه همواره دارای یک عکس، یک توضیح کوتاه و لینک تماس با اکشن ها است.

یک شیوه معروف، به کار بردن از متن خاکستری در یک پس زمینه روشن است. پیش از استفاده، با به کار بردن از تجزیه و تحلیل رنگ های پیش زمینه و پس زمینه یقین پیدا کنید دراین مقاله طراحی اپلیکیشن در یزد که متن در دسترس و دارای خواندن است.

با ما در سئو تهران همراه باشید.

شماره تماس و ارتباط در تلگرام و واتساپ

09367511706

“شما می توانید ما را در شبکه های اجتماعی Facebook ،Telegram و instagram دنبال کنید“

پشتیبانی سایت

اداره پیج اینستاگرام

ادمین اینستاگرام