5/5 - (3 امتیاز)

ساخت اپلیکیشن

همانگونه که اطلاع دارید طراحی اپلیکیشن چه در اندروید و چه در IOS توسعه و پیشرفت زیادی در تجارت الکترونیک داشته است و همینطور موجب رونق کسب و کار های اینترنتی داشته اند. در جهان امروز که تکنولوژی به سرعت در حال توسعه است و دستگاه‌ های گوشی هروزه در میان مردم علاقمند تر می‌ شوند.

طراحی اپلیکیشن گوشی خیلی اهمیت پیدا کرده است ، همانگونه که کسب و کار ها برای موفقیت باید همه سعی خود را بکنند تا برای اجرای خدمت های خود از مناسب ترین تکنولوژی های روز جهان به کار می برند. یکی از پر اهمیت ترین علل هایی که این روز ها در تلاش کسب و کار ها اهمیت دارد ، دیزاین اپلیکیشن گوشی برای عرضه فعالیت و کالا کسب و کار مورد مذبور به مشتریان می باشد.

در ادامه مقاله طراحی اپلیکیشن شما را با خصوصیت ها و فایده های درست کردن نرم افزارهای گوشی آشنا خواهیم کرد.در حال حاضر اپلیکیشن ها و برنامه های دیزاین شده برای گوشی های هوشمند به طور زیادی توسط کاربران برای انجام امور متفاوتی مثل به کار بردن از فعالیت تاکسی های اینترنتی، انجام خرید های اینترنتی ، وب گردی و… مورد کاربرد قرار می گیرند.

به همین علت این روز ها بازار دیزاین و طراحی اپلیکیشن های گوشی داغ بوده و شرکت های پویا در این حیطه همواره در سعی هستند که بتوانند با دیزاین اپلیکیشن های خوب و کاربردی تر ، کاربران زیاد تری را به خود جلب کنند. اپلیکیشن های گوشی برای دو سیستم عامل اندروید و ios دیزاین می شود.

قیمت طراحی اپلیکیشن گوشی

گروه طراحی اپلیکیشن سئو تهران همواره با پرسش های زیادی از قبیل،” یه اپ مشابه دیوار می خوام چند؟” یا “یه سایت مانند دیجی کالا چه اندازه هزینه داره؟” روبرو می شود.در حقیقت این پرسش ها بطور کامل طبیعی هستند، تمام ما زمانی می خواهیم کالایی را تهیه کنیم نخستین پرسشی که برایمان بیان می شود هزینه آن کالا می باشد.

اما مساله پر اهمیتی که وجود دارد این است که اپلیکیشن یک محصول و کالایی معین نیست که هزینه ای قطعی داشته باشد. در حقیقت هزینه طراحی اپلیکیشن های متفاوت به وضعیت و موارد متفاوتی وابسته است که یکی از آن ها وقت زمانی است که برنامه نویس برای آن به کار برده.

اکثر کسب و کار ها برای پیشرفت خود نیاز به اپلیکیشن هایی با کیفیت زیاد دارند و احتمال دارد کم کردن قیمت برای اپلیکیشن سبب افت کیفیت آن شود.حقیقتا سایت هایی را مشاهده کرده اید که با هزینه هایی خیلی کم و حتی رایگان اپلیکیشن هایی را در اختیار شما کاربران جای می دهند که ناخودآگاه ما را یاد عبارت مشهور “هر ارزانی بی علت نیست” می اندازند.

تیم طراحی اپلیکیشن در سئو تهران آماده عرضه فعالیت در حیطه درست کردن اپلیکیشن های مورد نظر شما، تطبیق با کسب و کار شما ، و اپلیکیشنی به طور تضمینی و زیاد ترین کیفیت کالا می باشد.

