امتیازدهی به : post

درباره طراحی بیلبورد

مجموعه دیجیتال مارکتینگ سئو تهران ، ارائه دهنده خدمات تخصصی طراحی بیلبورد، در کوتاه ترین زمان ممکن بصورت کاملا حرفه ای توسط برترین گرافیست های ایران ، همینطور برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان ، با کارشناسان سئو تهران با استفاده از راه های ارتباطی که پایین همین مقاله قرار دارد می توانید در ارتباط باشید…

آیا تاکنون تابلویی را مشاهده اید که هیچ حسی را در شما ایجاد نمی کند و یا به نظرتان کاملا مسخره بیاید در این صورت باید از خود این سوال را بپرسید که هدف از این هزینه انجام شده چه چیزی بوده است و یا به بیلبوردی برخورده باشید که طرح آن پس از عبور از کنار بیلبورد همچنان در ذهنتان باقی مانده باشد و فکر شما را به خود مشغول نماید.

یک طراحی بیلبورد خوب یک تاثیر مناسب در ذهن برجای می‌گذارد و کاملا در ذهن ها می‌ماند و می‌توان امیدوار بود به موقع خرید در ذهن مشتریان و مردم نقش بسته باشد. یک تبلیغی که اثر بد ایجاد می‌نماید باز هم در یادها خواهد ماند.

برای نمونه چنانچه یک طراحی بیلبورد را مشاهده کرده باشید که از آن خوش‌تان نیامده باشد یا به عقیده شما مسخره بیاید ، باز هم در عقیده شما نقش می‌بندد ولی با دید بد. پس اهمیت طراحی بیش از پیش آشکار می‌شود.

طراحی بیلبورد حرفه ای

طراحی بیلبورد با طراحی سایر انواع تبلیغات کاملا فرق دارد و نحوه کار و نکات مخصوص به خود دارد همانطور که دلیل نمی‌شود شخصی که یک دوچرخه‌ سوار حرفه ای است قهرمان مسابقات فرمول یک هم باشد. امکان پذیر نیست که یک تبلیغ موفق روزنامه‌ای حتما یک تبلیغ موفق بیلبوردی هم باشد، بدین دلیل که این دو مقوله کاملا دارای شرایط متفاوتی می‌باشد.

در زمینه طراحی بیلبورد به نخستین نکته‌ای که باید توجه شود ، مدت زمانی است که یک طراحی بیلبورد در مخروط بینایی مردم قرار می‌گیرد که بطور معمول هر تابلو حدود هفت ثانیه مشاهده می‌شود.

این مدت زمانی است که شما فرصت خواهید داشت توجه مردم را به طرفخود جلب نمایید ، پیام خود را انتقال دهید ، اسم و مشخصات خود را برای او بیان نمائید و در نهایت بعد از عبور از کنار تابلوی شما در ضمیر او نقشی برجای بگذارید.

آیا طراحی بیلبورد امکان پذیر است؟

نخستین هدف تابلو ، جلب توجه مردم عادی است. این مهم‌ترین فعالیتی است که تابلوی شما باید صورت دهد شما می‌توانید به شیوه‌های متفاوت این کار را انجام دهید اما برترین نصیحت خلاقیت است برخلاف کارهای رایج کاری انجام دهید. برای انجام این کار شما سه ابزار عمده در اختیار خواهید داشت: لغات ، تصاویر و رنگ.

مهارت شما در بکارگیری این سه ابزار و شیوه بکارگیری آنهاست که یک تبلیغ را تبدیل به یک اثر عالی و به یاد ماندنی می‌نماید. در ذیل ما قصد داریم به نکاتی پایه‌ای در خصوص شیوه استفاده از هر یک آنها بپردازیم.

کلمات در طراحی بیلبورد

نکته نخستی که باید به آن توجه ویژه ای داشت نوشته‌های طراحی بیلبورد است. با توجه به مدت زمان مشاهده یک تابلو می‌توان از هشت تا ده لغت در یک تابلو استفاده کرد تا در مدت زمان قید شده قابل مشاهده باشد.

