امتیازدهی به : post

درباره طراحی بنر

مجموعه دیجیتال مارکتینگ سئو تهران ، ارائه دهنده خدمات تخصصی طراحی بنر، در کوتاه ترین زمان ممکن بصورت کاملا حرفه ای توسط برترین گرافیست های ایران ، همینطور برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان ، با کارشناسان سئو تهران با استفاده از راه های ارتباطی که پایین همین مقاله قرار دارد می توانید در ارتباط باشید…

طراحی بنر چیست ؟

طراحی بنر پرچم یا تکه‌ ای پارچه است که در دارای یک نماد، نشان‌ واژه مخصوص، شعار، یا پیامی دیگر می باشد. اما درحال حاضر بنر تجارتی بزرگ برای تولید کنندگان تابلو و اعلان ها است.

بصورت تقریبی مشخص شده است که 50% سود مغازه تابلو سازی از بنر های سفارشی بوده است. پس آن ها نه تنها معروف بوده اند بلکه بسیار سودمند نیز خواهند بود. در ادامه به طراحی بنر و نحوه چاپ آن خواهیم پرداخت. با مجموعه دیجیتال مارکتینگ سئو تهران همراه باشید.

مفهوم طراحی بنر

بازار طراحی بنر ها بسیار گسترده است. از تعداد چاپ طراحی بنر و حجم کم تا زیاد به فروش می رسد. فراگیری درست ساخت، فروش و نصب بنرها یک قدم پر اهمیت برای موفقیت در صنعت تابلوسازی بوده است.

برای خرید کاغذ ، گلاسه ، چسبدار و  سل پرینت و a4 با مجموعه دیجیتال مارکتینگ سئو تهران همراه باشید.

طراحی بنر ها می توانند با وینیل پشت چسبدار تزیین گردند، با رنگ طراحی بشوند یا به شکل دیجیتالی چاپ گردند. چاپ یا طرح دستی تفاوت ندارد در هر صورت شما به یک PC (کامپیوتر) و نرم افزار های مختلف ادوبی خوب احتیاج دارید. قابلیت های نرم افزار شما می تواند در جلب توجه یا نقص طرح شما تاثیر بسیار زیادی بگذارد.

نرم افزار های مطرح که برای ساخت و طراحی بنر به کار می روند عبارت از :
  • LXI MASTER
  • MASTER PLUS
  • COREL DRAW
  • FLEXI-SIGN

پرینتر ها و پلاتر های طراحی بنر

اگر قصد طراحی بنر های دستی و دکوری با وینیل را در سر دارید به یک پلاتر در متد تجاری با کنترل و پیگردی مناسب با متریال (پارچه، کاغذ و …) احتیاج دارید. دستگاه Vinyl Express Qe6000 برای این کار بسیار مناسب است. دقت و کنترل رسانه این دستگاه بسیار منحصر به فرد است.

گرافیک های به طول بیش از ۷ متر را به سادگی طرح می زند. بیشتر پلاترهای آماتور برای تیراژ کم مناسب می باشند، اما دقت برش اندکی دارند و فراتر از 3٫5 تا 4 متر را جواب گو نیستند. در زمینه این ظرفیت پیگردی و متراژ پیش از انتخاب پلاتر دقت نمائید.

اما اگر شما طراحی بنر با عناصر گرافیکی و تصویری یا رنگ های گرادیانت را نیاز دارید شما مجبور به تولید بنرهای خود با یک پرینتر دیجیتالی خواهید بود. مزیت چاپ دیجیتالی بنر رهایی از برش گرافیک های وینیل و جداکردن قسمت های هرز آن (weeding) می باشد.

تصمیم در زمینه تهیه پرینتر رو میزی یا صفحه گسترده (پلاتر دیجیتال) روی انتخاب مدل و خصوصیات متریال مورد استفاده تاثیر می گذارد. پلاتر های بسیار بزرگتر و گران تر می باشند اما هزینه پایانی چاپ مستقیم در آن ها برای تیراژ و چاپ های بزرگ انک تر از بقیه است.