همینطور می توانید برای استعلام هزینه دیزاین اپلیکیشن فروشگاهی، هزینه دیزاین اپلیکیشن گوشی املاک، قیمت درست کردن اپلیکیشن تاکسی، قیمت دیزاین اپلیکیشن مشابه دیوار، تعرفه درست کردن اپلیکیشن مشابه دیجی کالا، تعرفه دیزاین اپلیکیشن فعالیتی، هزینه درست کردن اپلیکیشن سوپرمارکت، هزینه دیزاین اپلیکیشن یادگیری، هزینه دیزاین اپلیکیشن گوشی تماس تصویری و قیمت دیزاین اپلیکیشن موبایل اندروید با کارشناسان طراحی اپلیکیشن گروه ما تماس بگیرید.

اکنون با تنوع مدل های تکنولوژی اپلیکیشن های گوشی ، آن ها می توانند کارایی زیادی برای اشخاص داشته باشند و فعالیت ما را در موضوعات روزانه راحت تر کنند. حتی خیلی از صاحبان برند ، برای زیاد کردن مقاصد خود در بازار رقابت با دیزاین یک اپلیکیشن و عرضه فعالیت خود می تواند آن را به مردم بشناساند و اشخاص بیشتری را برای جلب محصول خود داشته باشند.

این خود می تواند یک مدل برند سازی در بازار رقابت ها یا یک مدل رقابت در بازاریابی دیجیتال باشد.در دیزاین اپلیکیشن موارد زیادی وجود دارد که یک دیزاینر به عنوان شاخص های خدماتی خود ، باید آن ها در جریان بگیرد و آن نکات را رعایت کند. از جمله نکات پر اهمیت در طراحی اپلیکیشن را برای شما در ادامه توضیح خواهیم داد.

دقت به پلتفرم یا سیستم عامل

یک طراح اپلیکیشن نخست باید بداند که پلتفرمی که خواستار هست برای آن اپلیکیشنی دیزاین کند چه مدل پلتفرمی می باشد و از چه نوع سیستم عاملی پشتیبانی می شود، بعد با دقت به سیستم عامل مورد مذبور که می تواند اندروید یا ios باشد به طراحی اپلیکیشن اندروید یا اپلیکیشن ios بپردازد.

از جمله نکات دیگر که باید مدنظر داشته باشد این است که اصول های این مدل سیستم عامل ها همیشه درحال عوض شدن می باشد و یک برنامه نویس مناسب باید به عوض کردن اصول هایی که سیستم عامل های متفاوت عرضه می دهند دقت کند تا بتواند دیزاین با کیفیت و قشنگ و کارآمد برای عرضه در بازار داشته باشد.تا هم در دستگاه های متفاوت سبب اشکال نشود و هم اشخاص بتوانند به سادگی از آن ها استفاده کنند.

عملکرد اپلیکیشن در بازار رقابت ها : خب نخستین موردی که برای یک دیزاینر احتمال دارد به گفته مقاله طراحی اپلیکیشن پرسش به وجود بیاید این است که “نرم افزار مورد نظر من برای چه اشخاصی به کار برده می شود و چه عملکردی باید داشته باشد؟”

و دقت به این مورد حیاتی است که طراحی اپلیکیشن باید بطور زیادی پیچیده نباشد و از موضع برنامه نویس زیاد دور نباشد، این خیلی پر اهمیت است که کاربر توانایی داشته باشد به سادگی با تنها با چند لمس راحت از راه موبایل همراه خود با یک اپلیکیشن ارتباط داشته باشند و از کار کردن با آن لذت ببرد.

دقت به نوع اپلیکیشن در دستگاه های متفاوت

احتمال دارد اشخاصی که می خواهند از نرم افزار کاربردی شما به کار ببرند فقط به استفاده کنندگان از موبایل های همراه ختم نشود و اشخاصی هم باشند که بخواهند با به کار بردن از تبلت یا سیستم عامل ویندوز در رایانه شان بهره ببرند. بنابراین باید بحث مقیاس پذیری را در طراحی اپلیکیشن خیلی پر اهمیت بدانید.