نوشته‌های بیلبردها باید تاثیرگذار ، خلاصه ، جالب و ساده باشد تا به سادگی توسط مردمی که با سرعتی حدود 50 تا 100 کیلومتر در ساعت از کنار آن عبور می‌نمایند، خوانده شود.

به همین علت اطلاعاتی که شما بر روی طراحی بیلبورد ارایه می‌دهید ، بسیار اهمیت دارد. این اطلاعات معمولا شامل نکاتی مثل نام تجاری شما و اطلاعات مرتبط با آدرس و یا شماره تلفن یا وب سایت اختصاصی شما باشد. چنانچه قصد دارید از آدرس در تابلوی خود بهره ببرید ، سعی کنید به ساده‌ترین نحوه ممکن این کار را انجام دهید.

این امکان را خواهید داشت از امکان شناخته شده در آدرس خود استفاده نمایید. برای نمونه جنب رستوران X . اگر تابلوی شما در نزدیکی محل کار شما واقع گردیده است ، تلاش کنید از علاماتی برای نشان دادن محل خود استفاده نمایید. اطلاعات کوتاه و مفید که بتواند افراد را از تابلو به مراکز خرید هدایت کنند.

این اطلاعات به عقیده من یکی از مهم‌ترین قسمت های یک تابلو می‌باشند که باید با دقت و وسواس هر چه تمام‌تر کار شود.

نگارش آگهی تبلیغاتی یک علم تخصصی و فن است که متاسفانه در کشور ما کمتر به آن توجه می‌شود. متن تبلیغاتی باید بتواند ایجاد علاقه برای خرید تولید شما و یا سرویس مورد نظر نماید. مقصود اصلی در اینجا این می باشد که به دور از رقابت‌های موجود فواید محصول را بیان کنید تا به بازار خرید اعلام نمائید به چه علتی باید نام شما را انتخاب نمایند.

حوصله مردم را با واقعیت‌ها سر نبرید. نه زمان کافی است و نه این کار پاسخ گو است به جای آنکه به خصوصیات محصول اشاره کنید، فواید آنرا بیان کنید .

برای نمونه به جای آنکه بگویید یک محصول تا چه اندازه در برابر نفوذ آب مقاوم است، به سادگی اعلام کنید سقف شما هرگز چکه نخواهد کرد.

به مردم وعده‌ای بدهید که به ازای خرید محصول به این موارد مناسب دست خواهند یافت: جوان‌تر ، زیباتر ، محبوب‌تر ، مورد توجه بیشتر، آرامش مناسب، آسایش، سرگرمی بیشتر، سهولت در کار، صرفه‌جویی در تایم و زمان.

اطلاعاتی که شما در این طراحی بیلبورد ارایه می‌دهید می‌تواند شامل نکات زیر باشد:

  • الف. یک توصیف خلاصه در مورد مجموعه شما
  • ب. یک شعار حرفه ای. سعی کنید شعار شما قابل درک ، مطمئن ، به یاد ماندنی و ساده باشد
  • ج. مزایای محصول شما. محصول شما چه خوبی دارد که محصول شرکت رقیب شما آن را ندارد؟ به نظر شما اصلا به چه علتی خریدار باید نام شما را از بین دهها نام دیگر انتخاب نماید؟

جواب به این سوالات برترین مزایایی است که شما می‌توانید به آنها برای مطرح نمودن اسم خود تکیه نمایید. بدانید به صورت دائمی یک متن ساده که خوبی های محصول شما را بیان کرده باشد بهتر از متن عجیبیست که خواننده را گیج کند ، جواب خواهد داد. اطمینان داشته باشید برخی اوقات یک جمله مناسب و یا یک عکس از ساعت‌ها سخنرانی و بحث تاثیرگذارتر است.

بیشتر بخوانید : طراحی سایت اقساطی

برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

09218495036

instagram-seotehran  Telegram-seotehran  whatsapp-seotehran