انتخاب کردن وسایل و ابزار طراحی بنر

دقیقا زمانی که شما کامپیوتر، نرم افزار و پرینتر یا پلاتر خود را انتخاب نمودید، شاید احتیاج به تهیه تعدادی سخت افزار تخصصی طراحی بنر داشته باشید. بنرها بغد از چاپ یا مهر و موم می گردند یا لمینیت می شوند.

برخی زمان ها لبه های آن سجاقه شده یا برای آویزان نمودن یا ایستادن حلقه یا سوراخ می شوند. بنرهای خام نیمه آماده حلقه زده هم در بازار پیدا می شود. شما امکان دارد در ابتدا بخواهید کمی درآمد کسب نمائید و بعد از آن روی وسایل جانبی هزینه نمائید.

ضمیمه کردن حلقه ها، سوراخ نمودن لبه ها، مهر و موم کردن لبه ها و لمینیت مذکر با این دستگاه های جانبی بسیار حساس انجام می شود.

دستگاه تخصصی حلقه زن :

  حلقه زن یک ماشین غیر پیچیده اما زمخت است که بنر را سوراخ نموده و یک ست حلقه به آن اضافه می کند تا بتوان بنر را آویزان کرد.حلقه زنی اندکی زمانبر و دردسر دار هست.  اما مزیت آن تهیه کردن بنر به شکل رولی و چاپ دلخواه آن است (به جای آنکه بنر نیمه آماده ا انتخاب های محدود اسفاده گردد)

که بسیار اقتصادی تر و مورد پسندتر بین مشتریان بوده. در ضمن اگر احتیاج به چاپ دیجیتال بنر داشته باشید حتما باید حلقه ها را خودتان درج نمائید بدین دلیل که بنر نیمه آماده حلقه دار را نمیتوان به زیر دستگاه چاپ دیجیتال ارسال کرد.

برخی زمان ها به جای این حلقه ها از دوخت، سجافی، یا مهر و موم با یک دستگاه الکتریکی حرارتی که لبه ها را مهر و موم می کند، بهره برداری می شود.

پروژه طراحی بنر

برخی از اشخاص هنوز ظاهر بنرهای سنتی را به جدید ها ترجیح می دهند. اما اگر محصولی با عمر طولانی می خواهید بنرهای شرح شده انتخاب مناسب تری هستند.

مشکل اصلی اشخاص که در ساخت بنر سرمایه گذاری می کنند وزن بنر است. فرق عمده بین بنر ۲۰۰ گرمی با ۳۰۰ گرمی چیست؟ (گرم بر متر مربع) متریال سنگین تر به طور معمول ضخیم تر، قوی تر و با دوام تر خواهند بود.

همانگونه که بیان شد بنر نیمه آماده برای چاپ مناسب نخواهند بود. شما نمی توانید متریال حلقه شده را به پرینتر متصل نمائید زیرا به هد پرینتر صدمه زده خواهد شد.

شما باید رول های حلقه نشده بنر را تهیه نمائید. و پس از چاپ مراحل حلقه زدن یا برش را صورت دهید.

اگر شما پرینتر سالونت یا اکو سالونت دارا باشید پیدا نمودن رسانه مناسب برای بنر راحت خواهد بود. اگر از پرینترهای هیبریدی (ترکیبی از تعدادی تکنولوژی چاپ نوین) یا UV بهره می برید نمی توانید از همان رسانه های سالونت استفاده نمائید. پرینترهای UV قدیمی تر با رسانه های ریسپانسیو به خوبی کار نخواهند کرد.

همچنین تکنولوژی های قرن اخیر جوهر  چالش های خوبی را پیش رو می آورند. اگر شما یک دستگاه پرینتر جوهرافشان آبکی دارا هستید شما احتیاج به یک رسانه کتینگ شده دارید که با ارزش تر هستند.

شما امکان دارد رای ماندگاری در مقابل عواملی مثل نور خورشید نیاز به لمینیت بنر خود را داشته باشید.

بیشتر بخوانید : طراحی پوستر

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

09218495036

instagram-seotehran  Telegram-seotehran  whatsapp-seotehran