همانگونه که اطلاع دارید، اکنون اپلیکیشن های گوشی چه در اندروید و چه در IOS توسعه و ارتقا چشمگیری در تجارت الکترونیک و همینطور رونق کسب و کار های اینترنتی داشته اند. در دنیای کنونی که تکنولوژی به سرعت در حال توسعه است و دستگاه‌ های گوشی هروزه در میان مردم مورد علاقه تر می‌شوند، طراحی اپلیکیشن گوشی خیلی اهمیت پیدا کرده است.

همینطور کسب و کار ها برای موفقیت باید همه سعی خود را بکنند تا برای اجرای خدمات های خود از مناسب ترین تکنولوژی های روز جهان استفاده کنند. یکی از پر اهمیت ترین عللی که این روز ها در موفقیت کسب و کار ها مهم است، طراحی اپلیکیشن گوشی برای ارائه فعالیت و محصولات کسب و کار مورد گمان به مشتریان می باشد. در ادامه این مقاله شما را با خصوصیت ها و فایده های ساخت نرم افزارهای گوشی آشنا خواهیم کرد.

اکنون اپلیکیشن ها و برنامه های دیزاین شده برای گوشی های هوشمند به طور زیادی بواسطه کاربران برای انجام امور متفاوتی مثل استفاده از فعالیت تاکسی های اینترنتی، انجام خرید های اینترنتی، وب گردی و… مورد کاربرد قرار می گیرند. به همین علت این روز ها بازار دیزاین و ساخت مدل های اپلیکیشن های گوشی داغ بوده و شرکت های فعال در این زمینه همیشه در تلاش هستند که بتوانندکاربران زیاد تری را به سمت خود جلب کنند.

معیار های اثرگذار بر دیزاین اپلیکیشن گوشی

1- مبلغ دیزاین اپلیکیشن گوشی :

دیزاین و ساخت اپلیکیشن برای سیستم عامل اندروید در قیاس با سیستم عامل ios احتیاج به مبلغ کمتری دارد که این علل باعث شده است اندازه طراحان نرم افزارهای اندروید خیلی زیاد تر از طراحان و برنامه نویسان ios باشد. یکی از عللی که سبب می شود قیمت طراحی اپلیکیشن برای پلتفرم ios زیاد تر باشد، پیچیده تر بودن برنامه نویسی نرم افزارهای ios می باشد.

2- ارائه به بازار :

به صورت اساسی برای ارائه اپ ها و نرم افزار های ios فقط یک درگاه با عنوان «اپل استور» موجود است این صورتی است که برای عرضه اپ های اندرویدی تعداد درگاه های زیاد تر و قدرتمند تری موجود است. علاوه بر این، عدم دارا بودن هیچ گونه واسطه برای منتشر کردن نرم افزارهای اندرویدی در میان گوشی ها و دستگاه های متفاوت یکی از علل خیلی مهمی است که در ارائه اپلیکیشن های اندرویدی اثرگذار می باشد.

در صورتی که شما به هیچ صورت نمی توانید به آسانی نرم افزار های آیفون را میان دستگاه ها جابجا کنید و برای به کار بردن از آن ها حتماً باید به دنبال بازار های مجاز بروید.

3- اندازه کیفیت درست کردن اپلیکیشن :

یک تعدادی فیلتر های بخصوصی برای ارائه نرم افزار ها در بازار های اندروید و ios موجود است که اندازه کیفیت نرم افزارهای طراحی شده را معین می کنند. به صورت کلی از آنجایی که اپ های مورد کاربرد در سیستم عامل ios از فیلتر های کیفی اپل استور می گذرند ، از کیفیت زیاد تری دارا می باشند که علت این موضوع، داشتن قوانین و مقررات سختگیرانه تری است که کمپانی اپل در گمان گرفته است.

از جهت دیگر زمانی که شما اقدام به طراحی اپلیکیشن گوشی برای اندروید می کنید، به علت وجود متخصصان بیشتر و پرداخت مبلغ های کمتر، محصول نهایی در وقت استفاده بواسطه کاربران از کیفیت مناسبی دارا خواهد بود.

انواع اپلیکیشن گوشی

اپلیکیشن های گوشی به علت به کار بردن از زبان های متفاوت برنامه نویسی و فریم ورک ها شباهت بیشتری به نرم افزارهای کامپیوتری دارند. به صورت کلی طراحی اپلیکیشن های گوشی به انواع زیر  بخش بندی می شوند :

1- اپلیکیشن های محلی :

این مدل از نرم افزار ها، برای به کار بردن در پلتفر های خاص اندروید و یا ios دیزاین می شوند که دیزاین آن ها به صورت تعدادی از ابزار های توسعه نرم افزار و زبان های برنامه نویسی انجام می شود که مورد پذیرفتن پلتفرم مورد نظر می باشد.

2- اپلیکیشن های HTML5 :

این مدل از نرم افزار های گوشی با به کار بردن از تکنولوژی های شناخته شده ای، مثل؛ جاوا اسکریپت، HTML5 و CSS طراحی می شوند. به آسانی می توانید این مدل از نرم افزارها با اعمال تغییرات کم به پلتفرم های دیگر انتقال دهید.

3- اپلیکیشن های ترکیبی :

این مدل از نرم افزار ها، همانگونه که از عنوان شان معین است، ترکیبی از نرم افزارهای پیشین می باشند. نرم افزار های محلی به طور یک کانتینر محلی هستند و می توان اپلیکیشن HTML5 را به آن ها افزود.

فواید ساخت اپلیکیشن گوشی

درست کردن و طراحی اپلیکیشن گوشی فواید بیشتری دارد که از میان آن ها می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم :

• خدمت رسانی مناسب تر و راحت به مشتری

• دسترسی آسان در هر زمان و مکان

• پیشرفت برند تجاری

• بالا بردن تعداد راه های ارتباطی

• برقراری ارتباط و تعامل دو جهته با مشتریان

در وقت طراحی نرم افزار های گوشی باید توجه کنید که نرم افزار مورد نظر از کمترین حد پیچیدگی دارا باشد و کاربران بتوانند فقط با به کار بردن از کلید های میانبر به مقصود خود دست پیدا کنند. یکی دیگر از خصوصیت هایی که یک نرم افزار گوشی استاندارد باید از آن دارا باشد، این است که اپلیکیشن مورد گمان منعطف باشد و کاربران به آسانی بتوانند اشتباهات خود را درست کنند.

طراحی اپلیکیشن گوشی در حقیقت پردازش طراحی و تولید برنامه‌ های گوشی می‌ باشد که قابل اجرا بر روی پلتفرم‌ های متفاوت گوشی باشند. مفهوم از پلتفرم گوشی، سیستم عامل موبایل است. برای نمونه سیستم عامل گوشی اپل IOS و پلتفرم موبایل گوگل، اندروید است.

هر پلتفرم اصول و احتیاج های بخصوص خودش را برای بوجود آوردن اپلیکیشن دارد. اپلیکیشن‌ های گوشی در IOS با زبان SWIFT (سویفت) آماده سازی می گردند، در صورتی که در اپلیکیشن‌ های اندروید از جاوا به کار برده می شود.

شرکت فیس بوک در اپلیکیشن عظیم خود (اینستاگرام) برای پرهیز از مشکلات بیشتری که در مبحث دیزاین جداگانه اپلیکیشن های گوشی در زیر مجموعه های خود داشت اقدام به بوجود آوردن یک بستر مشترک برنامه نویسی نمود که در آن یک برنامه اشتراکی تولید می گردد و هر دو زبان جاوا و سویفت در آن استفاده می شود.

در این بستر که با به کار بردن از تکنولوژی React Native دیزاین گردید بستر دیزاین در اپلیکیشن مشترک می باشد و مخاطبان در هر دو پلتفرم نتایج شبیه بهم را دریافت می کنند.

مواردی برای دیزاین اپلیکیشن

می توانید با مطالعه کردن نکات زیر از موارد مفیدی که برای طراحی اپلیکیشن های مناسب تر وجود دارد مطلع شوید.

1- اپلیکیشن خود را برای همه پلت فرم ها ارتقا دهید.

یکی از موارد خیلی مهمی که در طراحی اپلیکیشن گوشی باید به یاد داشته باشید این است که اپلیکیشن شما باید توانا باشد که بر روی تعداد خیلی زیادی از دستگاه‌ ها اجرایی شود و اشکالی در زمان اجرا نداشته باشد، پر اهمیت نیست اپلیکیشنی که شما دیزاین کرده اید، چه اندازه کاربردی و مورد علاقه باشد.

اگر اپلیکیشن شما این توانایی را نداشته باشد که بر روی دستگاه های متفاوت اجرا شود نمی ‌توان آن را یک اپلیکیشن مناسب دانست. از جهتی اگر بتوانید اپلیکیشن دیزاین کنید که بر روی پلتفرم ios هم دارای اجرا باشد می توانید به اندازه بسیار بیشتری شاهد توسعه اپلیکیشن خود باشید به دلیل آن که اکنون همانطور که گوشی های اندروید در حال پیشرفت هستند گوشی های آیفون همچنین به همان اندازه ارتقا پیدا کرده اند.

2- از نوآوری در دیزاین اپلیکیشن به کار ببرید.

اکنون توسعه دهندگان بیشتری در حوزه طراحی اپلیکیشن گوشی فعالیت دارند و به همین دلیل است که رقابت در این حوزه خیلی زیاد شده است، اگر هدفتان این است که در حوزه اپلیکیشن گوشی فعالیت کنید و در این حوزه موفق باشید باید اپلیکیشن های ماهرانه ای را طراحی کنید و از ایده های جدید در حوزه اپلیکیشن به کار ببرید.

طراحی یک اپلیکیشن سبب جذب خود به خود کاربران به اپلیکیشن شما می شود. تلاش کنید پیش از آن که اقدام به دیزاین اپلیکیشن کنید تجربه کاربری لازم را داشته باشید تا بتوانید به طور صحیحی رفتار کاربر در برابر اپلیکیشن خود را تجزیه و ارزیابی کنید تا بتوانید اپلیکیشن هایی را دیزاین کنید که کاربران نسبت به کار بردن از آن ها علاقه مند شوند.

3- از پیچیدگی های بیش از حد پرهیز کنید.

راحت نگه داشتن اپلیکیشن یکی دیگر از موارد خیلی مهم در طراحی اپلیکیشن موبایل است که باید همیشه به آن دقت داشته باشید، اگر اپلیکیشن شما به طور پیچیده ای دیزاین شده باشد و شامل صفحات متفاوت با پیچیدگی‌ های زیاد باشد کاربران خیلی زود از به کار بردن از آن خسته می‌شوند و به سرعت اپلیکیشن شما را رها می‌ کنند.

آسان نگه داشتن اپلیکیشن که با اسم اختصاری KISS که مخفف کلمه keep it simple stupid است شناخته می شود سبب می ‌شود تا مشتریان و کاربران شما بتواند به طور بهینه تری از اپلیکیشن دیزاین شده بواسطه شما استفاده کنند و در نتیجه سبب می شود تا کاربران شما افزایش پیدا کند.

یکی از شیوه های پر فایده ای که برای ساده نگه داشتن اپلیکیشن خود می توانید از آن به کار ببرید این است که برای اپلیکیشن هایی که احتیاج به عناصر بصری زیادی دارند تلاش کنید از تصویر های بهینه سازی شده و کم حجم برای طراحی اپلیکیشن خود به کار ببرید.

بیشتر بخوانید : طراحی سایت اقساطی

با سئو تهران همراه باشید ….

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

02144030236

(دفتر)

09012805106

09218495036

instagram-seotehran  Telegram-seotehran  whatsapp-seotehran